Dienas ziņas

Zemnieki cīnās ar salnu; bažas par nākamo nakti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sunītim ratiņkrēslā steidzami meklē saimniekus

Sunītim ratiņkrēslā steidzami meklē saimniekus

Gerda ir dzīvespriecīga suņu meitene, bet ar kustību traucējumiem, un ik dienu viņai nepieciešama speciāla aprūpe. Dzīvnieku patversme "Otrā māja" meklē viņai adoptētājģimeni un pašaizliedzīgajiem cilvēkiem gatava izmaksāt pat kompensāciju.    

Gerda katru uzlūko ar cerību atrast savu īsto cilvēku. Viņa jau pusotru gadu atrodas dzīvnieku patversmē "Otrā māja" Augšdaugavas novada Demenes pagastā.

Suņu meiteni ziemā lielā salā notrieca auto, pārciestas vairākas sarežģītas operācijas, tagad pārvietošanās iespējama tikai ar cilvēku un palīgierīču palīdzību.

"Mēs meklējam cilvēku, kurš varbūt strādā no mājām vai varbūt viņam vispār nav darba. Cilvēks, kuram ir sava mašīna, transports, jo viņa būs jāved uz Preiļiem vai pie kāda cita fizioterapeita. Kāds atbildīgs cilvēks, kurš grib dot iespēju Gerdai dzīvot tālāk," stāstīja dzīvnieku patversmes "Otrā māja" vadītājas vietniece Dana Šablinska.

Dzīvnieku patversme "Otrā māja"
Dzīvnieku patversme "Otrā māja"

Topošajai adoptētājģimenei jābūt fiziski spēcīgai, vēlams dzīves apstākļus mājās pielāgot sunīša kustību traucējumiem. Reizi nedēļā Gerda jāved uz hidroterapijas procedūrām, ik dienu mākslīgi jāizdala urīns.

Saimnieka meklējumi šobrīd jo īpaši aktualizēti, jo patversmei ir bažas, vai pašu spēkiem varēs nodrošināt pilnvērtīgu aprūpi uz vietas arī turpmāk.

"Cilvēks, kurš vienmēr pieskatīja Gerdu, veda uz Preiļiem, kurš pastaigājās ar viņu, kurš palīdz viņai ar tualeti, diemžēl viņš brauks projām no Latvijas. Mēs fiziski nevarēsim ar Gerdu nodarboties," atzina Dana Šablinska.

Anna, brīvprātīgā no Daugavpils, savukārt piebilda, ka "liktenis Gerdai ir tāds, kāds ir, cilvēki ļoti sāpināja, saimnieka galvenais uzdevums ir būt viņai blakus. Tas ir vajadzīgs katram dzīvniekam, bet Gerdai jo īpaši."

Anna ir brīvprātīgā, kas vismaz divas reizes nedēļā apciemo Gerdu. Pie sevis paņemt suni nevar, mājās jau ir citi mājdzīvnieki. Patversmes desmit gadu darbības laikā pirmo reizi aprūpē ir suns ar speciālām vajadzībām.

"Ja ne viņas draudzība un labestība, varbūt mēs pieņemtu citu lēmumu, bet viņa ļoti mums parādīja, ka grib dzīvot.

Mēs nolēmām dot viņai otru iespēju. Mēs nezinām, vai izdarījām pareizi vai ne. Tagad mēs lūdzam, lūdzam palīdzību," sacīja Dana Šablinska.

Gerda ir ļoti rotaļīga un dzīvespriecīga, tomēr greizsirdīga uz citiem suņiem, ar kaķiem gan draudzējas.

"Viņu vajag ielikt ratiņkrēsliņā, tas aizņem laiku, bet principā nav nekas sarežģīts. Es to varu izdarīt pat viena pati. Spēlējamies ar kociņu, ar bumbiņu. Viņa ir ļoti veikla, aktīva, labsirdīga, ar viņu būt kopā ir forši!" stāstīja brīvprātīgā Anna.

Patversmes "Otrā māja" adopcijas centrs topošos saimniekus ik mēnesi līdz Gerdas mūža beigām varēs atbalstīt ar kompensāciju 300 eiro apmērā, segs arī visus izdevumus par veterinārmedicīnas, kinoloģijas un hidroterapijas pakalpojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti