Dienas ziņas

Praktizē iemaņas ar hidrauliskajiem instrumentiem

Dienas ziņas

Dabas muzejā priecē dienlilijas

Vēlēšanām gatavo vairāk sarakstu nekā iepriekš

Rēzeknes novadā vēlēšanām gatavo vairāk sarakstu nekā iepriekš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rēzeknes un Varakļānu novados atlikušas tikai dažas dienas, lai savu izvēli paspētu izdarīt deputātu mandātu kandidāti, iesniedzot sarakstus. Abos novados partijas iecerējušas izmaiņas savos sarakstos. Rēzekne novadā gatavo vairāk sarakstu nekā iepriekš – jūnijā paredzētajās vēlēšanās.

Rēzeknes novada domes Mazā sēžu zāle joprojām ir pilna ar nu jau vairs nederīgiem vēlēšanu biļeteniem un aploksnēm. Tie jāiznīcina, jo teju katrā iepriekš pieteiktajā sarakstā gaidāmas izmaiņas. 

Sīvākā konkurence Rēzeknes novadā provizoriski gaidāma starp diviem sarakstiem. To līderiem šobrīd gan ne tikai jākonkurē, bet jāsadarbojas, jo abi strādā pašvaldības pagaidu administrācijā.

“Mūsu sarakstā bija cilvēki, kas pārstāvēja Varakļānu novada teritoriju. Tie bija divi,” pastāstīja pagaidu administrācijas vadītājs un līdzšinējais mērs Monvīds Švarcs ( “Jaunā Vienotība”).

Viņa pārstāvētais “Jaunās Vienotības”, kustības “Par!” un Latgales partijas apvienotais saraksts jau koriģēts, bet vēl nav iesniegts.

Pirmā Rēzeknes novadā sarakstu ceturtdien iesniegusi partija “Saskaņa”, viņiem nomainījies viens kandidāts. Pagaidu administrācijas locekle Jekaterina Ivanova (“Saskaņa”) vēl neņēmās prognozēt rezultātus: “To, vai paņems “Saskaņa” vai kāda cita partija vairākumu balsu, man negribas prognozēt. Negribas to teikt tā atklāti.”

Vēl kandidātu sarakstu nācies mainīt Zaļo un Zemnieku savienības sarakstam, no kura izstājusies bijusī Viļānu novada domes priekšsēdētājas vietniece, kas veido savu sarakstu.

“Es esmu Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas biedre un valdes locekle, tāpēc arī startēju.

Mani uzaicināja un lūdza, lai veidoju savu sarakstu, tāpēc ka mēs esam gana stipri,”

lēmumu pamatoja topošā Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas saraksta līdere Daiga Ceipiniece.

Ne pietiekami stipra izrādījusies Jaunā konservatīvā partija. Rēzeknes novadā tā iesniegs sarakstu, bet Varakļānu novadā tādu nav izdevies izveidot. Rēzeknes novadā vēl savu sarakstu tikpat kā nav nācies mainīt “Latvijas attīstībai”, kas savus plānus Varakļānu novadam neatklāj. Konkrētāka pagaidām ir tikai Nacionālā apvienība.

Topošā saraksta līdere Rēzeknes novadā Ērika Teirumnieka sacīja: “Saraksts no Nacionālās apvienības tiek gatavots no cilvēkiem, kas bija mūsu sarakstā.” Viņa gan neatbildēja, vai Nacionālā apvienība startēs kopā ar Latvijas Reģionu apvienību, sakot, ka līdz saraksta iesniegšanai ir laiks, tomēr skaidrs esot tas, ka līderis būs Nacionālā apvienība. “Mēs esam tie, kas veido šo sarakstu,” sacīja Teirumnieka.

Vēl Varakļānu novadā plāno startēt Zaļo un Zemnieku savienība. Arī pašreizējais Varakļānu novada priekšsēdētājs Māris Justs politisko karjeru tomēr izlēmis turpināt.

“Būšu saraksta pirmais numurs, bet partiju pašlaik neatklāšu.

Tas būs redzams pēc pāris dienām Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā. Mēs pagaidām neesam pieraduši gatavoties cīņām, bet sadarbībai. Domāju, kādi trīs līdz četri saraksti varētu būt,” komentēja Justs.

Atsevišķi pašvaldību politiķi norāda, ka sarakstus grūti izveidot, jo iedzīvotāji nelabprāt piekrīt kandidēt. Tajā pašā laikā daudzi liek cerības, ka vēlētāju aktivitāte būs lielāka nekā vidēji valstī.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesa (ST) atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei. Tomēr Saeimas deputātu vairākums Varakļānus Madonas novada sastāvā nevēlas redzēt. Kā kompromisa variantu Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliek kā atsevišķa pašvaldība

Tāpēc atšķirībā no pārējiem 40 novadiem Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas tiks rīkotas šā gada 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti