VDD izmeklēšanā par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpils novadā iesaistītas divas personas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts drošības dienests (VDD) izmeklētajā kriminālprocesā par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpils novadā iesaistītas divas personas.

Saistībā ar šī gada pašvaldību vēlēšanām VDD lietvedībā patlaban atrodas viens kriminālprocess par iespējamu prettiesisku vēlētāju izvēles ietekmēšanu Jēkabpils novadā, ko VDD pārņēma no Valsts policijas, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

Šajā lietā divām personām ir piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, tādēļ VDD plašākus komentārus nesniedz.

Savukārt otrs no Valsts policijas pārņemtais kriminālprocess par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu Aizkraukles novadā izbeigts, jo izmeklēšanas gaitā netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs, norādīja dienestā.

VDD nav sācis citus kriminālprocesus par iespējamu prettiesisku vēlētāju izvēles ietekmēšanu vai citiem pārkāpumiem pašvaldību vēlēšanu laikā.

Jau ziņots, ka VDD priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā kopumā konstatēja vairāk nekā 150 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem vai nepilnībām, kas saistīti ar pašvaldību vēlēšanām.

No priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā kopumā fiksētajiem signāliem vairāk nekā 80 bija par iespējamiem pārkāpumiem, kuru izskatīšana ir VDD kompetencē, galvenokārt - par iespējamu vēlētāju izvēles prettiesisku ietekmēšanu.

Lielākajā daļā gadījumu, dienestam veicot apstākļu noskaidrošanu, informācija par iespējamo pārkāpumu neapstiprinājās.

Savukārt daļā gadījumu VDD konstatēja pazīmes, kas liecina par iespējamu gatavošanos prettiesiski ietekmēt vēlētāju izvēli vai veikt citas neatļautas darbības. Šādos gadījumos VDD brīdināja personas, ka šāda rīcība ir nelikumīga un par to paredzēta kriminālatbildība.

Mazāk nekā puse no VDD kopumā iegūtajiem signāliem bija par iespējamiem pārkāpumiem, kuru izskatīšana ir citu vēlēšanu norises nodrošināšanā iesaistīto institūciju kompetencē.

Šādos gadījumos VDD nodeva iegūto informāciju atbildīgajiem dienestiem tālākai izskatīšanai. Lielākā daļa no šiem signāliem bija saistīti ar iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.

VDD konstatēja arī iespējamas organizatoriskas nepilnības atsevišķos vēlēšanu iecirkņos un informēja par tām attiecīgo iecirkņu komisijas un Centrālo vēlēšanu komisiju.

VDD vērtējumā pašvaldību vēlēšanas kopumā bija aizvadītas mierīgi un bez būtiskiem incidentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti