Rīta Panorāma

Kukaiņi un tārpi pusdienās – nākotnes ēdienkarte?

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Intervija ar CVK priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu

Sāksies kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu un Rēzeknes novadu domju vēlēšanām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 19. līdz 28. jūlijam notiks deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām, kas notiks 2021. gada 11. septembrī. Kandidātu saraksti jāiesniedz attiecīgo pašvaldību komisijā, informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Sarakstus var iesniegt reģistrētas politiskās partijas, reģistrētas politisko partiju apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā apvienībā.

Tiesības piedalīties Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanās kā deputātu kandidātiem ir Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu, kuri ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un uz kuriem neattiecas likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, atgādināja CVK.

Saraksta iesniegšanas dienā deputāta kandidātam ir jāatbilst vismaz vienam no šiem nosacījumiem: attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā ir jābūt bez pārtraukuma reģistrētai dzīvesvietai vismaz pēdējos desmit mēnešus; jābūt pašvaldībā nostrādājušam kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātai personai vismaz pēdējos četrus mēnešus vai pašvaldības teritorijā jāpieder likumā noteiktā kārtībā reģistrētam nekustamajam īpašumam.

Varakļānu novada domē būs jāievēl 15 deputāti, un Rēzeknes novada domes vēlēšanās būs jāievēl 19 deputāti. Sarakstā pieteikto kandidātu skaits drīkst par trim pārsniegt domē ievēlējamo deputātu skaitu.

Drošības nauda par kandidātu sarakstu ir 15 eiro par katru ievēlējamo deputātu.

Līdz ar to drošības nauda par kandidātu sarakstu Varakļānu novada domes vēlēšanās ir 225 eiro, bet Rēzeknes novada domes vēlēšanās – 285 eiro.  Drošības naudu atmaksā, ja kandidātu saraksts vēlēšanās iegūst vismaz vienu deputāta vietu. Ja saraksts vietas domē neiegūst, šo naudu ieskaita pašvaldību budžetā.

Vēlēšanu zīmēs tiks drukāts kandidātu saraksta numurs, kuru noteiks izlozē.

Kandidātu saraksts un tam pievienojamie dokumenti sagatavojami, izmantojot CVK lietojumprogrammu. Jāpievieno arī priekšvēlēšanu programma, kuras apjoms nepārsniedz 4000 zīmes. Pieteiktos sarakstus pēc to pieņemšanas pašvaldības vēlēšanu komisijā varēs apskatīt šeit.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesa (ST) atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei. Tomēr Saeimas deputātu vairākums Varakļānus Madonas novada sastāvā nevēlas redzēt. Kā kompromisa variantu Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliek kā atsevišķa pašvaldība

Tāpēc atšķirībā no pārējiem 40 novadiem Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas tiks rīkotas šā gada 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti