Ārvalstīs dzīvojošie Varakļānu un Rēzeknes novadu domju vēlēšanās varēs balsot pa pastu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

11. septembrī notiekošajās Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas varēs piedalīties arī ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji, balsojot pa pastu, informēja Ārlietu ministrija.

Tiesības pieteikties pasta balsošanai ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs un kuriem Varakļānu novadā vai Rēzeknes novadā:

  • bija reģistrēta dzīvesvieta vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, proti, 2021. gada 13. jūnijā;
  • vai pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Pieteikumu balsošanai pa pastu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) var iesniegt no 2. augusta līdz 12. augustam:

  • izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas elektronisko pakalpojumu;
  • izmantojot oficiālo elektronisko adresi (eAdrese);
  • nosūtot pieteikumu uz CVK e-pasta adresi [email protected];
  • nosūtot pieteikumu CVK pa pastu (adrese Smilšu iela 4, Rīga, Latvija, LV-1050).   

Sūtot iesniegumu pa pastu vai iesniedzot personiski, uz iesnieguma jābūt vēlētāja parakstam, savukārt sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu.

Tāpat pieteikumus balsošanai pa pastu no 2. augusta līdz 12. augustam iespējams iesniegt visās Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, izņemot Latvijas vēstniecību Austrālijā un vēstniecību Baltkrievijā. Baltkrievijā dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie pieteikumus balsošanai pa pastu var iesniegt konsulātā Vitebskā.

Pieteikumus šajās pārstāvniecībās varēs iesniegt klātienē, iepriekš vienojoties par apmeklējuma laiku, vai nosūtot pieteikumu pa pastu, informēja ministrijā.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesa (ST) atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei. Tomēr Saeimas deputātu vairākums Varakļānus Madonas novada sastāvā nevēlas redzēt. Kā kompromisa variantu Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliek kā atsevišķa pašvaldība

Tāpēc atšķirībā no pārējiem 40 novadiem Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas tiks rīkotas šā gada 11. septembrī.

Noslēdzoties kandidātu pieteikšanai pašvaldību vēlēšanām Varakļānu un Rēzeknes novados, redzama krietni lielāka aktivitāte un vēlme startēt šajās vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti