Provizoriskie rezultāti

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 32 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 32 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

5 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
4 vietas "Mēs - Talsiem un novadam"
3 vietas Jaunā VIENOTĪBA
3 vietas "Talsu novada attīstībai", "Latvijas attīstībai"
2 vietas Latvijas Zaļā partija
2 vietas "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
Ziņas
Talsu novada Strazdes audējas zaudējušas «aužammāju»
Pirmajā adventē nelaime piemeklējusi Strazdes lietišķās mākslas – audēju kolektīvu, kas ir senākais Talsu novadā. Uguns izpostījusi kolektīva telpas jeb, kā saka pašas audējas, viņu "aužammāju". Visas stelles gan palika veselas, un vietējie Strazdes ļaudis talkā tās palīdzēja pārnest uz citām pagaidu mājām. Audējas priecājas, ka visi dzīvi un veseli, taču sirds sāpot par darbiem, kas bija iesākti nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem.
Ziemeļkurzemē ar pankūku ēdieniem aizvadīta tūrisma nesezona
Piekrastes novadu tūrismam ir ļoti sezonāls raksturs – ja vasarā tie ir ļoti iecienīti, tad ziemā valda tukšums. Šī brīža dārdzībā tas vēl sāpīgāk ietekmē tūrisma uzņēmējus, mājražotājus un ēdinātājus piekrastē. Tāpēc Talsu novadā meklēti radoši risinājumi, kā piesaistīt apmeklētājus. Mazliet apspēlējot mājas kafejnīcu ideju, vairāk nekā nedēļas garumā visā novadā piedāvāja dažādus pankūku ēdienus. Uzņēmēji tam atsaucās, un tie, kas jau vēlējās durvis ziemai slēgt ciet, tomēr nolēma sezonu turpināt mazliet ilgāk.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

Talsos vietvara iedzīvotājiem palīdzēs cīņā ar Spānijas kailgliemežiem
Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijā neapturami izplatās Spānijas kailgliemezis, un pērn tas nonāca pat Moricsalā. Tikmēr Talsu pilsēta šogad konstatējusi, ka kailgliemeži jau pietuvojušies tuvāk pilsētas centram. Tāpēc pirmo gadu eksperimentālā kārtā ar invazīvo sugu cīnīsies ne tikai privātmāju un mazdārziņu īpašnieki, bet arī pašvaldība, kas tos centīsies iznīcināt publisko teritoriju zālienos.
9. maija iela Talsos pārtop par 4. maija ielu
Talsi līdz šim bija vienīgā pilsēta Latvijā, kurā bija 9. maija iela. Tuvojoties pretrunīgajam datumam, vietējie fotogrāfi to mudināja pārdēvēt par Saulespuķu ielu. Tas gan Talsu novada domē neguva atbalstu, bet ielu nolēma pārdēvēt vienkārši par Maija ielu. To, savukārt, neakceptēja Valsts valodas centrs, līdz visbeidzot šonedēļ 9. maija ielas ērai Talsos pienācis noslēgums – tā nosaukta par 4. maija ielu.
Talsos Prūsijas zilās fotogrāfijas pārtop košās gleznās
Talsos šobrīd atklāta neparastas formas izstāde, kurā fotogrāfijas, kas jau pašas veidotas neparastā cianotipijas metodē, pārtapušas par košām gleznām. Tā ir divu vietējo mākslinieku – fotogrāfa Ulda Balgas un gleznotāja Andra Biezbārža – sadarbība. Izstādi viņi izvēlējušies veidot Talsu kinoteātrī, un 12 mākslas darbi ir kā kalendāra lapa katram gada mēnesim.
Pie Dundagas atjaunos segumu uz vietējiem ceļiem
Talsu novadā pie Dundagas sākts atjaunot segumu vietējā autoceļa Dundaga–Ģipka (V1367) asfaltētajā posmā, bet vietējā autoceļa Ģibzde–Dundaga (V1371) segumu atjaunos visā garumā, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).