Provizoriskie rezultāti

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 32 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 32 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

5 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
4 vietas "Mēs - Talsiem un novadam"
3 vietas Jaunā VIENOTĪBA
3 vietas "Talsu novada attīstībai", "Latvijas attīstībai"
2 vietas Latvijas Zaļā partija
2 vietas "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
Ziņas
Talsu novada Strazdes audējas zaudējušas «aužammāju»
Pirmajā adventē nelaime piemeklējusi Strazdes lietišķās mākslas – audēju kolektīvu, kas ir senākais Talsu novadā. Uguns izpostījusi kolektīva telpas jeb, kā saka pašas audējas, viņu "aužammāju". Visas stelles gan palika veselas, un vietējie Strazdes ļaudis talkā tās palīdzēja pārnest uz citām pagaidu mājām. Audējas priecājas, ka visi dzīvi un veseli, taču sirds sāpot par darbiem, kas bija iesākti nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem.
Ziemeļkurzemē ar pankūku ēdieniem aizvadīta tūrisma nesezona
Piekrastes novadu tūrismam ir ļoti sezonāls raksturs – ja vasarā tie ir ļoti iecienīti, tad ziemā valda tukšums. Šī brīža dārdzībā tas vēl sāpīgāk ietekmē tūrisma uzņēmējus, mājražotājus un ēdinātājus piekrastē. Tāpēc Talsu novadā meklēti radoši risinājumi, kā piesaistīt apmeklētājus. Mazliet apspēlējot mājas kafejnīcu ideju, vairāk nekā nedēļas garumā visā novadā piedāvāja dažādus pankūku ēdienus. Uzņēmēji tam atsaucās, un tie, kas jau vēlējās durvis ziemai slēgt ciet, tomēr nolēma sezonu turpināt mazliet ilgāk.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

Deivids Bovijs un Silvestrs Stallone Talsos – fotogrāfa Ulvja Alberta darbu izstāde
No otrdienas, 20. septembra, Talsu novada muzejā būs skatāma latviešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Ulvja Alberta personālizstāde, kas fotogrāfa 80. jubilejas gadā tapusi sadarbībā ar mākslas galeriju "Birkenfelds". Pasaulē Ulvis Alberts zināms ar amerikāņu aktieru, mūziķu un sabiedrībā pazīstamu personību portretu fotogrāfijām, viņš fotografējis rakstnieku un dzejnieku Čārlzu Bukovski, mūziķus Deividu Boviju, Džimiju Hendriksu, kinorežisoru Stīvenu Spīlbergu un citas pasaules slavenības. Daļu no unikālajām fotogrāfijām tagad varēs aplūkot Talsu novada muzejā.
Uzņēmēja Talsu novadā neizpratnē par niecīgo atbalstu Ukrainas bēgļu izmitināšanai
Lai gan par bēgļu izmitināšanu viesmīlības nozarei valsts bija paredzējusi atbalstu, ne visi uzņēmēji to varēja saņemt, lai nosegtu neiegūtos ienākumus. Kāda uzņēmēja Talsu novada Kaltenē norādīja, ka atbalstam nolēmusi pieteikties brīdī, kad sapratusi, ka krasi aug energoresursu cenas. Taču pašvaldība viņas pieteikumu vērtējusi tik ilgi, ka pabalstu varējusi izmaksāt vien par nedēļu.
Talsos notikusi pirmā Spānijas kailgliemežu lasīšanas talka
Talsu novads šogad aktīvāk iesaistās cīņā ar kailgliemežiem – pirmo reizi piecās publiskās teritorijās Talsu pilsētā izmantoti ķīmiskie līdzekļi, un, lai gan rezultāti ir acīmredzami, ar to nav pietiekami. Tāpēc, tumsai iestājoties, kad kailgliemeži ir visaktīvākie, talsinieki devās pirmajā publiskajā kailgliemežu lasīšanas talkā.
Saimnieks Abavas pusē audzē vīnogas, uzņem tūristus un gādā par dabisko pļavu saglabāšanu
Ģirts Dzērve Talsu novada Abavas pagasta "Drubazās" turpina vecāku iesākto darbu – audzē vīnogas, kopā ar mammu gatavo vīnu un uzņem tūristus. Vienlaikus jaunais saimnieks iesaistījies dabisko pļavu atjaunošanā un audzē Galovejas šķirnes liellopus, jo novērtē, cik liela ir dabisko pļavu nozīme, viņš atklāja Latvijas Radio raidījumā "Stiprie stāsti".