Provizoriskie rezultāti

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 19 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 19 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

4 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
3 vietas Jaunā VIENOTĪBA
3 vietas Jaunā konservatīvā partija
2 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
2 vietas VIDZEMES PARTIJA, Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība"
1 vieta "Latvijas attīstībai"
Ziņas
Ilzenē mantojumu pārvērtuši veiksmīgā saimniecībā. Gata un Daces zemes stāsts
Ilzenes pagastā Gati Salmiņu un Daci Kārkliņu zina daudzi – savas vienkāršības un sirsnības dēļ. Ilzene ir vieta, kur katrs zina katru, un tieši te viņi jūtas visbrīvāk. Viņi ir saimnieki, lopkopji un graudkopji. Apvienot abas nozares vienā saimniecībā nav viegli, bet citādāk viņi neprot, viņiem viena nozare krīzes brīžos stutē otru, saimnieki stāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Zemes stāsti". 

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

Alūksnes novadā zemju īpašniekiem par veiksmīgu cīņu ar latvāņiem būs 50% NĪN atlaide
Šopavasar, lai rosinātu zemes īpašniekus aktīvāk veikt latvāņu ierobežošanu savās teritorijās, Alūksnes novada pašvaldība izstrādājusi latvāņu ierobežošanas plānu. Šajā plānā ietverti gan konkrēti pasākumi, gan ierobežošanas metodes un vēl – kā bonuss tiem zemes īpašniekiem, kuriem cīņa ar invazīvo augu izrādīsies veiksmīga, būs nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaide 50% apmērā.
Alūksnes novadā tiek pie ilgi gaidītās zobārstniecības prakses
Lai arī veselības aprūpē šobrīd galvenā aktualitāte ir Covid-19 pandēmija, tomēr nav pazudušas problēmas, kas bija līdz tai. Un viena no tām ir speciālistu trūkums attālākos Latvijas novados. Piemēram, Alūksnes novadā līdz šim ļoti problemātiski bija zobārstu pakalpojumi, bērniem valsts apmaksāta zobārstniecība vispār nebija pieejama. Situācija ir mainījusies, jo decembrī darbu sākusi jauna zobārstniecības prakse.
Vidzemes pilotprojektā secina – transports pēc pieprasījuma laukos ir noderīgs
Ministru kabinetam līdz nākamā gada 30. novembrim ir jāizstrādā likumprojekts, kas paredz pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu pēc pieprasījuma. Šo priekšlikumu, lai risinātu mobilitātes problēmas laukos, kur vairs nekursē sabiedriskais transports, rosināja Vidzemes plānošanas reģions un to atbalstīja Saeimas deputāti. To, ka šāds pakalpojums "Transports pēc pieprasījuma" ir nepieciešams, apliecināja arī Alūksnes un Mazsalacas novados īstenotais pilotprojekts, kas šoruden noslēdzās. 
Alūksnes novadā trūkst lauku aptieku
Pašlaik Latvijā ir aptuveni 770 aptiekas. Pārsvarā tās koncentrējas sev izdevīgās vietās pilsētās, savukārt laukos aptieku ir maz. Ir pat novadi, kur ārpus centra aptieku vai to filiāles nav vispār. Tāda situācija arī Alūksnes novadā, kur iedzīvotāji jau pielāgojušies situācijai un izlīdzas, kā nu var, tomēr atzīst – tas ir apgrūtinoši.