Pirmās debates rīkotas Valkas un Saulkrastu novados.
Priekšvēlēšanu debates Valkas novadā:
Debatēs piedalās:
- Vidzemes partija/ "Latvijas attīstībai" – Vents Armands Krauklis
- “Jaunā Vienotība”, Latvijas Zemnieku savienība – Viesturs Zariņš
- Nacionālā apvienība – Juris Žurovičs
Priekšvēlēšanu debates Saulkrastu novadā:
Debatēs piedalās:
- "Saskaņa" – Andrejs Vinogradovs
- Latvijas Zaļā partija – Guntis Liepiņš
- Nacionālā apvienība/Jaunā konservatīvā partija – Jānis Eglīts
- "Jaunā Vienotība” – Izita Kļaviņa
- "Latvijas attīstībai" – Artūrs Ancāns
- Latvijas Zemnieku savienība – Alens Horsts
- Latvijas Reģionu apvienība – Normunds Līcis
Kopumā tiks aizvadīts 41 debašu raidījums, un katrs no tiem būs veltīts atsevišķam novadam vai valstspilsētai. Novadu un valstspilsētu secība, kādā debates tiks publicētas portālā LSM.lv un pārraidītas LTV1 ēterā, noteikta pēc iedzīvotāju skaita – sākot ar iedzīvotāju ziņā mazāko novadu un valstspilsētu, beidzot ar lielāko novadu un lielāko valstspilsētu, kurā tiek rīkotas pašvaldību vēlēšanas.
Piedalīties debatēs varēs katra vēlēšanām reģistrētā saraksta pirmais numurs, bet, ja objektīvu iemeslu dēļ tas nav iespējams – otrais vai trešais numurs.
Debates būs skatāmas no 11. maija portālā LSM.lv un LTV1 ēterā – katru darba dienu no pusdienlaika līdz pulksten 15.15.
Debašu kalendārs:
- 11. maijs – Valkas novads un Saulkrastu novads
- 12. maijs – Ventspils novads, Līvānu novads, Alūksnes novads
- 13. maijs – Preiļu novads, Smiltenes novads, Balvu novads
- 14. maijs – Gulbenes novads, Olaines novads, Ādažu novads
- 17. maijs – Ludzas novads, Krāslavas novads, Salaspils novads
- 18. maijs – Augšdaugavas novads, Kuldīgas novads, Saldus novads
- 19. maijs – Rēzekne, Limbažu novads
- 20. maijs – Dobeles novads, Madonas novads
- 21. maijs – Aizkraukles novads, Ķekavas novads
- 24. maijs – Siguldas novads, Ropažu novads
- 25.maijs – Jelgavas novads, Rēzeknes novads
- 26. maijs – Dienvidkurzemes novads, Mārupes novads
- 27. maijs – Ventspils, Talsu novads
- 28. maijs – Jēkabpils novads, Bauskas novads
- 31. maijs – Cēsu novads, Tukuma novads
- 1. jūnijs – Valmieras novads, Ogres novads
- 2. jūnijs – Jūrmala, Jelgava
- 3. jūnijs – Liepāja, Daugavpils