Prezidents: Tā ir ļoti liela vērtība – dzīvot un svinēt svētkus, kā gribam

Kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas ir pagājuši 34 gadi, kuru laikā ir izaugusi jauna paaudze, kura mūsu valsts neatkarību un demokrātiju uzskata par pašsaprotamām vērtībām. Tā ir ļoti liela vērtība – dzīvot un svinēt svētkus, kā gribam, norādījis Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, sveicot iedzīvotājus 4. maija svētkos.

Prezidents: Lai lepnuma vairāk nekā pieticības

"Ir izaugusi jauna paaudze, kura autoritārismu iepazīst tikai vēstures grāmatās un ārvalstu ziņu raidījumos, nevis savā ikdienā. Ir izaugusi paaudze, kurai nav bail no sava viedokļa. Paaudze, kurai nav bail no patiesības. Šī paaudze mūsu valsts neatkarību, brīvību un demokrātiju uzskata par pašsaprotamām vērtībām," paudis prezidents.

Kaut arī brīvība var šķist pašsaprotama, tā tāda nav, un to pierāda mūsu valsts vēsture, norādījis prezidents.

"Mūsu brīvība ir iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO pirms 20 gadiem kā jauns apliecinājums, ka ne tikai gribam, bet arī varam piederēt demokrātisko valstu saimei. Mūsu brīvība ir arī Baltijas valstu stingrais atbalsts Ukrainai – tas ir šodienas Baltijas ceļš. Mūsu brīvība ir ne tikai iespēja pulcēties un kritizēt tad, kad kaut kas nenotiek pareizi. Mūsu brīvība ir arī mūsu atbildība sargāt mūsu mājas, sargāt mūsu bērnu iespēju dzīvot savā Latvijā," sacījis prezidents.

Viņš aicinājis ikvienu šodien svētkos atļaut sev priecāties. "Brīvā, neatkarīgā un demokrātiskā Latvijā mēs katrs varam brīvi izvēlēties. Katrs var dzīvot un svinēt tā, kā grib. Un tā ir ļoti liela vērtība. 

Vēlu, lai katrs Latvijas patriots šodien ne tikai ierauga prieku, bet arī rada prieku un parāda prieku tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ paši to nespēj atrast.

Prieku par mūsu valsti un mūsu Latvijas cilvēkiem. Lai smieklu ir vairāk nekā asaru. Lai aizkustinājuma vairāk nekā rūpju. Un jo īpaši šodien – lai lepnuma vairāk nekā pieticības. Lepnuma par mūsu sarkanbaltsarkano karogu, lepnuma par mūsu zemi un mūsu Latvijas cilvēkiem," apsveikumā paudis prezidents.

Premjere: Esam brīvi cilvēki brīvā valstī

Savukārt premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") uzsvērusi, ka pirms 34 gadiem Augstākās Padomes pieņemtā deklarācija "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" Latvijas tautai pavēra iespēju atkal pilntiesīgi lemt par savu nākotni. "Šis lēmums ļāva atgūt mūsu lielāko svētumu – neatkarīgu valsti. Tas apliecināja mūsu sabiedrības nepārprotamo vēlmi dzīvot brīvībā. Tā bija kopīga uzvara."

"Mēs esam brīvi cilvēki brīvā valstī. Ir labi to apzināties un pateikt skaļi. Brīvība ir mums visapkārt – parkos, mājās, skolās, pilsētās, ciemos un laukos. Neatkarīgā Latvijā daudz vieglāk būt brīviem arī iekšēji, ļaujot brīvībai piepildīt mūsu sirdis un mūsu prātus," sacījus premjere.

"Brīvība sniedz spēku un drosmi, ko izmantot, lai mēs visi kopā sargātu un attīstītu Latviju ar tās brīnišķīgajiem cilvēkiem, skaisto dabu un mūžīgajām tautas radītajām vērtībām. Tāpēc pirms 20 gadiem varējām sasniegt mērķi kļūt par pilntiesīgu Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. Tāpēc šodien atbalstām Ukrainas tautu, kurā redzam sevi, savus sapņus un cerības. Brīvība sniedz arī laimi, vieglumu un cilvēcīgu prieku. Tāpēc šodien priecāsimies un svinēsim!" aicinājusi premjere, paužot pateicību visiem, kuri bijuši drosmīgi savos lēmumos, aizstāvējuši Latvijas intereses, nesuši upurus par Latviju, tās neatkarību un nākotni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti