Pērn nopelnītās bronzas medaļu spozme vēl spoži mirdz fanu acīs, bet spēlētāji cenšas pirms gada izcīnīto panākumu aizmirst, lai koncentrētos cīņām Čehijā. Valstsvienībai gan jārēķinās, ka bronzas godalgas līdzjutēju prasību latiņu ir pacēlušas iepriekš nepieredzēti augstu.
Hokeja valstsvienības pārbaudes spēles
4. aprīlis
Latvija - Austrija 3:2
(pēcspēles metienos)
5. aprīlis
Latvija - Austrija 3:2
(pēcspēles metienos)
10. aprīlis
Latvija - Somija 2:3
(pagarinājumā)
11. aprīlis
Latvija - Somija 2:3
26. aprīlis
Šveice - Latvija 5:1
27. aprīlis
Šveice - Latvija 4:0
3. maijs
plkst. 19.30 Latvija - Norvēģija
4. maijs
plkst. 16 Latvija - Norvēģija
Gatavošanās posmā pirmās divas pārbaudes spēles aprīļa sākumā pret Austriju bija ar jaunu sastāvu tālu no pasaules čempionāta aprisēm. Reālāku ieskatu sniedza nākamās divas spēles pret Somiju mājās un vēl divas cīņas viesos pret Šveici. Būtiski, ka nevienā no aizvadītajām spēlēm Latvijas izlase pamatlaikā neguva vairāk kā divus vārtus, iezīmējot valstsvienībai ierasti raksturīgu jautājumu par savu iespēju realizēšanu uzbrukumā.
Treneriem būs nepieciešams atrast pareizos spēlētājus, kas spēs vajadzīgajā brīdī gūt vārtus, lai stiprinātu izredzes pasaules čempionātā krāt uzvaras.
Pēc Latvijas Radio aprēķiniem, nedēļu pirms pasaules čempionāta izlases kandidātu sastāvā ir 29 hokejisti, kam piektdien vēl pievienosies Mārtiņš Dzierkals, savukārt vēl viens uzbrucējs Rodrigo Ābols papildinās pretendentu rindas pirmdien. Pasaules čempionātam var pieteikt 25 hokejistus, bet katrai atsevišķai spēlei – 22 spēlētājus, tajā skaitā divus vārtsargus.
Sagaidāms, ka pretendentu sarakstā būs lieki 2–3 aizsargi atkarībā no tā, vai izlases treneri izlems no Ziemeļamerikas gaidīt Uvi Balinski, kā arī kandidātos jāsvītro četri uzbrucēji. Būtiski, ka izlasei uzbrukumā būs jāiztiek bez Šveices čempiona Ronalda Ķēniņa un vicečempiona Rūdolfa Balcera, kuri nespēlēs savainojumu dēļ.
Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš atzina, ka Balcera situācija bija skaidra vēl pirms oficiālā paziņojuma, jo hokejists izlaida pēdējās trīs spēles Šveices čempionātā.
Tagad ir jautājums, vai Balceram atlabšanai pietiks ar procedūrām, vai būs vajadzīga operācija, kas varētu pārvilkt svītru izredzēm viņu vasaras beigās redzēt izlasē 2026. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.
Ar traumu pēdējās spēlēs Šveices čempionātā laukumā devās Ķēniņš, un savainotam ierasties uz izlases treniņiem nebūtu labs risinājums, atzina Vītoliņš.
Kopš nedēļas vidus izlases kandidātu vidū vairs nav vārtsarga Ivara Punnenova un uzbrucēja Toma Andersona, ko Vītoliņš izskaidroja ar neizbēgamo nepieciešamību, tuvojoties pasaules čempionātam, sašaurināt pretendentu loku.
"Visi cenšas, un mēs skatāmies uz aizvadītajām [pārbaudes] spēlēm. Mums lēnām ir jāreducē [sastāvs] un jāskatās, kā tika aizvadītas tās spēles," teica Vītoliņš. "Kaut kur katram [atskaitītajam] varbūt mazlietiņ pietrūka. Kāds bija par kripatiņu labāks – tie, kas palika."
Vārtsargu līnijā Latvijas izlasē rēķinās ar Elvi Merzļikinu, Kristeru Gudļevski un Ēriku Vītolu. Gudļevskis pēc ceturtdien izlasē aizvadītā treniņa sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka sava loma izlasē viņam ir skaidra, jo lomas aptuveni ir iezīmētas, un tas ir svarīgi.
Gudļevskis rēķinās, ka
pirms čempionāta būs pavisam skaidra Merzļikina pirmā vārtsarga loma, ņemot vērā līmeni, kādā Elvis spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL).
Gudļevskis iejūtas otrā vārtsarga lomā, savukārt Vītolam ir trešais numurs. Gudļevskis gan uzsvēra, ka visiem vārtsargiem jātiecas kļūt labākiem, lai uzturētu savstarpēju konkurenci un neieslīgtu pašapmierinātībā.
Pasaules čempionāts Čehijā startēs 10. maijā, bet Latvijas izlase grupas turnīru sāks 11. maijā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā).