Sporta ziņas

"Rīgas Zeļļi" LBL pusfināla sērijas spēlē sagrauj "Ventspili"

Sporta ziņas

Latvijas hokeja valstsvienība gatavojas pārbaudes spēlēm pret Norvēģiju

99. Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

Latvijas čempionātā peldēšanā krīt valsts rekordi, pasaules klases rezultāti vēl neaizsniedzami

Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā jau pirmajā sacensību dienā Rīgā krita divi nacionālie rekordi, kas gan būtiski atpaliek no rezultātiem, kas ļautu cerēt uz kvalificēšanos Parīzes olimpiskajām spēlēm. 

Daniils Bobrovs priekšsacīkstēs laboja sev piederošo valsts rekordu 100 metros brasā, finišējot pēc minūtes un 2,12 sekundēm. Pirms septiņiem gadiem sasniegto savu iepriekšējo rekordu Bobrovs laboja par 0,22 sekundēm. Peldētājs intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka priekšsacīkstēs startēja brīvākā noskaņojumā, tādēļ izdevās sasniegt labāku rezultātu nekā vēlāk uzvarētajā finālā (1:02,36). 

Savukārt 18 gadus vecais Nikolass Deičmans laboja pirms diviem mēnešiem paša sasniegto rekordu 200 metru peldējumā uz muguras. Deičmans finālā Ķīpsalas peldbaseinā finišēja pēc divām minūtēm un 2,34 sekundēm, iepriekšējo rekordu labojot par 0,31 sekundi.

Tomēr abi Latvijas rekordi ir tālu no rezultāta, kas nodrošinātu dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs vai vismaz ļautu cerēt uz olimpisko ceļazīmi. 

Kvalifikācijā ir divu veidu olimpiskie normatīvi – augstākais ļauj uzreiz iekļūt spēļu dalībnieku vidū, bet ar sasniegtu zemāko noteikto rezultātu peldētājs tiek pretendentu skaitā atlikušo vakanču aizpildīšanai.

Lai ar sasniegto rezultātu pretendētu startēt olimpiskajā Parīzē, vīriešiem 100 metri brasā jānopeld ne lēnāk kā 59,79 sekundēs. Garantētu dalību olimpiskajās spēlēs nodrošinātu rezultāts ne sliktāks kā 59,49 sekundes. Peldējumā 200 metros uz muguras divi kvalifikācijas standarti ir 1:57,50 un 1:58,09.

Peldētāji Nikolass Deičmans un Daniils Bobrovs labo Latvijas rekordus
Peldētāji Nikolass Deičmans un Daniils Bobrovs labo Latvijas rekordus

Vēl iespaidīgāki ir pasaules rekordi, kas pieder britam Adamam Pītijam 100 metros brasā (56,88) un ASV peldētājam Āronam Pīrsolam 200 metru distancē uz muguras (1:51,92).

Tomēr sagaidāms, ka Latvijai arī  Parīzes olimpiskajās spēlēs būs nodrošināta iespēja startēt peldēšanā, jo, ievērojot universalitātes principu, katra valsts varēs pieteikt pa vienam labākajam sportistam vīriešu un sieviešu konkurencē.

Olimpiskajā kvalifikācijā ieskaitītu rezultātu peldētāji līdz 23. jūnijam var sasniegt pasaules, kontinentu un nacionālajos čempionātos, kā arī starptautiskās sacensībās, ko apstiprinājusi ūdens sporta jumtorganizācija "World Aquatics".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti