Prokurore pārsūdz nosacītu sodu mediķiem par palīdzības nesniegšanu sievietei, kura vēlāk nomira

Amatā augstāka prokurore pārsūdzējusi Zemgales rajona tiesas spriedumu, ar kuru par jaunas sievietes atstāšanu bezpalīdzības stāvoklī bijušajam Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) ārsta palīgam Gintam Vaitam piespriests nosacīts cietumsods. Prokurore lūdz tiesu piemērot reālu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem.

Lieta saistīta ar Alīnas Ansones nāvi. Pēc neveiksmīga kritiena izsauktās NMPD brigādes vadītājs Gints Vaits neuzskatīja par vajadzīgu viņu hospitalizēt. Kad tas beidzot notika, bija par vēlu.

Pēc nāves Alīna kļuva par orgānu donori, dodot iespēju dzīvot pieciem citiem.

Zemgales rajona tiesa Vaitam piesprieda gadu ilgu cietumsodu nosacīti un liegumu četrus gadus nodarboties ar ārstniecību.

Tagad lietu skatīs apgabaltiesā, jo prokurore iesniegusi apelāciju un pieprasa reālu cietumsodu.

"Tiek lūgts tiesai taisīt jaunu spriedumu, sodot Gintu Vaitu ar diviem gadiem cietumā. Ņemot vērā lietas apstākļus, noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, nosacīta soda piemērošanai nebija pamatojuma," pauda Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore Monta Mozerta.

Spriedumu pārsūdzējuši arī cietušie – mirušās Alīnas ģimene.

 NMPD vadītāja atzina, ka ar Alīnu notikušais ir bezprecedenta gadījums, jo runa ir nevis par ārstniecības kļūdu, bet par nolaidīgu attieksmi. Vaitu no darba atbrīvoja nākamajā dienā. Savu vainu tiesā viņš atzina tikai daļēji, bet sarunā ar Latvijas Televīziju – noliedza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti