Līdz šim visvairāk aģitācijai pirms pašvaldību vēlēšanām atvēlēja «Saskaņa», JKP un «Latvijas attīstībai»

Līdz šim politiskās partijas pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām aģitācijai atvēlēja jau vairāk nekā 880 000 eiro, un visvairāk – teju 150 000 eiro – plāno tērēt “Saskaņa”, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija par deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem.

Nākamie lielākie tēriņi ir Jaunajai konservatīvajai partijai  – vairāk nekā 100 000 eiro, partijai “Latvijas attīstībai” – vairāk nekā 80 000 eiro, Zaļo un Zemnieku savienībai – vairāk nekā 71 000, un “Jaunajai Vienotībai” – vairāk nekā 67 000 eiro.

Partijas vai to apvienības no 6. februāra līdz 17. maijam kopumā noslēgušas līgumus par 887 673,38 eiro, liecina KNAB informācija.

 

 


 

“Saskaņa” ir arī viena no piecām partijām, kas startē lielākajā daļā pašvaldību – 27 no 41. Atšķirībā no citām lielajām partijām “Saskaņa” pašvaldību vēlēšanās startē tikai ar saviem sarakstiem, neveidojot apvienotos sarakstus ar citiem politiskajiem spēkiem.

Plašas ambīcijas šajās pašvaldību vēlēšanās ir arī Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP). JKP startē 35 pašvaldībās.

“Latvijas attīstībai” startē 27 pašvaldībās, bet daļā no tām veido kopīgus sarakstus ar citiem spēkiem. ZZS startē 17 pašvaldībās, bet “Jaunā Vienotība” patstāvīgi vai kopējos sarakstos piedalās vēlēšanās 33 pašvaldībās.


 

 

 

KNAB atgādina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, kas sākās 6. februārī un ilgs līdz pašai vēlēšanu dienai – 5. jūnijam, aģitācijas veicējiem, t.sk. politiskajām partijām, to apvienībām un deputātu kandidātiem, ir noteikti stingri priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz aģitācijas materiālu izvietošanu preses izdevumos, publiskajās vietās, internetā, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Turklāt aģitācijas veicējiem atļauts izvietot apmaksātu priekšvēlēšanu aģitāciju tikai pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kuri līdz š. g. 7. janvārim KNAB un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei deklarēja priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus. Visi KNAB iesniegtie reklāmdevēju izcenojumi publicēti iestādes tīmekļa vietnē.

KNAB turpina aktīvi sekot līdzi norisēm publiskajā telpā līdz pašai vēlēšanu dienai. KNAB aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB”, zvanot KNAB uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected].

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt