Dienas ziņas

Kuldīgā mazgā logus akcijā "Dzidram skatam Eiropā"

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Pavasara svētki īpašo bērnu ģimenēm

Jelgavā sirsnīgi aizvadīti pavasara svētki īpašo bērnu ģimenēm

Jelgavā trešdien pulcējās ap 300 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Tur pasākumā "Maija bitīte" varēja ne tikai pabūt kopā, bet arī veicināt sabiedrības izpratni un šādām ģimenēm dot vēl lielāku iespēju iekļauties sabiedrībā.

Bērni un viņu vecāki ieradušies no visas Latvijas, lai pavadītu prieka pilnu dienu. Un tieši tas ir mērķis "Maija bitītei", kura iniciatorei pašai ģimenē ir bērns ar dzirdes problēmām. Viņa saka - sabiedrības atbalsts un izpratne ir svarīgākais, ko gaida šīs ģimenes.

Latvijas Bērnu fonda Jelgavā vadītāja Diāna Gailuma norādīja: "Šī ir vieta, kur viņi var atnākt, satikties, justies piederīgi, un tas svarīgākais – ar visu ģimeni, ar brāli un māsām."

Daļai ģimeņu, kurās aug īpašie bērni, izaicinājums ir ikdienā būt uz ielas, veikalā vai sabiedriskajā transportā. Cilvēku loks, kādā notiek šo ģimeņu socializēšanās, ir ļoti šaurs.

Trīs bērnu mamma Evija norādīja: "No sabiedrības ir vairāk uzskats uz to, ka viņus vajadzētu kaut kur nostumt, jo viņi tā kā traucē, bet tajā pašā laikā būtu vajadzīgs vairāk atbalsts kā tāds, sapratne, tad arī tajā pašā laikā mēs sajustos mazliet labāk."

Bērni šos svētkus ļoti gaida, jo, kā saka viņu vecāki un rīkotāji, šeit ir vieta, kur viņus saprot un pieņem, neko neprasot un neskaidrojot.

Svētku dalībniece Baiba norādīja: "Ir, kur iziet ārpus mājas ar viņu, un viņam tas prieks, sajūtas ir. Satikt savus skolotājus, kuras darbnīcā strādā, un tas pats galvenais viņiem ir tā izklaide."

Bērniem pasākumā bija sarūpētas īpašas radošās darbnīcas, notika arī citas izklaides. Galvenais mērķis – lai bērni smaida un izjūt prieku.

Jelgavas pamatskolas "Valdeka" direktore Dace Ekša sacīja: "Mūsu pirmā stacija mums ir saulespuķu stādīšana, tad mums ir dekupēšana, mums ir akmeņu apgleznošana, tad bitītes Maijas gatavošana, putnu būri un dažādās sportiskās aktivitātes. Un vēl mēs ar deju skolotāju dažādas dejas mācīsim."

Ģimenes atzina, ka prieks par īpašo svētku sajūtu ir ne tikai bērniem, bet arī vecākiem. Un būtiski ir arī tas, ka tiek veidota atbalsta kopiena, kas palīdz ārpus svētkiem, bet ikdienā.

Pasākuma dalībniece Kristīne teica: "Mūsu kopiena tagad ir tāda stiprāka un lielāka, un mēs varam spēt viens otru atbalstīt un dot padomus, saņemt padomus. Tas ir ļoti vērtīgs pasākums ne tikai vienas dienas ietvaros, bet kopsummā arīdzan."

Pēcpusdienā pasākums noslēdzās, taču atvadoties viens otram novēlēja tikties augustā, īsi pirms mācību gada sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti