Rīta Panorāma

Rīt svētku koncerts "Tu esi mājās. Tu esi ES. Latvija – 20 gadus ES"

Rīta Panorāma

Krievijas raķešu triecienā pa Odesu 4 upuri

Intervija ar riteņbraucēju Tomu Skujiņu

Riteņbraucējs Toms Skujiņš: Par profesionālās attīstības ceļu jāsāk domāt junioru vecumā

Latvijas jaunatnes riteņbraukšanas akadēmijas dalībniekiem junioru vecumā jau nopietni jāizvērtē nākotnes gaitas un profesionālā attīstība, Latvijas Televīzijā pastāstīja vadošais pašmāju velosportists Toms Skujiņš. Viņš otrdien Rīgā piedalīsies jaunatnes akadēmijas atklāšanas pasākumā un cer uz tās veiksmīgu attīstību.

"Lidl–Trek" riteņbraucējs Skujiņš pavasarī Pasaules tūres sacensībās četras reizes finišēja labāko desmitniekā, pakāpjoties uz rekordaugsto 28. vietu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) pasaules rangā. 

Jaunatnes akadēmijas atklāšanā Biķernieku trasē Skujiņš piedalīsies 20 kilometru garā koptreniņā ar talantīgākajiem Latvijas jaunajiem riteņbraucējiem. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izveidotā jaunatnes programma cenšas piesaistīt atbalstu, lai jaunie sportisti varētu startēt sacensībās Eiropā un krāt svarīgu pieredzi. 

Toms Skujiņš treniņā ar Latvijas junioriem

Riteņbraucējiem 17–18 gadu vecumā iekrātā pieredze palīdz turpmākajās gaitās, tādēļ tādā vecumā jāsāk domāt par turpmākajām profesionālajām gaitām, pastāstīja Skujiņš. Viņš tādā vecumā labākos Latvijas braucējus satika tikai pasaules čempionātā, kur pašam tolaik mute no brīnumiem palikusi vaļā. 

Skujiņš jau svētdien iesaistījās Latvijas velosacensību apritē, dalot diplomus jaunākiem braucējiem.

Sacensību kalendārā Tomam maijā paredzēta pauze, bet gatavošanās plānā ir iekļauta trīs nedēļu treniņnometne augstkalnos, kam sekos astoņu dienu sacensības Francijā. Skujiņš cer, ka sekos arī turpinājums "Tour de France", kam viņš gatavojas, bet lēmums par sastāvu prestižākajās daudzdienu sacensībās būs komandas vadības ziņā, izvēloties astoņus no gandrīz 30 komandas braucējiem. 

Skujiņš arī rēķinās, ka drīz kādu laiku slīdēs uz leju pasaules rangā, jo pērn viņam nebija tik veiksmīgs pavasaris, turklāt šogad Toms nestartēs Itālijas tūrē, kur pirms gada iekrāja daudz punktu. Nākamās sacensības Skujiņam paredzētas jūnijā. Viņš lēš, ka līdz Parīzes olimpiskajām spēlēm jūlija beigās vēl ir garš ceļš, tādēļ necentīsies līdz tam braukt daudz sacensībās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti