Dienas ziņas

Pavasara svētki īpašo bērnu ģimenēm

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Rīgā notiek velosipēdistu akcija "Kritiskā masa"

FOTO: Vairāki simti velobraucēju pulcējas braucienā «Kritiskā masa»

Ar mērķi vērst uzmanību uz to, cik ļoti Rīgā nepieciešama droša veloinfrastruktūra, kas piemērota ikvienam – arī bērniem un senioriem – vairāki simti velobraucēju šodien piedalījās gadskārtējā braucienā pa galvaspilsētas centru ar nosaukumu "Kritiskā masa". Pasākums Rīgā notiek katru gadu, un riteņbraucēji atzina, ka diemžēl infrastruktūra tiek uzlabota lēni, kā arī citu ceļu satiksmes dalībnieku attieksme ne vienmēr ir saprotoša.

Dailes teātris – pulcēšanās vieta ik gadu "Kritiskās masas" dalībniekiem paliek nemainīga. Mainās gan rīkotāji, paši dalībnieki un maršruts, kuru faktiski diktē priekšā braucošie. Šogad uzmanība pievērsta tam, lai pa Rīgu droši ar velosipēdu var pārvietoties arī seniori un bērni.

Pasākuma dalībniece Liene pastāstīja, ka, braucot ar bērnu, visu laiku jāuzmanās un jāskatās. "Nav vispār tās drošības sajūtas," viņa sacīja.

Tieši to uzsvēra arī biedrībā "Pilsēta cilvēkiem". Biedrības valdes loceklis Kārlis Krēķis sacīja: "Velo infrastruktūrai ir jābūt tādai, lai var braukt bērni, veci cilvēki. Ne tikai tādi kā es vai jūs. Tā ir tā galvenā lieta – drošība. Ja tās drošības nav, tad iet bojā cilvēki, ir traumas, un tas ir neizbēgami. Tie nav satiksmes negadījumi, tās ir sekas šādai sistēmai, kas tiek piekopta Rīgā."

Daudzi braucienā sastaptie arī atminējās, ka pašiem nācies iekļūt dažādos misēkļos.

Juris sacīja: "Nu pašam arī bija, kad braucu pie ceļa malas, un vienalga autovadītājs spieda no ceļa nost."

Savukārt Jānis pauda: "Nesen braucu pa Latgales ielu. Tur ir velojosla. Mani kaut kā nepamanīja un man uzbrauca virsū. Uz krustojuma."

Braucienu "Kritiskā masa" uzraudzīja arī likumsargi, lai pārliecinātos par to, ka tiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi un būtu drošība uz ielām. Jo patiešām ne katru dienu galvaspilsētā vienā maršrutā un vienā laikā izbrauc tik daudz riteņbraucēju, ka nepietiek tikai ar velojoslu. Un tādēļ šodien, protams, visiem satiksmes dalībniekiem bija jārēķinās ar zināmām ar neērtībām.

Tikmēr Kārlis Krēķis, vaicāts, vai šo gadu laikā biedrības bažas ir uzklausītas, norādīja: "Parasti mēs tiekam saklausīti uz vēlēšanām, kad ir vēlēšanu kampaņa, ko mēs redzēsim droši vien nākamgad. Pēc tam kaut kā viss noklust. Un to mēs ļoti labi redzam arī Rīgas domes budžetā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti