Par migrantu nelikumīgu pārvadāšanu Krāslavas novadā aiztur taksometra vadītāju

Aizvadītās nedēļas nogalē, 6. aprīlī, par nelikumīgi valsts robežu šķērsojušu personu pārvadāšanu Krāslavas novadā aizturēts Latvijas pilsonis, informēja Valsts robežsardze.

Aizturētā taksometra vadītāja automašīna.
Aizturētā taksometra vadītāja automašīna.

Robežsargi sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām Krāslavas novadā uz ceļa apturēja kādu "Škoda Fabia" markas automašīnu ar taksometra atpazīšanas zīmi un taksometra numurzīmi, kā arī ar "Bolt" uzlīmēm sānos, kuru vadīja Latvijas pilsonis. Dokumentu pārbaudes laikā konstatēts, ka

automašīnas salonā atrodas četri Sīrijas pilsoņi bez ceļošanas dokumentiem, kā arī bez derīgām vīzām un uzturēšanās atļaujām.

Tāpat konstatēts, ka Latvijas pilsonis atrodas pierobežā bez personas identitāti apliecinoša dokumenta un vada automašīnu bez līdzi esošas autovadītāja apliecības.

Pret pārvadātāju uzsākts kriminālprocess par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja šāda iespēja nodrošināta divām vai vairākām personām (Krimināllikuma 285. 1. panta otrā daļa). Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav klāt vadītāja apliecības vai personu apliecinoša dokumenta, persona saukta pie administratīvās atbildības. Tāpat administratīvā lietvedība uzsākta par pierobežas režīma pārkāpšanu.

Sīrijas pilsoņi atturēti no nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas saskaņā ar valdības 2024. gada 12. marta rīkojumu Nr. 184 "Par pastiprināta robežapsardzības sistēmas darbības režīma izsludināšanu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti