Panorāma

Tiesa neļauj Rīgas domei atlaist M. Knoku

Panorāma

Panorāma

Pagastos atsakās no grāmatvežiem un sekretāriem

Krāslavas novadā taupa – samazina darbinieku skaitu un plāno slēgt skolas

Pašvaldībās turpina rēķināt, kā sabalansēt šī gada ienākumus un izdevumus. Krāslavas novadā šogad ienākumu pieaugums ir vismazākais, un naudas te trūkst pašvaldības policistiem, kuru skaitu plānots palielināt. Kopējais pašvaldības darbinieku skaits gan šeit krities – atsakoties no grāmatvežiem, kurinātājiem un citiem darbiniekiem pagastu pārvaldēs, samazinātas 60 amata vienības.

Virs Kombuļu tautas nama kūp skurstenis. Ēku kurina, bet kultūras dzīves organizētājas te vairs nav. Viņas pienākumus pilda bibliotekāre, bet arī viņa jau otro mēnesi slimo. Pagasta pārvaldē ir vēl divas tukšas darbavietas – grāmatvedis un sekretāre te vairs nav vajadzīgi, lēmusi Krāslavas novada dome. Palikušie darbinieki uzsvēra, ka te svarīgi atstāt speciālistu, kas palīdzēs pensionāriem.

"Mēs nedrīkstam aizmirst vecāka gadagājuma cilvēkus. Viņiem nav vienkārši aizbraukt. Ļoti daudziem bērni ir aizbraukuši. Lai arī pagastā desmit vai divdesmit cilvēki paliek, par viņiem ir jāatceras," norādīja Kombuļu pagasta saimniecības daļas vadītāja Tatjana Ļaksa.

Seniori šeit nāk veikt maksājumus vai tiekas ar sociālo darbinieku, kas gan uz vietas nav jau sen, – atbrauc pāris dienas nedēļā. Pagasta pārvaldes šoferis Antons Ļaksa (Latvijas Zemnieku savienība), kas ir arī Krāslavas novada domes deputāts, vērtēja, ka nebūtu jātaupa arī uz komunālās saimniecības darbiniekiem.

"Teica, ka būs kaut kādas izbraukuma brigādes, kuras par to visu atbildēs. Bet diez vai tas būs pareizi, jo pa visu novadu tā brigāde nepaspēs visu izdarīt. Domāju, ka optimizācija ir notikusi, bet tālāk varbūt nevajag," pauda Ļaksa.

Administratīvā sloga mazināšana gan tika minēts kā viens no potenciālajiem ieguvumiem, veicot administratīvi teritoriālo reformu.

"Es gaidīju vairāk to visu. Tā pati grāmatvedība – Dagdas novadā tā bija centralizēta vēl kopš pagājušajām vēlēšanām. Bet Krāslavā tas notiks tikai šogad," teica Krāslavas novada domes deputāts Dmitrijs Zalbovičs ("Jaunā konservatīvā partija").

Pērnajā novembrī pašvaldībā pieņemti lēmumi par štata vietu optimizāciju. 

"Ir saīsinātas 60 amata vienības, kas gan nedot nekādu [finansiālu] efektu, jo ir pieaugusi minimālā darba alga,"

pavēstīja Krāslavas novada domes izpilddirektora vietniece Inese Vorslova. Proti, tā kā palikušajiem darbiniekiem jāceļ darba alga, jo cēlusies minimālā alga, arī ar štatu samazināšanu algu fonds pašvaldībā nav samazinājies.

Ne ar vienbalsīgu atbalstu, bet bez garām pārrunām pirmdien, 22. janvārī, domes Finanšu komisijas sēdē lemts, kā taupīt izglītībā, tostarp

šoruden plāno slēgt četras pamatskolas: Andrupenē, Priežmalē, Indrā un tepat Krāslavā – Poļu pamatskolu. 

Lai gan diskusiju par budžetu deputātu starpā gandrīz nemaz nebija, šis gads ir tāds, kurā jātaupa ne pa jokam. Piemēram, attīstībai naudas šogad tikpat kā vairs nav. Pietiks vien siltumapgādes projektam Dagdā un lai pabeigtu jau agrāk iesākto tilta remontu un deinstitucionalizācijas projektu. Bet daudzi projekti vismaz uz laiku jāatliek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti