Līdz šim visvairāk aģitācijai pirms pašvaldību vēlēšanām plāno tērēt «Saskaņa»

Līdz marta beigām visvairāk priekšvēlēšanu aģitācijai pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām atvēlēja partija “Saskaņa”, kas jau noslēgusi līgumus par aģitāciju vairāk nekā 110 000 eiro apmērā, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopotā informācija.

Nākamie lielākie tēriņi ir Zaļajai partijai – vairāk nekā 46 000 eiro, Zaļo un Zemnieku savienībai – vairāk nekā 46 000 eiro, un Krievu savienībai – vairāk nekā 42 000 eiro.

Kopumā partijas vai to apvienības no 6. februāra līdz 31. martam noslēgušas līgumus 388 352,49 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem.

 

“Saskaņa” ir arī viena no piecām partijām, kas startē lielākajā daļā pašvaldību – 27 no 41. Atšķirībā no citām lielajām partijām “Saskaņa” pašvaldību vēlēšanās startē tikai ar saviem sarakstiem, neveidojot apvienotos ar citiem politiskajiem spēkiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Savukārt Zaļā partija un Zemnieku savienība 16 novados startē atsevišķi, bet 16 pašvaldībās iesniegts to apvienības – ZZS saraksts.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

KNAB atgādina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, kas sākās 6. februārī un ilgs līdz pašai vēlēšanu dienai – 5. jūnijam, ir noteikti priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz aģitācijas materiālu izvietošanu preses izdevumos, publiskajās vietās, internetā, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Katram politiskajam spēkam ir noteikts finanšu līdzekļu limits, cik tas drīkst izlietot politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem vai dāvinājumiem.

Izdevumu limiti neattiecas uz izdevumiem par reklāmas izgatavošanu vai kampaņas plānošanu. Turklāt priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan katra deputāta kandidāta individuālie izdevumi.

Ņemot vērā Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegto informāciju par deputātu kandidātu sarakstiem, KNAB šobrīd aprēķina katras partijas maksimālo limitēto izdevumu apmēru, kuru tā drīkst tērēt pirms pašvaldību vēlēšanām.

KNAB arī aicina iedzīvotājus ziņot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, t.sk. slēpto aģitāciju. Ziņot var bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB”, pa KNAB uzticības tālruni 80002070 vai rakstiski uz e-pasta adresi [email protected].

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti