Provizoriskie rezultāti

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 21 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 21 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

6 vietas "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
3 vietas Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība"
3 vietas Latvijas Zaļā partija
2 vietas Jaunā VIENOTĪBA
2 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
2 vietas "Latvijas attīstībai"
1 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
Ziņas
«Zemnieku saeima»: Zemgalē veldrē ir ap 70% labības
Pēc ilgstošā vēja un lietavām Zemgalē veldrē ir ap 70% labības, liecina lauksaimnieku organizācijas "Zemnieku saeima" aplēses. Cietuši ziemas kviešu lauki, tāpat lietavas skārušas arī citas lauksaimniecības kultūras, radot zaudējumus to saimniekiem. Lauksaimnieki steidz vērsties pie apdrošinātājiem, jo valsts atbalsts nav paredzēts. Tikai labs laiks turpmākās divas nedēļas varēšot glābt jauno ražu.
Lielvircavas muiža iekārtota atbilstoši aristokrātu dzīvei 19. gadsimtā
Jelgavas novada Lielvircavas muižā, pateicoties barona Pētera fon Klopmana vērienīgajam sadzīves un interjera priekšmetu deponējumam, atklāta jauna ekspozīcija. Tā ļauj sajust muižnieku dzīvi deviņpadsmitajā gadsimtā. Šis esot pirmais objekts Baltijā, kad visas muižas ēkas telpas iekārtotas ar priekšmetiem, kas šajā ēkā savulaik tiešām bijuši.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

Jelgavas apkaimē plāno divas krematorijas
Latvijā ir divas krematorijas – Rīgā un Valmierā, bet, iespējams, ka jau drīzumā vēl divas krematorijas sliesies Jelgavas apkaimē. Jelgavā krematorijas būvniecības ieceri uz dažām nedēļām apturēja iedzīvotāji, taču ceturtdien, 25. novembrī, deputāti lēma, ka tā jāturpina. Tikmēr tikai desmit kilometrus tālāk, bet jau Jelgavas novadā, sākta kulta ēkas būvniecības ieceres sabiedriskā apspriešana.
Vien nepilns gads atlicis līdz nepabeigto būvprojektu aplikšanai ar paaugstinātu NĪN likmi
Laikā, kad daudz kas kļuvis dārgāks un jādomā, kā ekonomēt, daļai iedzīvotāju, kuri pirms vairākiem gadiem sākuši būvēt vai pārbūvēt savu īpašumu, jāsāk jau arī domāt par tā nodošanu ekspluatācijā. Tiem, kuri būvniecību sāka pirms 2014. gada 1. oktobra, ir atlicis mazāk nekā gads tās noslēgšanai un visu dokumentu sakārtošanai, jo no nākamā gada 1. oktobra nepabeigtiem būvobjektiem piemēros paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). 
Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils apvienošanu ar blakus novadiem plāno pārcelt uz 2029.gadu
Saeima Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā atbalstījusi priekšlikumus, kas paredz valstspilsētu Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils apvienošanu ar tām piegulošajiem novadiem atlikt no sākotnēji plānotā 2025.gada uz 2029.gadu, liecina Saeimas likumdošanas datu bāzē publicētā informācija.
Arī Jelgavas novadā aizliedz dedzināt rudens lapas
Pēc administratīvi teritoriālās reformas izstrādātie jaunā Jelgavas novada saistošie noteikumi paredz, ka turpmāk novada teritorijā ''zaļos atkritumus'' nedrīkstēs dedzināt. Privātmāju saimniekiem, kas jau līdz šim lielākoties lapas un zāli likuši kompostā, tas problēmas neradīšot. Savukārt pašvaldībai nāksies izbūvēt vairākus kompostēšanas laukumus. Taču lielākās raizes esot par to, kā savākt tīru kompostējamo materiālu.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt