Dienas ziņas

Pircēju aktivitāte joprojām augsta

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ozolniekos atklās īpašu barikāžu laika piemiņas zīmi

Ozolniekos atklās īpašu barikāžu laika piemiņas zīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Mēs katru dienu kā uz fronti organizējām mašīnas, smago tehniku un autobusus, lai no Ozolniekiem brauktu uz Rīgu un aizstāvētu savu zemi, – tā barikāžu laiku atceras Zemgales barikāžu dalībnieku biedrības valdes loceklis Jānis Melders. Nu Ozolniekos atklāts piemiņas akmens, arī tādā veidā sakot paldies visiem, kuri aizstāvēja Latviju.

Jānis Melders barikāžu laikā strādāja par meliorācijas uzņēmuma direktoru. Viņš zināmā mērā pat riskēja un deva rīkojumu uzņēmuma dispečerei cilvēkus uz barikādēm nozīmēt kā uz darbu. Protams, kuri negribēja, tie varēja atteikties. Vēlāk uzņēmuma direktors izdeva rīkojumu, ka tiem, kuri piedalījušies barikādēs, jāmaksā alga par pavadītajām stundām Rīgā. 

"Tā jau 13. janvāra vakarā pirmā tehnika [devās ceļā], ar traktoru brauca Leons Lecis un automašīnu vadīja Juris Babčuks, aizbraucām līdz Rīgai un dabūjām pašu labāko vietu. Tas ir pagrieziens krustojumā no tilta uz televīzijas centru. Un tas krustojums arī bija mūsu pārziņā līdz 27. janvārim, kad beidzamās mašīnas no turienes noņēmām nost. (..) Ir šī vienīgā fotogrāfija, kur mūsu cilvēki uz tilta slēdz nobrauktuvi uz televīzijas centru. Pēc barikāžu sanāksmēm mūsu valsts vadītāji ir savus autogrāfus uzlikuši uz šīs bildes. Par to es tiešām viņiem ļoti pateicīgs," rādīja un stāstīja Melders.

Tobrīd bailēm vai šaubām nebija laika. Arī mājās palikušie palīdzēja ar visu, kas bija pieejams. Kopumā no Ozolnieku novada uz barikādēm aizbrauca vairāk nekā 350 cilvēku.

"Barikādēs piedalījās, sākot no bērnudārza, beidzot ar Ozolnieku vidusskolu. Gādāja malku, gādāja tējas, vīriem veda cigaretes. Viss pagasts bija iesaistīts barikādēs," sacīja ilggadējs bijušais Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Māris Ainārs.

"Paldies viņiem, ka viņi bija tik atsaucīgi. Un tiešām, šodien pārlasot vienu otru atceri, viņi jau tad tikās ar dažiem ukraiņiem un bija priecīgi, ka Latvija var būt kā paraugs Ukrainai. Un to jau neviens nezinājām, ka būs tāds brīdis kā šodien, ka Ukraina būs kā mūsu priekšpostenis, kas mūs sargās šinī brīdī," pauda Melders.

Atminoties 1991. gada barikāžu laika notikumus un godinot barikāžu aizstāvjus, pie Ozolnieku Tautas nama atklāts piemiņas akmens. Šādas piemiņas zīmes Ozolnieku pusē nu jau ir trīs: Brankās, Ozolnieku centrā un tagad arī pie Tautas nama.

"Mēs, dzīvie, gribam pateikt paldies visiem, kas piedalījās, atbalstīja šajās barikāžu dienās. To atbalstītāju bija vēl vairāk nekā dalībnieku," sacīja Jānis Melders.

Piemiņas akmens atklāšanā piedalījās arī Ozolnieku  skolēni. Organizējot īpašus barikāžu laika piemiņas brīžus, jauniešiem pastāstīja par tā laika notikumiem, idejām un cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti