Dienas ziņas

Kūlas dedzinātāji atklājuši sezonu

Dienas ziņas

Diskutē par datu nesēju atlīdzību

Dundagas novada domi pagaidām neatlaidīs

Drīzo vēlēšanu dēļ bez priekšsēdētāja strādājošo Dundagas domi neatlaidīs

Jau divus mēnešus Dundagas novada dome dzīvo bez priekšsēdētāja, un vienīgie mēģinājumi ievēlēt jaunu bija vien februāra sākumā. Līdz ar to Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) ir tiesības atlaist visu domi, tomēr tā nolēmusi pagaidām nespert šo soli, aicinot deputātus vēlreiz mēģināt vienoties.

Otrdien, 30. martā, Dundagā notiek domes divas ārkārtas sēdes – tas gan nav nekas neparasts, jo tieši tā šobrīd šeit tiek pieņemti lēmumi. Dundagas novada domē darbu uzsāka divi jauni deputāti, taču divu mēnešu laikā pie jauna mēra tā arī neizdevās tikt.

Par jaunu mēru Dundagas novada domes deputātiem bija jāvienojas līdz 28. martam, taču tas nav izdarīts. Šobrīd deputāti darbu turpina, kā ierasts, – ārkārtas sēdēs. Tās vada iepriekšējais mērs, kurš šobrīd ir deputāts.

“Darba ir ļoti daudz, sanāk pastrādāt arī pēc darba laika, bet tiekam galā,” sacīja Dundagas novada pašvaldības izpilddirektore Janita Vanda Valtere.

Izpilddirektore atzina, ka administrācijai uz sēdēm jāgatavo vairāk lēmumu, ko iepriekš vienkārši parakstīja domes priekšsēdētājs. Tāpat pietrūkstot “četru acu principa”, jo mērs visus dokumentus varējis papildus pārbaudīt.

Viņasprāt, novada vadība ir nepieciešama: “Tomēr, lai klātienē virzītu kādus jautājumus, lai paprasītu viedokli, kādas ir priekšsēdētāja domas, jo tomēr viņš uz domi virzīja visus jautājumus.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija seko līdzi domes sēdes norisēm, pieņemtajiem lēmumiem un pagaidām guvusi pārliecību, ka visas funkcijas iedzīvotājiem tiek nodrošinātas.

Ko par šādu domes darbu domā vietējie iedzīvotāji?

“Es domāju, ka viņi visi bija spējīgi, vienkārši kaut kādu iemeslu dēļ nesatiek. (..) Jau nav vērts vairs kaut ko atlaist. Vienkārši žēl, ka tā iznāca – nesmuki,” pauda dundadzniece Rita Zauere.

“Nevar droši vien to mantu sadalīt,” uzskata dundadznieks Elmārs Freimanis.

“Es domāju, lai viņi pabeidz, ko iesākuši darīt, un, kad būs vēlēšanas, mēģināsim ievēlēt ko jaunu. Kā būs, tā būs, mēģināsim kaut ko darīt,” sacīja dundadznieks Dāvis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”) negatīvi vērtē domes nespēju divu mēnešu laikā tikt pie jauna mēra. Taču pašlaik līdz pašvaldību vēlēšanām ir atlikuši divi mēneši, tāpēc neesot samērīgi atlaist domi. Tas turklāt arī neesot ātrs process.

“Šajā brīdī pats svarīgākais ir tas, ka tiek iedzīvotājiem nodrošināti visi nepieciešamie pakalpojumi, tiek nodrošināta pašvaldības funkciju pildīšana. Un, protams, ja tas šajā laika posmā netiks darīts, tad ministrija noteikti ķersies pie citiem mēriem,” sacīja Plešs.

Ministrija atkārtoti vērsīsies pie pašvaldības, aicinot vienoties par mēru un vietnieku. Marta vidū divi deputāti nolika savus mandātus, un nu viņu vietā stājās jauni, kas ministrijai viešot cerību. “Un noteikti, ka tas arī būs viens no viņu svarīgākajiem uzdevumiem tuvākajā laikā – vienoties par jaunu vadītāju,” sacīja Plešs.

Ja deputāti par jaunu domes priekšsēdētāju nevienosies,

izpilddirektore Janita Vanda Valtere esot gatava novada dzīvi turpināt vadīt arī līdz vēlēšanām jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt