Vietvaru vēlēšanu rezultātus apstrīd četrās pašvaldībās; CVK vērtēs piektdien

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) izskatīs saņemtos iesniegumus par 5. jūnija pašvaldību vēlēšanu rezultātiem Krāslavas novadā, Saulkrastu novadā, Jūrmalā un Olaines novadā, informēja CVK.

Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā termiņā deputātu kandidātu sarakstu iesniedzēji vai pieteiktie kandidāti var apstrīdēt vēlēšanu rezultātus. Šajā termiņā CVK saņēmusi kopumā septiņus iesniegumus.

Trīs iesniegumi saņemti par vēlēšanu rezultātiem Krāslavas novadā, divi – par Saulkrastu novada domes vēlēšanu rezultātiem un pa vienam iesniegumam – par Jūrmalas novada domes un Olaines novada domes vēlēšanu rezultātiem.

Krāslavas novada domes vēlēšanu rezultātus apstrīd Jaunās konservatīvās partijas saraksta deputāta kandidāts Dmitrijs Zalbovičs, partijas “KPV LV” saraksta deputāta kandidāts Raimonds Nipers un Latgales partijas saraksta kandidāts Aivars Plotka.

Par Saulkrastu novada domes vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu iesniegumi saņemti no “Jaunās Vienotības” deputātu kandidātu saraksta iesniedzējas un deputātu kandidātes Izitas Kļaviņas un Latvijas Zaļās partijas sarakstu iesniedzēja un deputātu kandidāta Bruno Veides.

Iesniegumu par Jūrmalas domes vēlēšanu rezultātiem iesniedzis Zaļo un zemnieku savienības deputātu kandidāts Romāns Mežeckis, bet par Olaines novada domes vēlēšanu rezultātiem Zaļo un zemnieku savienības saraksta deputātu kandidāts Oskars Galanders.

Kandidātu sarakstu iesniedzējiem, kā arī pieteiktajiem kandidātiem ir tiesības iecirkņa balsu skaitīšanas protokolus un pašvaldības vēlēšanu komisijas lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu CVK apstrīdēt triju darba dienu laikā. Savukārt CVK sūdzība jāizskata un lēmums jāpieņem triju dienu laikā.

CVK iesniegumus izskatīs sēdē piektdien, 11. jūnijā, plkst.14.00 attālināti.

KONTEKSTS:

5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāteKopumā valstī plašo pārstāvniecību saglabājušas Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošās partijas, Latvijas Reģionu apvienība, ar vairāku zināmu līderu piesaisti labus panākumus guvusi partija "Latvijas attīstībai".

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Centrālā vēlēšanu komisija vērtēja, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanas aizritējušas bez starpgadījumiem. Savukārt policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī un pārbauda vēlētāju iespējamo ietekmēšanu Jaunalūksnes pagastā. Savukārt Jelgavā un Siguldas novadā nolemts vēlēšanu rezultātiem pieskaitīt 21 neapzīmogoto aploksni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti