Panorāma

Trūkst balsu A. Lemberga ievēlēšanai par Ventspils mēru

Panorāma

Valdība atbalsta skolēnu dziesmu svētku rīkošanu

Policija pārbauda iespējamu vēlētāju ietekmēšanu

Policija pārbauda vēlētāju iespējamo ietekmēšanu Jaunalūksnes pagastā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts policija pārbauda vēlētāju iespējamo ietekmēšanu Jaunalūksnes pagastā, par ko ziņojuši vēlēšanu iecirkņa darbinieki.

LTV zināms par vienu gadījumu, kas nonācis tiesībsargājošo iestāžu darbinieku redzeslokā. Tas noticis Jaunalūksnes pagastā kādā vēlēšanu iecirknī.

Aculiecinieki novērojuši, ka vēlēšanās piedalās cilvēki, kas līdz šim nav bijuši pilsoniski aktīvi, un vietējo iedzīvotāji viņus dēvē par “vietējo kolorītu”.

“Tādi, kas radīja aizdomas bija jau piektdien, bet tad mēs tik ļoti tam nepievērsām uzmanību, jo kādi cilvēki ir, tādi ir. Viņi pildīja pilsoņa pienākumu, un mēs tik ļoti tai domai nepieķērāmies. Bet, kad viņi sāka nākt iekšā arī sestdien, mums radās jautājums, kā viņi te tiek un kas viņus atved,” pastāstīja aculieciniece.

Valsts policija ziņas par iespējamām nelikumībām saņēmusi no vēlēšanu iecirkņa darbiniekiem. Kameras priekšā darbinieki atteicās sniegt komentārus.

Tikmēr notikušā aculiecinieki LTV stāstīja, ka pie iecirkņa manījuši Jaunās konservatīvās partijas deputāta kandidāti Evitu Kalniņu, kura bija atvedusi vairākus vēlētājus.

"Tajā sestdienā no rīta bija 4 cilvēki un pēc tam divi cilvēki. Tas, ka tie divi cilvēki bija viņas mašīnā, redzēju izejot apgaitā. Šajā gadījumā varu teikt, ka tie paši kas bija iecirknī, bija viņas mašīnā," pastāstīja aculieciniece.

Kalniņa noliedz, ka šādi būtu centusies ietekmēt vēlētāju gribu. Šādi viņa rīkojusies, lai vienkārši palīdzētu cilvēkiem nokļūt līdz vēlēšanu iecirknim.

"Tie bija mani kaimiņi. Kaimiņi jau snieguši paskaidrojumu, tur viss kārtībā ir. Tie ir tādi laukos, kā mēs dzīvojam. Viss kārtībā, ” sacīja Kalniņa, noliedza, ka būtu lūgusi šiem cilvēkiem balsot par kādu konkrētu partiju.

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi, un informācija nodota arī Valsts drošības dienestam.

"Sākotnējā informācija liecināja, ka kāda persona, iespējams, kādas partijas deputāta kandidāts, vedot vairākas personas uz vēlēšanu iecirkni Kolberģī ar mērķi balsot par konkrētu partiju. Izbraucot policijas norīkojumā, konkrētā automašīna tika apturēta. Patlaban policijā ir sākta resoriskā pārbaude, un informācija nodota VDD," pastāstīja VP Vidzemes reģionālās pārvaldes speciāliste Zane Vaskāne.

Kalniņa, kura vēlēšanās kandidēja ar 7. numuru ievēlēšanai Alūksnes novada domē, pēc vēlētāju plusiņu un mīnusu saskaitīšanas pakāpusies uz ceturto vietu sarakstā un palikusi pirmā aiz svītras.

KONTEKSTS:

Valsts drošības dienests fiksējis vairāk nekā 150 signālus par iespējamām nelikumībām aizvadīto pašvaldību vēlēšanu laikā. Vairāk nekā 80 gadījumi saistīti ar iespējamu vēlētāju izvēles prettiesisku ietekmēšanu, tajā skaitā par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu.

Tiesa, nevienu kriminālprocesu Valsts drošības dienests nav sācis un vēlēšanas vērtē kā mierīgas.

Izmeklēšanu gan ir sākusi Valsts policija, kas pārbauda iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti