Tautas panorāma

Smiltenes novadā pievienojamie novadi cer uz lielākiem ieguldījumiem

Tautas panorāma

Jūrmalā iedzīvotājus priecē daba, bet visi nav mierā ar lielo viesu skaitu

Jaunajā Preiļu novadā gaida vairāk darbavietu

VIDEO. «Tautas panorāma»: Jaunajā Preiļu novadā gaida vairāk darbavietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Televīzijas raidījums “Tautas panorāma” turpina apmeklēt katru no jaunajiem novadiem, kuros 5. jūnijā būs jāvēlē jaunās pašvaldības domes. Šoreiz viesojoties jaunajā Preiļu novadā.

Jaunais Preiļu novads tapis, apvienojot Aglonas, Preiļu, Riebiņu, Vārkavas novadus un vairākus pagastus.

Vietējie visvairāk vēlas jaunas darbavietas 

Preiļos pēdējos gados notikušas vairākas pārmaiņas – izbūvēts apvadceļš, vairākas ielas rekonstruētas. Preiļos arī ir visvairāk Latgalē nosiltināto daudzdzīvokļu namu, aptuveni 12%. 

Preiļu iemītnieks Vitālijs pauda savu nostāju: “Ko es par Preiļiem varu pateikt? Preiļi ir super, mums te viss kartībā.”

Savukārt Preiļu novada iemītniece Marta norādīja: “Preiļi aug, attīstās, lai vairāk rūpējas par pilsētas labiekārtošanu.”

Ināra no Preiļiem pēc gaidāmajām vēlēšanām sagaida jaunas darbavietas. Līdzīgi domā Preiļu iedzīvotājs Māris: “Darbu lai iedod.”

Preiļos vēlēšanās kandidēs arī kriminālprocesos apsūdzētie

Pašvaldību vēlēšanās kandidēt grasās arī personas, kuras apsūdzētas par dokumentu viltošanu. Preiļu novada domi vada Maruta Plivda no Latgales partijas. Pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja sākt kriminālvajāšanu pret Plivdu un vēl četrām domes amatpersonām saistībā ar iespējamo dokumentu viltošanu, nododot ekspluatācijā atjaunoto Preiļu novada domes ēku.   

Plivdai uz gadu bija liegts pildīt domes priekšsēdētājas pienākumus, bet pēc tam liegums tika atcelts tā noilguma dēļ. 

Pagastos dzīvojošie baidās būt aizmirsti 

Pēc reģionālās reformas Aglonas novads ne tikai pievienosies Preiļu novadam, bet arī zaudēs trīs pagastus, kuri atradīsies Krāslavas novadā.

Tāpat Riebiņu, Galēnu, Aizkalnes un Vārkavas pagastos vietējie pauž bažas, vai, atrodoties jaunajā Preiļu novadā, netiks aizmirsti un nekļūs par nomali.

Vārkavas novada iedzīvotāja Dzintra vēlas, lai Vārkavā paliek skola. Tikmēr Ernests un Nikolajs uzskata, ka ar gaidāmo apvienošanos novada dzīvē daudz kas mainīsies. 

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti