Dienas ziņas

Ārstu speciālistu brigāde glābj dzīvības

Dienas ziņas

Prioritāro grupu pacientus vakcinēs brīvās rindas kārtībā

Latgalē vēlēšanās kandidēs arī kriminālprocesos apsūdzētie

Latgalē vēlēšanās kandidēs arī kriminālprocesos apsūdzētie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pašvaldību vēlēšanās kandidēt grasās arī personas, kuras apsūdzētas par kukuļošanu, dokumentu viltošanu. Piemēram, joprojām lietu izskatīšana tiesās nav sākta pret bijušo Daugavpils mēru, Zilupes un Preiļu novadu vadītājiem. Dokumenta viltošanā apsūdzētā Maruta Plivda, kukuļa pieprasīšanā apsūdzētais Rihards Eigims un par izvairīšanos no nodokļu nomaksas apsūdzētais Oļegs Agafonovs gatavojas vēlēšanām. 

Pirms mēneša pēc pusotru gadu ilgušas izmeklēšanas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un prokuratūrā tiesai tika nodota krimināllieta ar apsūdzību par dokumentu viltošanu Preiļu novada domē. Piecām pašvaldības amatpersonām, tai skaitā pašreizējai domes priekšsēdētājai Marutai Plivdai, Daugavpils tiesā pirmā sēde nolikta 6. septembrī.

"Ir ņemta vērā lietas dalībnieku noslodze, iespējams, atvaļinājumi un advokātu noslodze, tāpēc nozīmēts uz septembri, kas ir tuvākais laiks," skaidroja Daugavpils tiesas priekšsēdētaja palīdze Aiga Trokša-Traško.

Marutai Plivdai pēc kratīšanas Preiļu novada domē gadu bija aizliegts pildīt priekšsēdētājas amata pienākumus, bet kopš novembra viņa ir atpakaļ darbā. Jau decembrī viņa pauda, ka savu vainu neatzīst un lieta esot safabricēta.

"Man ir vēl lielāks gribasspēks pierādīt ar savām zināšanām, pieredzi, darba spējām, ka varu turpināt attīstīt jauno novadu. Jūtu Preiļu un arī Aglonas, Riebiņu un Vārkavas novadu iedzīvotāju atbalstu," sacīja apsūdzētā Preiļu novada domes priekšsēdētaja ("Latgales partija"/"Jaunā Vienotība").

Gan tiesā, gan prokuratūrā norāda, ka lieta ir apjomīga, tāpēc pie sprieduma ātri tiesa nenonāks.

Tiesas izmeklēšana īsti nav sākusies arī Riharda Eigima lietā ar apsūdzību par kukuļa pieprasīšanu. KNAB viņu aizturēja mēnesi pēc tam, kad viņu Daugavpils mēra amatā bija gāzuši domes deputāti. Tagad politiķis pašvaldību vēlēšanās gatavojas startēt kā "Kristīgi demokrātiskās savienības" līderis.

"Tur ir par kukuļa pieprasīšanu 10 000 eiro apmērā no privātā uzņēmēja, kurš piedalījās Daugavpils pašvaldības publiskajos iepirkumos, un astoņu patronu nelikumīga glabāšana," skaidroja Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja.

Vidzemes priekšpilsētas tiesā Rīgā lieta nonāca pirms gada, sēdes pārliktas divas reizes, vienreiz ārkārtējās situācijas, otrreiz apsūdzētā slimības dēļ. Ne Rihardu Eigimu, ne viņa advokātu neizdevās sazvanīt.

Tikmēr Zilupē novada domes priekšsēdētājs par savu kriminālprocesu arī komentāru nesniedz, viņa vietniekam aizbildinoties ar to, ka priekšsēdētājs atrodas atvaļinājumā.

"Kandidēt vēlēšanās viņam tas nekādā veidā neliedz. Ietekmēt tas varētu tā, ka cilvēkam ir kāds emocionāls stress un tamlīdzīgas lietas, bet no tiesvedības viedokļa viņš var piedalīties gan vēlēšanās, gan visur kur," teica Zilupes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Vaļdens (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)).

Lieta, kurā Oļegs Agafonovs ar sievu apsūdzēti par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, šobrīd tiek skatīta apelācijas instancē. Latgales apgabaltiesā norādīja: "Tiesas izmeklēšana pēc būtības nav uzsākta, jo lietas iztiesāšana divas reizes tika atlikta sakarā ar O.Agafonova aizstāves darbnespēju un sakarā ar cietušā Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvja neierašanos uz tiesas sēdi".

"Lieta ir atgriezusies procesuālo pārkāpumu dēļ, kurus pieļāva, iepriekš izskatot lietu [Latgales] apgabaltiesa," sacīja  Agafonova advokāte Lolita Vinogradova.

Pagājuši 12 gadi, kopš Zilupes novada priekšsēdētājam izvirzīta apsūdzība. Šajā laikā pašvaldību vēlēšanās viņš startējis trīs reizes un tagad gatavojas ceturto reizi.

Arī no trīs dažādu politisko spēku sarakstiem: sākumā "Saskaņas", tad Latgales partijas, bet tad no ZZS.

"Ja jau apsūdzība ir izvirzīta, tad ir pamats aizdomām un kandidējot vismaz ir jāizvērtē. Ja tomēr partija vai kandidāts izlemj, ka ir jākandidē šajās vēlēšanās, tad ir ļoti būtiski skaidrot sabiedrībai un vēlētājiem šo situāciju," sacīja sabiedrības par atklātu politiku "Delna" direktore Inese Tauriņa.

"Delnas" eksperti atgādināja: ja politiķi nesniedz skaidrojumu, tad sabiedrība, vēlētāji atbildes var pieprasīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti