Dienas ziņas

Dienvidkurzemē apvienojas astoņi novadi

Dienas ziņas

Limbažu novadā uz 15 vietām 135 kandidāti

Vēlēšanas pansionātā – īpašs notikums

Vēlēšanas Laucienes pansionātā – īpašs notikums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Savu izvēli pašvaldību vēlēšanās izdarījuši pansionāta “Lauciene” iemītnieki. Tur nobalsoja gandrīz 40 Talsu novada vēlētāji. Daži, jau dodoties uz speciāli iekārtoto telpu, zināja, par ko balsos, taču daudzi šaubījās līdz pēdējam brīdim un vēlēšanas uztvēra kā notikumu, kas uz brīdi padara interesantāku ikdienas dzīvi pansionātā.

Balsošanas telpa tika iekārtota pansionāta “Lauciene” lielajā zālē, un viens pēc otra iemītnieki stājas rindā, lai, kā paši saka, izpildītu savu pieklājīgā pilsoņa pienākumu.

“Nu, kādam jāvalda ir. Bez tā nevar iztikt,” sacīja pansionāta “Lauciene” iemītnieks Harijs.

“Visi sola kaut ko senioriem un tā tālāk. Viņi var pielikt un var atņemt – tas arī ir darīts. Un tāpēc arī jāatnāk. Bet ir arī cits jautājums, vai tad viņi nebūs ievēlēti? Būs jau,” sacīja Modris.

“Mēs, pensionāri, esam svarīgi. Svarīgi vispār ir valsts uzplaukums – tas pats galvenais. Ja nekā nebūs, visas kases būs iztukšotas, nebūs arī ko jums, teiksim maksāt, vispār maksāt. Ekonomistu vajag kārtīgu, zinošus cilvēkus,” uzskata Harijs.

Daži uz vēlēšanām varēja aiziet paši, pārējiem palīdzēja uzticības personas, kas rūpējas par visu, sākot no iemītnieku nokļūšanas zālē, dezinfekcijas un procesa izskaidrošanas līdz pat vēlēšanu aploksnes aizlīmēšanai.

“Pat jāpadod urna, jo citi pat īsti neredz to strīpiņu, kurā var iemest šo aploksni. Principā viss. Tas ir pusdienas garumā, varētu teikt,” pastāstīja sociālā aprūpētāja Iveta Bērziņa.

Vēlmi piedalīties vēlēšanās izteikuši arī daži, kuri veselības un fizisku ierobežojumu dēļ nespēj nokļūt līdz zālei, un vēlāk vēlēšanu komisija viņus apciemoja istabiņās. Laucienes pansionātā balso aptuveni 40 iemītnieku, taču daži gribētāji pēdējā dienā tomēr pārdomājuši.

“Manuprāt, liels mīnuss šiem vecajiem cilvēkiem ir tas, ka viņi īsti nezina, par ko. Viņiem gribējās tādu vienu bukletiņu, kur viņi apskatītu visas šīs partijas. Mums šeit pieejams pansionātā bija kādi trīs partiju bukleti. Nebija nemaz tik daudz,” pastāstīja Bērziņa.

“Par vienu es tikai vēlēšu, pārējos izsvītrošu, es jums to godīgi pasaku. Ja es tos pārējos nezinu, kāpēc man par viņiem balsot? Es labprāt balsotu vēl par kādiem, bet es jau nezinu. A to vienu es tā zinu,” pastāstīja pansionāta iemītnieks Harijs.

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notiek jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notiek 40 vēlēšanu apgabalos.

Satversmes tiesas sprieduma dēļ atceltas vēlēšanas Rēzeknes novadā, kur balsošana notiks 11. septembrī. Tāpat septembrī vēlēšanas notiks Varakļānu novadā, kurš sākotnēji bija iekļauts Rēzeknes novadā, bet pagaidām nolemts nepievienot to citam novadiem, jo Saeima nespēja vienoties par lēmumu Satversmes tiesas sprieduma izpildei.

Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn un turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti