Panorāma

Liepājas domi atkal varētu vadīt Liepājas partija

Panorāma

Amatu saglabās vairāki pie varas esošie mēri

Ozolnieku iedzīvotāji uztraucas par savu nākotni

Ozolnieku iedzīvotāji uztraucas par savu nākotni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Zemgalē pašvaldību vēlēšanās labi rezultāti Nacionālajai apvienībai un "zaļajiem zemniekiem". Bet ne visur situācija ir vienkārša. Tā Ozolnieku iedzīvotāji uz nākotni apvienotajā Jelgavas novadā raugās ar nelielām bažām. To skaitā Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta pirmais numurs Dainis Liepiņš, kuram ir saspīlētas attiecības ar pašreizējo novada priekšsēdi Ziedoni Cauni no Latvijas Zemnieku savienības (LZS). Abi gan apgalvo, ka tas jaunā apvienotā novada attīstībai netraucēšot.

Pirms vēlēšanām Jelgavas novads un Ozolnieki bija divas atsevišķas pašvaldības. Pirmo vadīja dome ar LZS priekšgalā, otro – LRA. Kā rāda vēlēšanu rezultāti, apvienoto Jelgavas novadu, visticamāk, vadīs LZS. Vēlēšanu dienā aptaujātie Ozolnieku iedzīvotāji ar bažām raugās uz Ozolnieku vietu jaunajā novadā:

"Sāpīgi. Ozolnieku novadam, no vienas puses, ir tādas bagātas tradīcijas. Es domāju, ka daudziem cilvēkiem tas bija liels pārdzīvojums. No otras puses, es teiktu, ka ir jāskatās uz priekšu".

"Man jau liekas, ka bija tomēr atsevišķi labāk, jo nevar jau zināt, kā būs finansējuma sadalīšana. Mēs visi par to šaubāmies. Cik tiks naudas atvēlēts novadiem, kas bija atsevišķi no lielajam pilsētām."

Pašreizējais Jelgavas novada domes priekšsēdis Caune Ozolnieku iedzīvotājus steidz mierināt. Bijušā Ozolnieku novada teritorijā būs trīs pagasta pārvaldes, kas nākotnē, tāpat kā Jelgavas novadā līdz šim, nodrošinās vienmērīgu attīstību.  

"Tie gadi ir parādījuši, ka mums visas trīspadsmit pārvaldes ir attīstījušās ļoti vienmērīgi. Neviena nav izcelta vairāk vai apbižota mazāk. Tāpēc es redzu arī Ozolniekos šo pašu darbības modeli.

Tas cilvēkiem nāks tikai par labu, jo iedzīvotāji varēs savā dzīves vietā, šajos trīs pagastos, tas ir, Cenā, Ozolniekos un Sidrabenē – uz vietas katru dienu satikt gan sociālo darbinieku, gan bāriņtiesu, gan policistu, visus tos, kas viņiem ir vajadzīgi," saka Caune.

Caunes oponents – savulaik Ozolnieku mērs Liepiņš – novadu apvienošanu vērtē skeptiski. Vienlaikus viņš saskata arī iespējas pārmaiņām.    

"Tas, kas tika paredzēts, ka administratīvi teritoriālās reformas rezultātā mazie novadi būs cietēji – daļēji ir piepildījies. Ja mēs redzam, tad šī brīža Jelgavas novada uzvarētāji pārsvarā ir  no Jelgavas novada ievēlētie cilvēki. Tajā pašā laikā nav tik kritiski, jo arī Ozolnieku novads... Tomēr cilvēki ir parādījuši labu cīņas sparu un Ozolnieku pārstāvniecība ir pietiekoši jaudīga," vērtē Liepiņš.

Attiecības starp abiem šiem tautas pārstāvjiem ir saspīlētas. Līdz ar to ir gaidāmas spraigas diskusijas par to, kurš būs jaunā Jelgavas novada domes vadītājs.

"Iekšienē es domāju, ka mums attiecības nemaz tik trakas un sliktas nav. Protams, viņam ir savs vadības stils, man ir savs vadības stils. Tanī mēs atšķiramies," spriež Caune.

Tikmēr Liepiņš atzīst: "Es pasaku atklāti un visiem dzirdot: manas  balss Ziedonim Caunem ne pie kādiem apstākļiem kā pašvaldības vadītājam nebūs.”

Sarunas starp domē ievēlētajām partijām sāksies jau pirmdien, 7. jūnijā. Izņemot sadarbības jautājumus, jaunievēlētajiem deputātiem tuvākajā laikā būs jāvienojas par jaunās pašvaldības nolikumu.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 21 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 21 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

6 vietas "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
3 vietas Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība"
3 vietas Latvijas Zaļā partija
2 vietas Jaunā VIENOTĪBA
2 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
2 vietas "Latvijas attīstībai"
1 vieta "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

KONTEKSTS:

5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanas, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāte.

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Centrālā vēlēšanu komisija vērtēja, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanas aizritējušas bez starpgadījumiem. Savukārt policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti