Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ceļošana
Cēsīs uzsāk braucienu apkārt pasaulei ar velosipēdu

Cēsīs ar savu rozā velosipēdu braucienu apkārt pasaulei otrdien, 11.augustā, uzsāka liverpūlietis Pīters Ādams Smits. Viņa mērķis ir labot esošo pasaules Ginesa rekordu un Cēsīs atgriezties mazāk kā pēc 100 dienām, kā arī kļūt par vecāko riteņbraucēju, kurš uzstādījis šo rekordu. Pīteru uz Cēsīm atvedusi cēsniece Aleksandra, kura kļuvusi par vienu no riteņbraucēja atbalsta komandas biedrēm.

Piejūras ekspedīcijā – gar jūru no Lietuvas līdz Igaunijai

15.augustā Kurzemē startēs Piejūras ekspedīcijas komanda, kuras mērķis ir atklāt Latvijas piejūras dabas bagātības no Lietuvas līdz Igaunijas robežai, dažādos gadalaikos dodoties pārgājienos ar kājām gar jūru. Iecerēts sadalīt 500 km garo krasta līniju daudzos 1-2 dienu brīvdienu pārgājienos (15-20km dienā). Pārgājienu cikls tiks veidots reizi mēnesī, papildus krastmalai piekombinējot arī blakus esošās dabas bagātības.

Bojārs Ķīnā: Skorpioni, tomāti ar cukuru un maģiskais «How much»

Lielais Ķīnas mūris, komunisms, pandas un smogs – šādas lietas nāk prātā, domājot par visapdzīvotāko pasaules valsti. Taču Ķīna sevī slēpj daudz mazāk zināmu un interesantu lietu, ko ceļojumā uz šo austrumu zemi iepazina Latvijas Televīzijas žurnālists Guntis Bojārs. Viņš rakstu sērijā sabiedrisko mediju portālā lsm.lv piedāvā savu skatījumu uz Ķīnu.

Bojārs Ķīnā: Karstums, skūtie suņi un Pekinas sveiciens Ušakovam

Lielais Ķīnas mūris, komunisms, pandas un smogs – šādas lietas nāk prātā, domājot par visapdzīvotāko pasaules valsti. Taču Ķīna sevī slēpj daudz mazāk zināmu un interesantu lietu, ko ceļojumā uz šo austrumu zemi iepazina Latvijas Televīzijas žurnālists Guntis Bojārs. Viņš rakstu sērijā sabiedrisko mediju portālā lsm.lv piedāvā savu skatījumu uz Ķīnu.

Sieksātes piena muzejā tūristi slauc mākslīgo govi

Pamēģināt slaukt govi var Piena muzejā, kas atrodas Sieksātē, Kurzemes pusē netālu no Skrundas. Taču slaucamā gotiņa Gauja veidota no mākslīgiem materiāliem, atklāja raidījums "Rīta Panorāma". Latvijas Televīzija turpina iepazīstināt ar Latvijas muzejiem.

Veloekspedīcija dodas uz Latviešu strēlnieku kalnu pāreju Tadžikistānā

Pieminot latviešu strēlnieku simtgadi, četri riteņbraucēji 2015.gada 22.jūlijā dodas uz Tadžikistānu, kur 1.augustā plānots nokļūt līdz Latviešu strēlnieku vārdā nosauktai 5520 metrus augstai kalnu pārejai, informē ekspedīcijas vadītājs Viesturs Silenieks. 1.augusts nav izvēlēts nejauši, jo šajā dienā pirms 100 gadiem tika izdota pavēle formēt latviešu strēlnieku bataljonus.

Bez pārtikas, kājām dodas 550 km ceļā gar Latvijas piekrasti

Piedzīvojumu meklētājs Rolands Eglītis sestdien, 18.jūlijā, Lietuvas Šventoji pludmalē gar Latvijas jūras piekrasti kājām sāka ceļojumu, kurā viņam nav līdzi nekādu maksāšanas līdzekļu un pārtikas, informē biedrība "Labās sirds klubs". Vienlaikus savu Latvijas piekrastes apceļošanu Rojas tuvumā pārtrauca skrējējs Artūrs Ketlers.

Kā droši laivot?

Viens no atpūtas un ceļošanas veidiem vasarā ir laivošana un atpūta uz ūdens – konkrētāk, laivošana pa upēm un ezeriem. Lai gan Latvijā vasaras laikā visas upes ir lēnas un mierīgas, cilvēki tomēr pamanās apgāzties un piedzīvot citus nelaimes gadījumus. Tāpēc nepieciešams zināt, kā droši atrasties laivā.

Tūristiem Grieķijā iesaka ņemt līdzi skaidru naudu un specifiskas preces

Ekonomiskā krīze Grieķijā ir viens no pasaules apspriestākajiem notikumiem pēdējo mēnešu laikā, tomēr par spīti krīzei tā nemainīgi joprojām ir arī daudzu valstu tūristu iekārots galamērķis. Tūristus gan brīdina – jāņem līdzi skaidra nauda un, iespējams, arī kādas specifiskas preces, piemēram, medikamenti, kurus varētu nebūt iespējams nopirkt uz vietas. 

Kas jāņem vērā, dodoties pārgājienā?

Vasara ir ceļojumu laiks. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" uzsāk jaunu rubriku ar padomiem, kā droši ceļot. Dažādu jomu eksperti ir gatavi dalīties savā pieredzē, novērojumos un ieteikumos. Pats vienkāršākais un viens no lētākajiem ceļošanas veidiem ir došanās pārgājienā. 

Padomi drošai ceļošanai ekstrēmo sporta veidu cienītājiem

Ekstrēmie ceļojumi ir atpūtas veids, kurā citas valsts apciemojums pieļauj risku. Risku pastiprina fakts, ka tieši gada siltākajos mēnešos palielinās masu skrējienu, kā arī vasaras ekstrēmo sporta veidu sacensību skaits. Pietiek ar nelielu misēkli, kas var novest pie vieglākām vai smagākām traumām. Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija kopā ar apdrošinātāju "Balta" piedāvā ieteikumus, kā izvairīties no riska šāda tipa ceļojumos.

Ķīnā būs televīzijas filma par Liepāju

Šobrīd Latvijā uzturas Ķīnas televīzijas komanda, lai veidotu raidījumu par mūsu valsts kultūru. Nav mazsvarīgs fakts, ka  raidījuma vadītāja ir latviete. Tieši viņa savu dzimteni iepazīt mudināja ķīniešus. Divas dienas filmēšanas grupa viesojās arī Liepājas pusē un izzināja, kā vietējie amatnieki izmanto Ķīnā iecienīto dzintaru un kā to iegūst.

Padomi: Kā izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem ceļojuma laikā?

Atpūtas braucieni uz ārzemēm parasti saistās ar pozitīvām emocijām. Tomēr ceļojums var izvērsties nepatīkamā pārsteigumā, ja klients nav rūpīgi izlasījis ar tūrisma firmu noslēgto līgumu, vai, piemēram, ceļojuma laikā pazaudē pasi. Pirms atvaļinājuma ir noderīgi sagatavoties, lai šādi pārsteigumi izpaliktu un lai zinātu, kā rīkoties, ja tomēr noticis nepatīkams starpgadījums.

Padomi bērnu ceļošanai aviosatiksmē

Aizvest bērnu uz lidostu, iesēdināt lidmašīnā un aizsūtīt vienu pašu pie radiem Anglijā, ir pakalpojums, ko piedāvā tūrisma uzņēmumi Latvijas iedzīvotājiem. Taču iespējams ceļot lidmašīnā ir arī zīdaiņiem un vēl nedzimušiem bērniem.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt