Cēsīs ar savu rozā velosipēdu braucienu apkārt pasaulei otrdien, 11.augustā, uzsāka liverpūlietis Pīters Ādams Smits. Viņa mērķis ir labot esošo pasaules Ginesa rekordu un Cēsīs atgriezties mazāk kā pēc 100 dienām, kā arī kļūt par vecāko riteņbraucēju, kurš uzstādījis šo rekordu. Pīteru uz Cēsīm atvedusi cēsniece Aleksandra, kura kļuvusi par vienu no riteņbraucēja atbalsta komandas biedrēm.
15.augustā Kurzemē startēs Piejūras ekspedīcijas komanda, kuras mērķis ir atklāt Latvijas piejūras dabas bagātības no Lietuvas līdz Igaunijas robežai, dažādos gadalaikos dodoties pārgājienos ar kājām gar jūru. Iecerēts sadalīt 500 km garo krasta līniju daudzos 1-2 dienu brīvdienu pārgājienos (15-20km dienā). Pārgājienu cikls tiks veidots reizi mēnesī, papildus krastmalai piekombinējot arī blakus esošās dabas bagātības.
Lielais Ķīnas mūris, komunisms, pandas un smogs – šādas lietas nāk prātā, domājot par visapdzīvotāko pasaules valsti. Taču Ķīna sevī slēpj daudz mazāk zināmu un interesantu lietu, ko ceļojumā uz šo austrumu zemi iepazina Latvijas Televīzijas žurnālists Guntis Bojārs. Viņš rakstu sērijā sabiedrisko mediju portālā lsm.lv piedāvā savu skatījumu uz Ķīnu.
Simtiem svētceļnieku jau devušies ceļā uz Aglonu, taču veidi, kā sasniegt mērķi, ir dažādi - tiek izvēlēts velosipēds vai pat auto stopošana, lai svētceļojumu veiktu bez tulznainam kājām un labā noskaņojumā.
Lielais Ķīnas mūris, komunisms, pandas un smogs – šādas lietas nāk prātā, domājot par visapdzīvotāko pasaules valsti. Taču Ķīna sevī slēpj daudz mazāk zināmu un interesantu lietu, ko ceļojumā uz šo austrumu zemi iepazina Latvijas Televīzijas žurnālists Guntis Bojārs. Viņš rakstu sērijā sabiedrisko mediju portālā lsm.lv piedāvā savu skatījumu uz Ķīnu.
Pamēģināt slaukt govi var Piena muzejā, kas atrodas Sieksātē, Kurzemes pusē netālu no Skrundas. Taču slaucamā gotiņa Gauja veidota no mākslīgiem materiāliem, atklāja raidījums "Rīta Panorāma". Latvijas Televīzija turpina iepazīstināt ar Latvijas muzejiem.
Pieminot latviešu strēlnieku simtgadi, četri riteņbraucēji 2015.gada 22.jūlijā dodas uz Tadžikistānu, kur 1.augustā plānots nokļūt līdz Latviešu strēlnieku vārdā nosauktai 5520 metrus augstai kalnu pārejai, informē ekspedīcijas vadītājs Viesturs Silenieks. 1.augusts nav izvēlēts nejauši, jo šajā dienā pirms 100 gadiem tika izdota pavēle formēt latviešu strēlnieku bataljonus.
Piedzīvojumu meklētājs Rolands Eglītis sestdien, 18.jūlijā, Lietuvas Šventoji pludmalē gar Latvijas jūras piekrasti kājām sāka ceļojumu, kurā viņam nav līdzi nekādu maksāšanas līdzekļu un pārtikas, informē biedrība "Labās sirds klubs". Vienlaikus savu Latvijas piekrastes apceļošanu Rojas tuvumā pārtrauca skrējējs Artūrs Ketlers.
Lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus ārvalstu ceļojumu laikā, der atcerēties par ceļojumu apdrošināšanu, ko izmanto vien divas trešdaļas. Papildus iespēja ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), kura ES sedz neatliekamās palīdzības sniegtos izdevumus. Taču tā nepasargā no citiem lieliem izdevumiem, piemēram, pacienta nogādāšanu viņa mītnes zemē.
Viens no atpūtas un ceļošanas veidiem vasarā ir laivošana un atpūta uz ūdens – konkrētāk, laivošana pa upēm un ezeriem. Lai gan Latvijā vasaras laikā visas upes ir lēnas un mierīgas, cilvēki tomēr pamanās apgāzties un piedzīvot citus nelaimes gadījumus. Tāpēc nepieciešams zināt, kā droši atrasties laivā.
Ekonomiskā krīze Grieķijā ir viens no pasaules apspriestākajiem notikumiem pēdējo mēnešu laikā, tomēr par spīti krīzei tā nemainīgi joprojām ir arī daudzu valstu tūristu iekārots galamērķis. Tūristus gan brīdina – jāņem līdzi skaidra nauda un, iespējams, arī kādas specifiskas preces, piemēram, medikamenti, kurus varētu nebūt iespējams nopirkt uz vietas.
Vasara ir ceļojumu laiks. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" uzsāk jaunu rubriku ar padomiem, kā droši ceļot. Dažādu jomu eksperti ir gatavi dalīties savā pieredzē, novērojumos un ieteikumos. Pats vienkāršākais un viens no lētākajiem ceļošanas veidiem ir došanās pārgājienā.
Priecīga vēsts vēsuma un dabas mīļotājiem - Eiropas otro lielāko ledāju Islandē tagad var ne tikai aplūkot no ārpuses, bet arī iepazīt tā dzīles.
Ekstrēmie ceļojumi ir atpūtas veids, kurā citas valsts apciemojums pieļauj risku. Risku pastiprina fakts, ka tieši gada siltākajos mēnešos palielinās masu skrējienu, kā arī vasaras ekstrēmo sporta veidu sacensību skaits. Pietiek ar nelielu misēkli, kas var novest pie vieglākām vai smagākām traumām. Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija kopā ar apdrošinātāju "Balta" piedāvā ieteikumus, kā izvairīties no riska šāda tipa ceļojumos.
Lai arī ekonomiskā krīze Grieķijā tūristu ikdienu nav ietekmējusi, tomēr skaidra nauda vismaz minimālajā nepieciešamajā apjomā līdzi ir jāņem, intervijās Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” atzīst eksperti.
Popularizējot Krieviju ārvalstu tūristu vidū, tā savās oficiālajās reklāmās izmanto Rundāles pils foto, vēsta portāls lsm.eng.lv
Šobrīd Latvijā uzturas Ķīnas televīzijas komanda, lai veidotu raidījumu par mūsu valsts kultūru. Nav mazsvarīgs fakts, ka raidījuma vadītāja ir latviete. Tieši viņa savu dzimteni iepazīt mudināja ķīniešus. Divas dienas filmēšanas grupa viesojās arī Liepājas pusē un izzināja, kā vietējie amatnieki izmanto Ķīnā iecienīto dzintaru un kā to iegūst.
Atpūtas braucieni uz ārzemēm parasti saistās ar pozitīvām emocijām. Tomēr ceļojums var izvērsties nepatīkamā pārsteigumā, ja klients nav rūpīgi izlasījis ar tūrisma firmu noslēgto līgumu, vai, piemēram, ceļojuma laikā pazaudē pasi. Pirms atvaļinājuma ir noderīgi sagatavoties, lai šādi pārsteigumi izpaliktu un lai zinātu, kā rīkoties, ja tomēr noticis nepatīkams starpgadījums.
Vasara ir aktīvākais ceļojumu laiks, tādēļ Ārlietu ministrija sagatavojusi ieteikumus tiem iedzīvotājiem, kas plāno doties uz ārvalstīm.
Aizvest bērnu uz lidostu, iesēdināt lidmašīnā un aizsūtīt vienu pašu pie radiem Anglijā, ir pakalpojums, ko piedāvā tūrisma uzņēmumi Latvijas iedzīvotājiem. Taču iespējams ceļot lidmašīnā ir arī zīdaiņiem un vēl nedzimušiem bērniem.