Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemas sezonu sāk ar «»Kāpostu svētkiem«»

Durbes pilī tūrisma ziemas sezonu sāk ar «Kāpostu svētkiem»

Tūristu skaits novadu muzejos pieaug, taču lielākoties tie uz novadiem dodas vasaras sezonā. Lai ieinteresētu vismaz vietējos apmeklētājus arī ziemā neaizmirst ceļu uz vēstures liecību krātuvēm, Tukuma novadā tiek organizētas speciālas muzeja programmas. Durbes pilī ziemas sezona iesākās ar ''Kāpostu svētkiem''.

Durbes pili, kas ir viena no  Kurzemes hercogistes arhitektūras pērlēm, gadā apmeklē ap 9000 viesu. Tas ir viens no populārākajiem muzejiem Tukuma novadā, tomēr piesaistīt interesentus arī ziemas sezonā esot grūts uzdevums.

"Kā jau mēs zinām, dažādi pasākumi notiek visapkārt gan novadā, gan visā Latvijā. Mēs vairāk gribam parādīt to krājumu, kas mums ir, lai apmeklētājs nāktu ne tikai uz pasākumu. Tāpēc savās programmās izmantojam kādu konkrētu lietu no krājuma," stāstīja Tukuma muzeja direktores vietniece Santa Silava.

Šoreiz ziemas sezona uzsākta ar "Kāpostu svētkiem".

Pēc septiņu gadu pārtraukuma pils pagrabā atkal tiek iedarbināta 20.gadsimta sākumā ražotā kāpostu "ekselmašīna".

Senatnīgais aparāts, kas galviņas ātri vien pārvērš smalkās skaidiņās, pagaidām gan vēl ir Sarmītes Gruziņas īpašumā, bet, kad pienākšot laiks, noteikti nonākšot arī muzeja krājumos līdz ar visu stāstu un receptēm, ko Sarmītei nodevusi Kuldīgas omīte.

"Vāciešiem  bija sagadījies tā, ka viņiem nebija transporta. Ieejot pie omes un opīša, viņi sarunāja, ka opītis atdos savu balto ķēvi, un par to viņam tika piešķirta šī kāpostu šķēre," teica Sarmīte Gruziņa.

Kāpostu skābēšanas procesā iemēģināt roku var visi interesenti. Izdevību garām nelaiž arī Dainis un Dace, kurus uz muzeju atveduši bērni, kam ļoti interesējot senās sadzīves lietas.

"Ekselmašīnas vadīšana'' gan prasa zināmas iemaņas un pa spēkam ir tikai ģimenes galvam, kurš to salīdzina ar kāpostu ēveli. "Šitas jau ir cits aparāts. Te daudz vairāk birst uzreiz ārā un vieglāk strādāt, un smalkāk," atzina muzeja apmeklētājs Dainis.

Dažādas muzejpedagoģiskās programmas ziemas sezonā notikšot arī citos novada muzejos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt