Taivānas gleznotāja darbus darina zem ūdens

Taivānā startējis starptautiskais konkurss "Taipejas Mākslas revolūcija", kas pulcē dažādus māksliniekus no visas pasaules. To vidū arī ekstraordinārā gleznotāja Olga Belka, kuras mākslas darbi top zem ūdens.

Zemūdens māksliniece, kas vicina otu zivju un koraļļu valstībā, ir Taizemē dzīvojošā krievu gleznotāja Olga Belka. Viņas gleznošanas process noteikti ir ekstraordinārāks nekā pašas gleznas. Jūras dzīlēs Olga rada unikālus portretus. Šādu nodarbi viņa izdomāja, lai apvienotu uzreiz vairākus savus vaļaspriekus – meditāciju, gleznošanu un niršanu. Protams, šajā darbā Olgai ir vajadzīgas arī drosmīgas modeles.

"Kad jūs atrodaties zem ūdens ar akvalangu, jūs elpojat ļoti lēni. Tā ir kā meditācija. Gleznošana arī ir kā meditācija. Ja ir pietiekama pieredze, meditēt var arī manas modeles," stāstīja Belka. Kaut arī gaisma ir labāka tieši zem ūdens virsmas, māksliniece saka, ka seklumā strādāt ir daudz grūtāk.

"Ja es sēžu pusotra metra dziļumā, ir divreiz grūtāk, jo viļņi iet augšā un lejā, un ir grūti nofiksēt gan otu, gan visas krāsas un kanvu. Tāpēc dažreiz es gleznoju 30 metru dziļumā," norādīja Belka. Mākslas galerijā Taipejā ir izstādītas ne tikai Olgas gleznas, bet arī prezentēts video, kurā ir redzams viņas darba process. Tas apmeklētājus piesaista pat vairāk nekā pašas gleznas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti