VIDEO: Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšana

Svinot Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 34. gadadienu, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 4. maijā svinīgā ceremonijā pasniedz Latvijas valsts augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Piedāvājam skatīties ceremonijas tiešraidi.

4. maija ceremonijā valsts augstākos apbalvojumus pasniegs tiem visdažādāko jomu pārstāvjiem, par kuru apbalvošanu lēmums pieņemts aprīlī.

Valsts prezidents, uzrunājot ceremonijas viesus, uzsvēra, ka šis ir ļoti simbolisks laiks, jo tieši šogad atzīmējam Triju Zvaigžņu ordeņa simtgadi un 30. gadskārtu, kopš šis ordenis tika atjaunots. Tāpat atzīmējam 20 gadus, kopš atjaunots Viestura ordenis un Atzinības krusts.

"Laika gaitā šos valsts apbalvojumus ir saņēmuši daudzu un dažādu profesiju pārstāvji. Cilvēki, kuri ir darījuši vairāk nekā no viņiem ir prasīts gan savā pamatdarbā, savā dienesta vietā, gan arī palīdzot citiem. Šodien jūs, ordeņu saņēmēji, pievienosieties viņu pulkam," teica prezidents.

"Jūs izvirzīja cilvēki, kuri jūs labi zina. Cilvēki, kuri jūsu darbu, jūsu dienestu vērtē ļoti augstu. Ordeņu kapitulam nebūt nebija tik viegli izšķirties par to, kurš ir labākais no labākajiem. Tad, kad apspriedām visus valsts apbalvojumus, mēs redzējām ļoti sirsnīgus, ļoti labus darbu un nopelnu aprakstus," uzsvēra prezidents, paužot pateicību gan apbalvotajiem par viņu darbu un dienestu, gan viņu ģimenēm.

"Jūs katrs ar savu darbu jau esat daudz devuši mūsu Latvijai. Esmu pārliecināts, ka jau rīt jūs turpināsiet dot vēl vairāk," norādīja prezidents.

Valsts prezidenta kancelejā norādīja, ka ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuru godprātīgais profesionālais un sabiedriskais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība un patriotisms stiprina mūsu Latviju un ir valsts augstākās atzinības vērts un godināms.

Tie ir tiesību sistēmas darbinieki, izglītības un kultūras darbinieki, uzņēmēji un arī aktīvi, nesavtīgi palīdzības sniedzēji Ukrainai, tās karavīriem, civiliedzīvotājiem un bēgļiem Latvijā. Tie ir cilvēki, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējas par mūsu Latvijas bērnu veselību un paliatīvo aprūpi. Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi, Valsts policijas amatpersonas, ugunsdzēsēji glābēji, valsts robežsargi, kuri stiprina mūsu valsts drošību un mūsu kopējās aizsardzības spējas un sargā valsts robežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti