Kārlis Bardelis airu laivā leģendārā Heijerdāla maršrutā Klusajā okeānā sasniedz Franču Polinēziju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Dēkainis Kārlis Bardelis 1.decembrī sasniedza Hiva Oa salu Franču Polinēzijas salu arhipelāgā, vienatnē airu laivā pavadot 4,5 mēnešus. Nemotorizētā ceļā apkārt pasaulei piedzīvojumu meklētājs izkāpa sauszemē, lai pēc vētru sezonas Klusajā okeānā turpinātu ceļojumu līdz Austrālijai.

Peru galvaspilsētas Limas krastus latvietis atstāja 14.jūlijā pēc pavasarī 102 dienās veiktā tandēma velobrauciena pāri Dienvidamerikai kopā ar Lindu Zuzi. 15 500 kilometru ceļojumu pāri Klusajam okeānam Kārlis Bardelis sāka ar Tūra Heijerdāla 1947.gada “Kon-Tiki” maršrutu līdz Franču Polinēzijas Marķīza salām. Leģendārais norvēģu pētnieks pirms 71 gada kopā ar pieciem domubiedriem startēja Limā un Polinēzijā sasniedza Tuamotu salas Franču Polinēzijā, lai pierādītu, ka transatlantisko braucienu iespējamību pirms Kolumba.

Nepārvaramo robežu nezinošais Kārlis Bardelis šo ceļu veic kā pirmais latvietis tieši valsts simtgadē. 

Vairāk nekā 5000 kilometru nogriezni, kas garuma ziņā pielīdzināms Atlantijas okeāna šķērsošanai 142 dienās 2016.gadā kopā ar žurnālistu Gintu Barkovski, šoreiz Kārlis Bardelis veica ar tikpat lielu vidējo ātrumu, airējoties vienatnē.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Atšķirībā no “Slowest way to Rio”, kad abi vīri airējās pamīšus pa divām stundām nepārtraukti visu diennakti, Klusajā okeānā ceļotājs airē diennakts gaišajā laikā 10-12 stundas, naktīs ļaujoties okeāna straumēm, kas ir spēcīgākas un labvēlīgākas, salīdzinot ar Atlantijas okeānā pieredzēto.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Četrarpus mēnešu laikā atrodoties prom no civilizācijas, Kārlis divreiz šķērsojis laika joslas, sastapies ar milzīgu bruņurupuci, laivu pavadošiem delfīniem, haizivīm un putniem, kuri raisījuši jautājumu, ko viņi dara okeānā, kur tuvākā sauszeme atradusies simtiem kilometru tālu.

Kamēr Latvijā šobrīd valda ziemīgi laikapstākļi, Dienvidu puslodē tuvu Ekvatoram gaisa temperatūra ikdienā pārsniedz 30 grādu atzīmi, par ko var pārliecināties pie punkta kartē, kas reizi četrās stundās atzīmē avantūrista atrašanās vietu. Pašam ceļotājam okeānā jāiztiek bez interneta pieslēguma un saziņai ar dzimteni izmantojams satelīttelefons, bet ieraugot kādu kuģi, Kārlis sniedzas pēc rācijas. Elektroniku airu laivā lādē saules paneļi, savukārt videotehnika sāļajā vidē pārtraukusi darboties.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Okeāna tūristam pāris reizes ceļā sastopot tirdzniecības kuģi vai Franču Polinēzijas krasta apsardzes helikopteru, nebija vajadzības vaicāt pēc palīdzības, pārtikas vai vitamīniem. Atbalsta komandas biedriem nosūtot ziņas publicēšanai projekta “Bored of Borders” lapā, Kārlis Bardelis nebeidz atgādināt par iespēju pabūt ar viņu kopā vienā laivā, ziedojot Ziedot.lv programmā “Plecs” bērniem, lai viņi uzaugtu ģimenēs.

Ja pēdējo mēnešu laikā tuvākā civilizācija bija Starptautiskā kosmiskā stacija (SKS), kas savā orbītā riņķo ap planētu 360 kilometru augstumā, tad tagad ceļotājs iepazīs pāris tūkstošu iedzīvotāju bagāto otro lielāko Marķīza salu grupas pārstāvi Hiva Oa un pārlaidīs vētru sezonu pirms došanās tālāk uz Austrāliju.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

#gRowTogether

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti