Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ceļošana
Mārcis Pļaviņš: Ballīte Omskā

Esam ieradušies Omskā, un pienācis laiks izlemt, kur dosimies tālāk. Jau pirmajā vakarā iepazīstamies ar čaļiem no rokgrupas "CementBand", kuri uzaicina mūs uz koncertu. Pirmais iespaids par Krieviju ir ļoti pozitīvs, tāpēc nekautrējamies mazliet uzkavēties Omskā.

Mārcis Pļaviņš: 400 kilometru līkums

No Astanas braucot, izvēlamies braukt pa īsāko ceļu, šķērsojot mazu robežkontroles punktu nekurienes vidū. Nonākam Čkalovo ciemā vēlā vakarā, un nākamajā dienā atlikuši 200 kilometri līdz robežai un tad nieka simtiņš līdz Omskai, kur izlemsim par tālāko maršrutu. Taču lietas sagriežas kājām gaisā, kad nonākam pie Kazahstānas - Krievijas robežas.

Latviešu iekārtots muzejs starp čūskām un naftas laukiem

Rakstīt uz sienām nav tikai mūsdienu kaite – savu ikdienu uz klintīm gravējuši un kaluši arī pirms tūkstošiem gadu dzīvojošie cilvēki. Azerbaidžānā šādiem gravējumiem – petroglifiem - veltīts vesels muzejs. Turklāt to iekārtojuši Latvijas uzņēmēji „DD Studio”, kas pie iespējas iekārtot Gobustānas muzeju tikuši, uzvarot plašā konkursā.

Vēstniece: Dodoties uz Ēģipti, tūristiem nevajag pieteikties

Pēc nedēļas nogalē notikušās aviokatastrofas Ēģiptēs Sīnāja pussalā, Latvijas tūristiem apmeklējot šo valsti nav obligāti jāpiesakās tur esošajā Latvijas vēstniecībā, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca.

Atkārtos «Kon-Tiki» ceļojumu pāri Klusajam okeānam

Gandrīz 70 gadus pēc slavenās Tūra Heijerdāla vadītās ekspedīcijas ar koka plostu "Kon-Tiki" pāri Klusajam okeānam, starptautiska entuziastu grupa plāno atkārtot šo sasniegumu. Tā no Peru Dienvidamerikā mēģinās aizkuģot līdz Polinēzijai. Ekspedīciju atbalsta Peru karaflote.

Pierīgā domā, kā pievilināt tūristus

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad tūristi aktīvāk apmeklējuši Pierīgu, kur lielākais viesu pieplūdums bijis Salaspilī Nacionālajā botāniskajā dārzā. Lai latiņu tikpat augstu noturētu arī nākamgad, tiek meklētas vienota piedāvājuma iespējas ar apkārtējiem novadiem.

Vairāki simti tūristi spiesti uzkavēties zudušajā inku pilsētā Maču Pikču

Vairākiem simtiem tūristu slavenās Maču Pikču zudušās pilsētas apmeklēšana noslēgusies ar nepatīkamām neērtībām. Cilvēki spiesti uzturēties kalna pakājē, jo ceļu atpakaļ nobloķējuši protestētāji. Viņi nav apmierināti ar valdības plāniem privatizēt daudzas no Peru arheoloģiskajām vietām. Pašu Maču Pikču gan šie plāni neskars. 

Rīgā nogādāta «Bored of Borders» Riodežaneiro piedzīvojuma laiva

Ceļotāju komanda “Bored of Borders", kuras biedri Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis turpina aktīvi gatavoties gaidāmajai ekspedīcijai “Ar divriteni un airu laivu uz Riodežaneiro olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm”, Rīgā saņēmuši okeāna airu laivu, ar kuru plāno šķērsot Atlantijas okeānu.

Pēc kāzām ar veco pasi aizliegts doties medusmēnesī ārpus valsts

Daudzās filmās redzēts, ka jaunlaulātie uzreiz pēc kāzām dodas uz ārzemēm izbaudīt medusmēnesi. Tā kā pēc laulību ceremonijas parasti sievas uzvārds tiek mainīts, Latvijas likumi šādu iespēju neparedz, un varas iestādes iesaka par papildus samaksu atlikt uzvārda maiņu uz laiku pēc medusmēneša, vai arī sākt ceļojumu pāris dienas pēc svinīgās ceremonijas. Taču Tieslietu ministrija (TM) sola strādāt pie likuma grozījumiem, lai neapgrūtinātu iedzīvotājus. 

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt