Sapratuši, ka Sibīriju jau pārņem ziema, esam aizsūtījuši močus uz Maskavu, lai paši baudītu 40 stundu braucienu ar Transsibīrijas vilcienu no Omskas līdz Maskavai.
Esam ieradušies Omskā, un pienācis laiks izlemt, kur dosimies tālāk. Jau pirmajā vakarā iepazīstamies ar čaļiem no rokgrupas "CementBand", kuri uzaicina mūs uz koncertu. Pirmais iespaids par Krieviju ir ļoti pozitīvs, tāpēc nekautrējamies mazliet uzkavēties Omskā.
Čkalovo ciematā esam atgriezušies pēc neveiksmīgas Kazahstānas - Krievijas robežas šķērsošanas. Padoties negrasāmies un līdz lielajam robežpunktam nolemjam braukt pa citu īsceļu. Atkal ar domu ietaupīt ap 100 kilometrus. Šodienas mērķis - Omska.
No Astanas braucot, izvēlamies braukt pa īsāko ceļu, šķērsojot mazu robežkontroles punktu nekurienes vidū. Nonākam Čkalovo ciemā vēlā vakarā, un nākamajā dienā atlikuši 200 kilometri līdz robežai un tad nieka simtiņš līdz Omskai, kur izlemsim par tālāko maršrutu. Taču lietas sagriežas kājām gaisā, kad nonākam pie Kazahstānas - Krievijas robežas.
Izbraucam no Astanas un dodamies Omskas virzienā. Kazahstāna no mums atvadās ar briesmīgākajiem laikapstākļiem - līdz pat 25 m/s stipru vēju un visam pa virsu - slapju sniedziņu.
Grāmatu "Karstā ziema" ceļotājs Kaspars Misiņš sarakstīja 2014.gada nogalē Indijā, kad latviešu veloceļotāju trijotne apmeklēja vairākas valstis Āzijā.
Ierodoties no karstās Aktau pilsētas, Astana mūs sagaida ar negantu aukstumu - mīnus pieciem grādiem. Ne motocikli, ne paši neesam gatavi. Atrodam naktsmītni, kārtojam Krievijas vīzas un vēl aizvien ceram paspēt aizbraukt līdz Baikālam.
Nodzīvojuši divas dienas grūti panesamajā Aktau pilsētas +35 grādu karstumā, lemjam, ka ir laiks doties tālāk. Ņemot vērā to, ka ir jau septembra beigas, izvēlamies mazliet pasteigties un pārvarēt Kazahstānas plašumus ar vilciena palīdzību. Un kāpēc braukt pasažieru vagonā, ja ir iespēja braukt pasta vagonā?
Rakstīt uz sienām nav tikai mūsdienu kaite – savu ikdienu uz klintīm gravējuši un kaluši arī pirms tūkstošiem gadu dzīvojošie cilvēki. Azerbaidžānā šādiem gravējumiem – petroglifiem - veltīts vesels muzejs. Turklāt to iekārtojuši Latvijas uzņēmēji „DD Studio”, kas pie iespējas iekārtot Gobustānas muzeju tikuši, uzvarot plašā konkursā.
Pēc 20 stundām, kas pavadītas, lai no Aktau iepeldējušā prāmja ar močiem beidzot izbrauktu “brīvībā”, dodamies uz pilsētas centru. Uzdevums - saplānot tālāko maršrutu, lai uzspētu nokļūt līdz Baikāla ezeram pirms sniegiem. Taču jau pirmajā vakarā iekuļamies Kazahstānas pinekļos.
Pērkot prāmja biļetes, mūs piekodināja būt jaunajā Baku tirdzniecības ostā, kas atrodas aptuveni 70 km no Baku, ne vēlāk kā plkst.15.00. Ierodoties tur, ātri saprotam, ka process ievilksies.
Turpinām Indijas apceļotāja Kaspara Misiņa grāmatas "Karstā ziema" publicēšanu. 25.nodaļā tiek sasniegta vieta, kur plānots aizvadīt 2013.gada izskaņu un uzkavēties mēneša garumā.
Ceļotājs Kaspars Misiņš grāmatā "Karstā ziema" apraksta 2013.gada nogalē piedzīvoto Indijā, kuru iepazina, nobraucot vairākus tūkstošus kilometrus ar velosipēdu. Trijatā tika apceļota zeme, kurā ziemas ir gana karstas un savādākas. Sabiedriskais medijs lsm.lv atsāk otro sezonu ar grāmatas publicēšanu un turpina ar 24.nodaļu, kurā Latvijas veloceļotāji sasniedz Indijas vidieni.
Pēc nedēļas nogalē notikušās aviokatastrofas Ēģiptēs Sīnāja pussalā, Latvijas tūristiem apmeklējot šo valsti nav obligāti jāpiesakās tur esošajā Latvijas vēstniecībā, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca.
Gandrīz 70 gadus pēc slavenās Tūra Heijerdāla vadītās ekspedīcijas ar koka plostu "Kon-Tiki" pāri Klusajam okeānam, starptautiska entuziastu grupa plāno atkārtot šo sasniegumu. Tā no Peru Dienvidamerikā mēģinās aizkuģot līdz Polinēzijai. Ekspedīciju atbalsta Peru karaflote.
Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad tūristi aktīvāk apmeklējuši Pierīgu, kur lielākais viesu pieplūdums bijis Salaspilī Nacionālajā botāniskajā dārzā. Lai latiņu tikpat augstu noturētu arī nākamgad, tiek meklētas vienota piedāvājuma iespējas ar apkārtējiem novadiem.
Latvija ir atzīta par piekto labāko ceļojuma mērķi pasaulē nākamajā gadā slavenā ceļveža „Lonely Planet” vērtējumā, raksta lsm.ru.lv
Vairākiem simtiem tūristu slavenās Maču Pikču zudušās pilsētas apmeklēšana noslēgusies ar nepatīkamām neērtībām. Cilvēki spiesti uzturēties kalna pakājē, jo ceļu atpakaļ nobloķējuši protestētāji. Viņi nav apmierināti ar valdības plāniem privatizēt daudzas no Peru arheoloģiskajām vietām. Pašu Maču Pikču gan šie plāni neskars.
Ceļotāju komanda “Bored of Borders", kuras biedri Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis turpina aktīvi gatavoties gaidāmajai ekspedīcijai “Ar divriteni un airu laivu uz Riodežaneiro olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm”, Rīgā saņēmuši okeāna airu laivu, ar kuru plāno šķērsot Atlantijas okeānu.
Daudzās filmās redzēts, ka jaunlaulātie uzreiz pēc kāzām dodas uz ārzemēm izbaudīt medusmēnesi. Tā kā pēc laulību ceremonijas parasti sievas uzvārds tiek mainīts, Latvijas likumi šādu iespēju neparedz, un varas iestādes iesaka par papildus samaksu atlikt uzvārda maiņu uz laiku pēc medusmēneša, vai arī sākt ceļojumu pāris dienas pēc svinīgās ceremonijas. Taču Tieslietu ministrija (TM) sola strādāt pie likuma grozījumiem, lai neapgrūtinātu iedzīvotājus.