Aprīlī bijis zemākais elektroenerģijas cenu līmenis pēdējos trīs gados

Aprīlī mēneša vidējā elektroenerģijas cena Latvijā turpināja samazināties, nokrītot līdz 60,25 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir zemākā cena kopš 2021.gada maija, informēja AS "Augstsprieguma tīkls".

Aprīlī elektroenerģijas cena bija par 12% mazāka nekā martā un par 9% zemāka nekā pirms gada.

Atbilstoši Latvijas pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" tirgus apskatam līdzīga tendence bija vērojama arī kaimiņvalstīs. Lietuvā elektroenerģijas cenu līmenis bija identisks Latvijai, bet Igaunijā mēneša vidējā cena bija nedaudz augstāka – 60,39 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenu kritumu sekmēja augsts saules, vēja un hidro elektrostaciju sniegums, kā arī siltāki laikapstākļi, kas veicināja elektroenerģijas patēriņa samazinājumu. Turklāt mēneša pirmajās nedēļās Latvijā, Baltijā un Ziemeļvalstīs bija novērojama arī negatīva elektroenerģijas cena lielas saules, vēja un hidro ģenerācijas prognozes dēļ.

Baltijas valstu starpsavienotajos elektroenerģijas tirdzniecības apgabalos aprīlī bija vērojamas atšķirīgas tendences attiecībā pret vidējo elektroenerģijas cenu. Somijā un Zviedrijas 4. zonā cena samazinājās attiecīgi par 18% jeb līdz 48,92 eiro par MWh un par 4% jeb līdz 53,79 eiro par MWh, savukārt Polijā cena pieauga par 7% jeb līdz 80,87 eiro par MWh.

Aprīlī salīdzinājumā ar martu elektroenerģijas imports uz Baltijas valstīm kopumā samazinājies par 2,5%, lai gan pieaudzis importētais apjoms no Polijas par 1,3% un Somijas par 19,1%, taču sarucis no Zviedrijas 4. apgabala par 12,7%. Importētais elektroenerģijas apjoms uz Baltijas valstīm turpina sarukt, sasniedzot zemāko apjomu kopš 2023. gada novembra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti