Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ceļošana
Aizvien vairāk ārvalstu tūristu apmeklē vietas arī ārpus Rīgas

Lai gan Rīga aizvien ir lielākais ārvalstu tūristu mērķis Latvijā, arvien vairāk apmeklētāju dodas uz vietām arī ārpus galvaspilsētas, Latvijas Radio trešdienas rītā sacīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Kitija Gitendorfa.

 

Videoklipi ES prezidentūras laikā iepazīstina ar Latvijas novadiem

Izveidoti pieci videostāsti katram Latvijas vēsturiskajam reģionam, kā arī viens, veltīts Baltijas jūrai, informē Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA). Ar šiem video Latvijas viesiem Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūras laikā plānots radīt priekšstatu par Latviju kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Latviešu studentes kā «lielā piedzīvojumā» apceļo Eiropu ar autostopiem

Mums nav naudas, bet mēs gribam apceļot pasauli – tas ir sākums Andras Pērkones un Kristīnes Antonovas drosmei uzdrīkstēties sakārtot visas nepieciešamās mantas divās mugursomās, paņemt akadēmisko atvaļinājumu Latvijas Universitātē, pārtraukt darba attiecības un paziņot saviem draugiem un radiem, ka atvadās no Latvijas uz vienu gadu un dodas iepazīt Eiropu.

Vienkāršos Krievijas robežas šķērsošanu tūristiem

No 15. decembra robežšķērsošanas vietā Grebņeva uz Latvijas robežas un tai pretī esošajā robežšķērsošanas vietā uz Krievijas robežas abu valstu muitas dienesti testa režīmā īstenos pilotprojektu "Vienotais zaļais koridors fiziskām personām", kas paātrinās un vienkāršos ceļotāju - privātpersonu iespējas šķērsot robežu.

Arvien populārākie Bulgārijas ziemas kūrorti atklāj jauno sezonu

Pasākums, kā parasti, rādās būt visai vērienīgs – ar dažādiem koncertiem, slalomu ar lāpām, atrakcijām lieliem un  maziem, karnevāla gājienu un uguņošanu. Programmas nagla būs demonstratīvas  sacensības ar daudzkārtējo pasaules čempionu kalnu slēpošanā Stefana Eberhartera un Marka Žirardelli piedalīšanos.

Piešķir Kurzemes tūrisma balvas «Lielais Jēkabs»

Kurzemes Tūrisma asociācija atzīmē jubileju kādai unikālai tradīcijai - kvalitātes balvai ar nosaukumu "Lielais Jēkabs". 10 gadus tiek izvērtēti labākie un veiksmīgākie produkti vairākās nominācijās, un, šāda tradīcija turpinās tikai Kurzemē. Šogad par Kurzemes garšu atzina ''Liepājas menciņus'', bet par inovatīvāko ideju - Ventspils skolēnu jaunrades darbnīcas.

Zemgalē tūristus visvairāk interesē pilis, taču piedāvājums ir nepietiekams

Šonedēļ publiskotais Eiropas Tūrisma komisijas ziņojums liecina, ka Latvija izceļas ar tūrisma pieaugumu. Latvijai ir otrs straujākais pieaugums gada griezumā Eiropā. Ārvalstu tūristu skaits pirmajā pusgadā pieaudzis teju par piekto daļu. Galvaspilsētā tūristiem vislabāk patīkot Vecrīga, opera un Brīvības piemineklis. Bet, piemēram, Zemgale vilinot ar savām izcilajām pilīm. Bauskas un Rundāles novados skaidro, ka panākumu atslēga esot pasākumu dažādošana, kā arī gastronomiskais un sajūtu tūrisms.

Aptauja: Ceļošana kopā ar bērniem stiprina ģimeni

Vecāki uzskata, ka viens no iemesliem, kādēļ būtu biežāk jāceļo kopā ar bērniem uz ārzemēm, ir iespēja bērniem parādīt un iemācīt, ka pasaule ir ļoti dažāda un citu tautu kultūra, valoda un daba ir jāciena tāpat kā savējā, liecina "Novatours" veiktā aptauja, kurā piedalījās aptuveni 250 respondentu. Trešā daļa aptaujāto atzinusi, ka ceļojumi kopā ar bērniem stiprina ģimenes saites, jo kopā tiek pavadīts laiks, kuram ikdienas rutīna bieži vien traucē.

Rudenī dabas pirmatklāšanas prieks rodams laivošanā un pārgājienos

15.novembrī noslēdzas vasarā aizsāktā laivošanas akcija "Upes oga", kura aicināja atpūsties laivojot pa Latvijas un Igaunijas upēm, tādējādi atklājot vēl neredzētas vietas pavisam netālu no savas ikdienas. Savukārt rudens pārgājienu laikā upes un un to krasti ir izteikti ainaviski un skaisti.

«Karstā ziema»: 18.nodaļa «Trijās dienās divi štati»

Kaspara Minisņa grāmatas "Karstā ziema" 18.nodaļa "Trijās dienās divi štati" par veloceļojumu Indijā, kura laikā otrreiz salūzt ritenis un tiek nakšņots gan pie vietējā politiķa, gan viesnīcā ar bezvadu internetu. Grāmatas iepriekšējās nodaļas lasāmas portāla lsm.lv sadaļā "Ceļošana".

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt