Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ceļošana
«Karstā ziema»: 14.nodaļa «Šimla»

Kaspara Misiņa grāmatas "Karstā ziema" 14.nodaļa par pilsētu 2000 metrus virs jūras līmeņa un mērkaķiem tajā. Arī atkritumu kalni nepalika nepamanīti. Grāmatas iepriekšējās nodaļas lasāmas portāla lsm.lv sadaļā "Ceļošana".

Sāksies ekspedīcija uz tālāko apdzīvoto vietu no Rīgas

Pirmdien, 15.septembrī tiks dots starts trīs drosmīgu jauniešu ekspedīcijai "Garākais ceļš uz tālāko vietu", kuras laikā plānots mērot ceļu līdz Pitas salai Jaunzēlandē, kas ir uzskatāma par tālāko apdzīvoto vietu no Rīgas. Biedrības "How many roads" organizētās ekspedīcijas dalībnieki savu ceļu uzsāks Rīgas Centrālajā dzelceļa stacijā, plkst.18:35, iekāpjot vilcienā Rīga-Minska.

«Karstā ziema»: Grāmatas 11.nodaļa

Kaspara Misiņa Indijas veloapceļošanas grāmatas "Karstā ziema" 11.nodaļa «You are my first english man», kurā stāstīts par tikšanos ar vietējiem un viņu izbrīnu, uzzinot mērķi - aizbraukt no Deli līdz Šimlai. Grāmatas iepriekšējās nodaļas lasāmas portāla lsm.lv sadaļā "Ceļošana".

Velo pārvietošana autobusā – papildu maksa un klapatas ar iepakošanu

Ceļojot garākos maršrutos ar velosipēdiem, dažkārt tos nākas pārvietot ar sabiedrisko transportu. Dažās Eiropas valstīs šo problēmu risina ar speciālajiem veloturētājiem, kas tiek piestiprināti, piemēram, pie autobusiem. Tomēr Latvijā šis jautājums aizvien nav atrisināts.

Rotko muzejs, «Gors» un neskartā daba uz Latgali vilina arvien vairāk tūristu

Salīdzinot ar pērno gadu, kad Latgali apmeklēja ap miljons ceļotāju, šogad Latgalē to skaits audzis par trešdaļu. Gan Rotko centrs Daugavpilī, „Gors” Rēzeknē, gan Stikla muzejs Līvānos raisa interesi par Latgali. Taču paralēli pilsētu piedāvājumiem tūristus interesē arī lauki un to neskartā daba. Lielākā ceļotāju daļa Latgalē ir vietējie Latvijas iedzīvotāji, ģimenes, taču ar katru gadu aug arī ārvalstu tūristu interese.

Latvieši laivo Igaunijā, igauņi – Latvijā

Šogad Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā „Riverways” akcijas “Upes ogas” ietvaros aicina doties laivot populāros upju maršrutus un atklāt ko jaunu gan Latvijā, gan Igaunijā. Abās valstīs ir līdzīga laivošanas kultūra, bet neierastā lieta ir doties ārpus savas valsts robežām – uz kaimiņvalsti.

Ārzemju latviešu jaunieši apceļo Latviju

Vecrīga, skaistā daba un garšīgs ēdiens ir pirmās lietas, ko savos iespaidos par Latviju min projekta "Sveika, Latvija!" dalībnieki. 14 skolēni no Amerikas un Austrālijas latviešu ģimenēm šobrīd apceļo vecāku un vecvecāku dzimteni, lai ne tikai uzlabotu savas latviešu valodas prasmes, bet arī pašu acīm ieraudzītu to, par ko stāstīts mājās un mācīts nodarbībās svētdienas skolā.

Latgalē tūristu skaits pieaudzis par 30 procentiem

Rīga šogad papildu viesus vilina ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu un pasākumiem, bet būtiski tūristu skaits palielinājis arī Latgalē - pat par trešdaļu. Īstenojot vairākus Eiropas reģionālās attīstības fonda projektus, ir paplašinājušās izklaides iespējas reģionā, kas piesaista ceļotājus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm. 

Policija neiesaka stopēt, lai neiekultos nepatikšanās

Vasaras izskaņu vēl aizvadīt ceļojot. Ja gribas ceļot, bet naudas ir maz, tad vienīgā iespēja ir uz tuvākām vai tālākām vietām doties stopojot. Lai pasargātu stopētājus un autovadītājus no nepatīkamām situācijām, pieredzē dalās ceļotājs Tomass un Valsts policijas (VP) pārstāve Zane Arāja.

Turpmāk par Jelgavas pils apmeklējumu būs jāmaksā

Viens no iecienītākajiem tūristu galamērķiem Jelgavā ir arhitekta Bartolomeo Rastrelli celtā pils, kurā pašlaik atrodas Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Līdz šim baudīt vēsturisko gaisotni un izpētīt pils vēsturi tūristi varēja bez maksas,  bet no 1.augusta par pils apmeklējumu jāšķiras no diviem eiro. Jaunā kārtība ieviesta, jo turpmāk pils durvis apmeklētājiem būs atvērtas arī sestdienās.

«Karstā ziema»: 8.nodaļa «Deli viss ir tālu»

Kaspara Misiņa grāmatas "Karstā ziema" 8.nodaļa "Deli viss ir tālu", kurā stāstīts par sarežģīto mobilo sakaru karšu iegūšanu un milzīgo pilsētu, kuras centrs kontrastē ar nomalēm. Apsargi ar automātiem metrostacijās ir it visur. Iepriekšējās nodaļas lasāmas portāla lsm.lv sadaļā "Ceļošana".

Veloekskursijā iepazīs Jelgavas novadu

Sestdien, 9.augustā, notiks veloekskursija Jelgavas novada Vircavas un Jaunsvirlaukas pagastos, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs. Veloekskursijas laikā gida pavadībā tiks apmeklēts Vircavas muižas parks, Dzintara kapela Jaunsvirlaukas pagastā, kā arī Staļģenes muiža.

Laukos šogad cer uz 10% lielu tūristu skaita pieaugumu

Laukos šogad cer uz 10% lielu tūristu skaita palielināšanos, ko būtu sekmējusi karstā vasara, intervijā Latvijas Radio programmā „Labrīt!” atzina asociācijas „Lauku ceļotājs” vadītāja Asnāte Ziemele.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt