Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Pavītolu, Matīsu Pavītolu un Juri Volkovu

Rīta Panorāma

Intervija ar Lindu Olti un Dāvidu Ernštreitu

Bagāža lidmašīnā. Biežākās kļūdas

Bagāža lidmašīnā: Biežākās kļūdas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Drošību prasību dēļ aviokompānijas noteikušas virkni aizliegumu konkrētas lietas pārvadāt bagāžā. Vai zinājāt, ka lidmašīnas salonā varēsiet ņemt līdzi dažas baterijas, bet nodot tās reģistrētajā bagāžā nevarēsiet? Tas pats attiecas uz elektroniskajām cigaretēm. Latvijas Televīzija uz lidostu "Rīga" devās noskaidrot, kā neapjukt drošības prasībās un ko kurā bagāžas veidā atļauts vest.

Lielāka daļa ceļotāju jau ir iemācījušies, ka vairāk par 100 mililitriem šķidruma lidmašīnās rokas bagāžā nav atļauts ienest. Taču ir vēl vairāki citi priekšmeti, kas starp pasažieriem un lidostas darbiniekiem var izraisīt domstarpības. Lidostas "Rīga" aviācijas drošības kontroles speciālists Ivars Braža stāsta, ka rokas bagāžā jāliek tādas lietas kā datori un ārējās uzlādes ierīces. Nesaprašanos mēdz izraisīt elektroniskās cigaretes vai šķiltavas, kuras ir jāpārvadā kabatā.

Lidostā arī atgādina - aizliegts līdzi ņemt uzliesmojošas vielas, tajā skaitā pirotehniku, pat brīnumsvecītes. Nedrīkst vest arī levitācijas dēļus un šaujamieročus. Savukārt, ņemot līdzi, piemēram, lādējamu urbjmašīnu, pati ierīce  jāatstāj nododamajā bagāžā, bet akumulators rokas bagāžā. "Visa nododamā bagāža tiek pārbaudīta rentgena iekārtā. Ja ir pamatotas aizdomas, ka bagāžā atrodas aizliegti priekšmeti vai bīstamas vielas, ar informācijas sistēmas palīdzību tiek meklēts pasažieris. Ir lūgums ierasties vai nu pie lidostas informācijas centra vai pie drošības kontroles," saka Braža.

Šādā veidā pasažierim tiek dota iespēja atļautos priekšmetus pārcelt uz rokas bagāžu. Ja pasažieris neatsaucas, tad lidostas darbinieki policijas klātbūtnē atvērs bagāžu. Nepieciešamības gadījumā aizliegtais priekšmets tiek izņemts.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti