Sadaļas Sadaļas

Ceļošana vienatnē: Nereti dārgāka, bet arī interesantāka pieredze

Tuvojoties tūrisma sezonai, LTV raidījums "4. studija" saņēma vēstuli no skatītājas Silvijas, kura visu dzīvi kopā ar vīru abi bijusi kaislīga ceļotāja.

Viņai nesen nomiris vīrs, taču ceļojot vienatnē tūrisma piedāvājumos parasti tiek prasīts vienai personai piemaksāt par numuru, kas ceļojumu būtiski sadārdzina.

"Jau tāpat ir bēdīgi, bet arī te tiek uzsvērts – tu esi viena... Jūtos apbēdināta," viņa raksta.

Gan izprotot un jūtot līdzi Silvijas kundzei, gan arī apzinoties, ka ir tikai pašsaprotami, ja viens vēlas izmantot to, kas paredzēts diviem, tad jāmaksā būs par diviem, "4. studija" iztaujāja ceļojumu organizētājus. Vai vienatnē ceļojot ir iespēja neizjust netiešas finansiālas sankcijas par to, ka esi viens? Un kādas ir alternatīvas, lai būtiski nesadārdzinātu ceļošanas izmaksas? Profesionāļi apstiprina - divvietīgs numuriņš diviem ceļotājiem ir standarts, kas tiek izmantots, un līdz ar to piedāvāts visbiežāk. 

"Ir arī vienvietīgi numuri. Viena gulta. Piemērots viena cilvēka vajadzībām. Cenas variē. Aprēķinātas vienam, bet nereti ir dārgākas nekā puse, kas būtu diviem," stāsta Lauma Sprula, tūrisma biroja “Jēkaba ceļojumi” ceļojumu konsultante.

Viena no alternatīvām, ko praktizē ceļojumu aģentūras – ceļošana nelielās kompānijās. Pirms ceļojuma informatīvajās sapulcēs iespēja savstarpēji iepazīties un nodibināt kontaktus.  

"Ceļošana grupās, kur tiek meklēti ceļabiedri. Lielākoties tiek izmitināti divvietīgos numuriņos. Bet esat visu laiku ar savu pavadošo grupu. Grupas vadītāju," tā Sprula.

Lai arī vienatnē ceļo galvenokārt gados jauni cilvēki, mainīties pašam un mainīt savus ieradumus nekad nav par vēlu, ir pārliecināts portāla Trawelnews.lv dibinātājs un vadītājs, kaislīgs ceļotājs Aivars Mackevičs. 

"Ja es pats gatavoju ceļojumu, tad viena diena ir "luxus" diena, bet otra – tā kā bezpajumtnieka. Es pat neplānoju, nav rezervēta kāda viesnīca, kas ir, tas ir. Bieži vien var izmantot, ja vietas nav tūrisma apgūtas, varat ienākt. Ja viesnīca maksā 80 eiro, bet saki, ka ir tikai 40. Vai varat mani paņemt – no manas pieredzes, katrs otrais gadījums ir veiksmīgs," saka Mackevičs.

Nedrīkst smādēt nevienu pieredzi, piemēram, Spānijā esot tūristu ļoti iecienīta nakšņošanas vieta... zem tilta. 

"Es arī pats esmu nakšņojis zem tilta, jo tas bija tāds izaicinājums, protams 4 no rīta kļuva neomulīgi, jo palika auksti, bet līdz 4 bija ļoti labi. Interesanta komunikācija, un iepriekšējie ceļotāji jau bija aprakstījuši, ka tā ir droša vieta," tā Mackevičs. 

Ja raizes ir par valodas barjeru, tad Mackevičs mierina, ka izmantojot viedtālruņos pieejamos tulkotāju pakalpojumus, tā vairs nav problēma. Turklāt vienatnē ceļojot, esi spiests komunicēt un iepazīties, līdz ar to paveras daudz dažādu iespēju. 

"Visu vienmēr atrisina smaids. Jāparūpējas, lai ir labi zobi. Arī tad ja nav, jāver mute vaļā un jāsmaida. Jebkurā kritiskajā brīdī," zina stāstīt Mackevičs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt