Dzīve & stils / Ceļošana
Apseko pārgājiena maršruta «Mežtaka» topošos posmus Kurzemē
Latvijā līdz 7. septembrim turpinās topošā tūrisma maršruta ''Mežtaka'' apsekošana, kurā var iesaistīties ikviens interesents. ''Mežtaka'' būs jauns tūrisma maršruts, kas pilnībā savienos trīs Baltijas valstis. Līdz šim attīstīts posms no Igaunijas līdz Rīgai, nu tas turpina vīties cauri Kurzemei.
Tokijā atklās jauno kruīzu kuģu piestātni
Japānas galvaspilsētā Tokijā nākošajā mēnesī oficiāli atklās jauno kruīzu kuģu piestātni. Tā spēs uzņemt vislielākos – pat 400 metrus garos lainerus.
Laivošana pa Tērveti. Maršruti un ieteikumi
Tērvetes upe, kas kopumā ir 68 kilometru gara, sākas kā notekgrāvis Lietuvas pierobežā netālu no Ukriem. Visā garumā tās dabiskie posmi mijas ar regulētajiem. Arī caur dabas bagātību pārpilno, mūžam sanošo Ukru gāršu tā plūst iztaisnota un pielāgota. Sasmēlusies ūdeni no pietekām ar lustīgiem nosaukumiem: Svēpaine, Cērpaine, Sodīte un pat Elles grāvis, savus dabiskā plūduma līkločus Tērvete pa kādam strēķim iegūst aiz Zelmeņiem.
Ziemeļvidzeme aicina uz ceļotāju dienu
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) sestdien, 22. augustā, notiks ceļotāju diena, kuras laikā varēs doties velobraucienos, pārgājienos un dažādos pasākumos iepazīt reģiona kultūrvēsturi, informēja ZBR koordinātore Arta Krūmiņa.
Garie pārgājieni kļūst arvien populārāki. Cauri Latvijai vedīs Santjago ceļš
Pašvaldībām un uzņēmējiem vēl jāpierod pie domas, ka turpmāk arī cauri Latvijai vedīs Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš. Šobrīd ikviens var kājām mērot posmu no Rīgas līdz Žagarei Lietuvā, informē Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija. Kopumā garie pārgājieni kļūst arvien aktuālāki. Jau sākusies Mežtakas nākamā posma – no Rīgas līdz pat Polijas robežai – apzināšana.
Latvijas apceļošana šovasar daudziem izvēršas par pārsteidzošu atklājumu
Bali vietā Burtnieka ezers, Provansas vietā Umurgas lavandu lauki, Marokas vietā Kurzeme, - šādi vai līdzīgi mainīt savu ceļojumu galamērķus šovasar ir nācies ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam. Arī vietējie tūrisma uzņēmēji atzīst, ka ir pat ļoti pieaudzis ne tikai pašmāju, bet arī kaimiņu - igauņu un lietuviešu tūristu skaits.
Ķīnā atver pasaulē lielākās šūpoles
Ķīnā atver pasaulē lielākās šūpoles – tiem, kam patīk pašūpoties ar asām izjūtām. Blakus dziļai aizai uzbūvētās šūpoles ir simt  metru augstas.
Ludzā viesus vilina ar koncertu uz ezera
Visu jūliju Mazā Ludzas ezera vidū uz plosta spēlē un dzied dažādi mūziķi, kurus var klausīties, brīvi iekārtojoties ezera abos krastos. Tas ir veids, kā Ludza cenšas piesaistīt viesus sarežģītajos pandēmijas apstākļos. Pilsētnieki un Ludzas viesi atzinīgi novērtējuši gan koncertus pie ezera, gan arī citas aktīvās atpūtas iespējas uz ūdens.
Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis atgriezies mājās; Covid-19 dēļ ceļš nav bijis viegls
Pēc vairāk nekā divu gadu prombūtnes un Klusā okeāna pārvarēšanas mājās atgriezies pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis. Viņš kļuvis par pirmo cilvēku pasaulē, kurš viens pats airu laivā, bez motora, burām vai pavadošā kuģa šķērsojis pasaules lielāko okeānu. Tagad viņš pašizolējas savās mājās, bauda Latvijas rupjmaizi, pēdējās zemenes un kaļ nākamos ekspedīciju plānus. 
Lūznavas muižā plāno rīkot pasākumus sikspārņu iepazīšanai
Lūznavas muiža Rēzeknes novadā par vienu no saviem simboliem uzskata sikspārni, jo vairākas to sugas, tostarp arī retas dzīvo gan pašā muižā, gan apkārtējā parka teritorijā. Muižai piedaloties pārrobežu projektā, ir iegādāti ultraskaņas detektori, ar kuru palīdzību sikspārņus var vērot dabā. Nākotnē muiža plāno nakts pastaigu vakarus, kuros iepazīt sikspārņus.
«Siļķu brāķa noslēpums» – jauns tūrisma objekts Liepājā
Šonedēļ vienā no Liepājas vecākajiem spīķeriem – 17. gadsimtā celtā noliktavā tika atklāts jauns tūrisma objekts - “Siļķu brāķa noslēpums”, kas atraktīvā veidā piedāvā izzināt atsevišķas Liepājas vēstures lappuses. Apmeklētāji var gūt ieskatu ne tikai siļķu brāķēšanas jeb šķirošanas procesā, bet arī uzzināt, ko vēl pirms 100 gadiem ražoja Liepājā, kā tajā laikā pilsētniekus izklaidēja vietējā cirka trupa un daudzus citus stāstus.
Zemgali šovasar apceļo arī lietuvieši, igauņi un somi
Zemgali tradicionāli dēvē par Latvijas maizes klēti, tomēr bez kultūraugu druvām tur ir arī liels skaits populāru un mazāk zināmu tūrisma apskates objektu un maršrutu. Ne velti Zemgali šovasar apmeklē ne tikai vietējie tūristi, bet arī lietuvieši, igauņi un somi, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāja novada tūrisma jomas pārstāvji.
Eifeļa torņa platforma atkal atvērta apmeklētājiem
Francijas galvaspilsētas Parīzes apmeklētājiem atkal būs iespēja uzbraukt slavenā  Eifeļa torņa pēdējā stāvā. Nokļūšana tajā gan būs lēnāka nekā parasti, ņemot vērā sociālās distancēšanās prasības torņa liftos un apmeklētāju skaita ierobežojumu līdz 250 cilvēkiem.
Tūrisma speciālists: Kurzemē pie jūras šobrīd grūti atrast naktsmājas
Kurzemē tūrisma situācija Covid-19 pandēmijas ietekmē izvērtusies dažādi – vislielākās problēmas bija lielajām viesnīcām, savukārt piekrastes kempingi no tās ieguvuši, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzina Kurzemes Tūrisma asociācijas vadītājs Artis Gustovskis.
Tūrisma speciāliste: Latgale ir atdzimusi ceļotājiem
Covid-19 Latgales tūrismam palīdz uzplaukt, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzina Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes locekle un Ludzas Tūrisma centra vadītāja Līga Kondrāte.
Aglona tūristiem piedāvā bezmaksas aktīvās atpūtas iespējas
Jau otro gadu Aglonas atraktīvās atpūtas centrā Cirīša ezera pludmalē bez maksas pieejams dažāds ūdens inventārs - SUP dēļi, ūdens velosipēdi un katamarāni. Ar tiem var baudīt ūdenspriekus un apmeklēt, piemēram, Cirīša ezera Upursalas dabas taku. Savukārt Aglonas tūrisma centrā par brīvu pat uz trim diennaktīm var izmantot velosipēdus un tandēma divriteņus. Iedzīvotāji ir noilgojušies pēc aktīvās atpūtas iespējām, stāsta Aglonas tūrisma nozarē strādājošie.
Lavandas audzēšana māca pacietību. Saruna ar «Lillas Lavender» saimnieci Puravu
Šovasar, kad labāk atturēties no tāliem ceļojumiem, piemēram, Itālijai un Francijai raksturīgo lavandu ziedēšanas laiku tagad varam baudīt arī tepat Latvijā. Pirmie, kas pirms desmit gadiem pie mums aizsāka lavandu audzēšanu ir saimniecība „Lillas Lavender”, kuru lavandu lauki tagad zied gan Kurzemē, gan Vidzemē. Vai pievēršanās lavandu audzēšanai ir attaisnojusies un kādi secinājumi gūti, Latvijas Radio devās noskaidrot uz Limbažu novada Umurgas pagastu.
Vaļasprieki
Svarīgākais šobrīd