Rīta Panorāma

ASV kino topa līderos "Kaskadieris" un "Zvaigžņu kari"

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Ko ņemt vērā, izvēloties vasaras riepas?

Drošas braukšanas speciālists neiesaka vasarā braukt ar ziemas riepām

Parasti rudenī vērojamas garas rindas pie riepu servisiem, jo autovadītāji teju vienā brīdī ir nolēmuši mainīt vasaras riepas pret ziemas. Pavasarī aina pavisam citādāka. Riepu maiņu process notiek bez garām rindām, tomēr drošas braukšanas speciālists neiesaka vasarā braukt ar ziemas riepām. Ko ņemt vērā, izvēloties vasaras riepas?

Atšķirībā no rudens, kad visi autovadītāji teju vienlaicīgi maina savu spēkratu riepas, pavasarī šis process norit nesteidzīgi un bez garām rindām.

"MMK Riepu serviss" vecākais pārdevējs Zigmārs Gemis norādīja: "Maina, maina. Varbūt ne tik aktīvi kā ziemā. Ziemā visi ir spiesti mainīt, vasaras sezonā cilvēki brīvāk, izstieptāk var to darīt, izņemot tie, kuri brauc ar radžotām riepām. Tiem līdz 1. maijam jānomaina obligāti."

Riepu servisā skaidroja, kādas ir vērojamas tendences vasaras riepu izvēlē: "Ja uz ziemu cilvēki pārsvarā izvēlas labākas, kvalitatīvākas riepas, jo ziemā tas ir svarīgi, tad uz vasaru cilvēki vairāk paskatās uz ražotājiem un izvēlas tādas budžeta klases riepas. Tie, kas mīl ātrāk pabraukt, tie izvēlas augstākas klases ražotāju riepas."

Drošas braukšanas skolā skaidroja – arī vasaras riepas tomēr būtu jāizvēlas tikpat uzmanīgi kā ziemas riepas. Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks piebilda: "Riepa kā tāda var ļoti ietekmēt to, kā automobilis uzvedas. Es pat nerunāju tikai par saķeri, par bremzēšanu, bet arī par skaņu, cik skaļa tā riepa ir, par to, kā vispār automašīnas amortizācija strādā. Man ir ļoti labi piemēri bijuši, ka uz vienas un tās pašas automašīnas es uzlieku divas dažādas riepas. Ar vienu automašīnu tāda stingra, cieta, tāda ne visai patīkama braukšanai. Savukārt otru uzliek, un mašīna paliek klusa, mierīga, maiga."

Jānis Vanks iesaka katram izvērtēt savas finansiālās iespējas un saprast, ka riepu cenu veido ne tikai tās zīmols, bet arī gumijas sastāvs.

Mēdz uzskatīt, ka dārgāku zīmolu riepas ātrāk dilst. Vanks norādīja: "Riepa, kurai ir labāka saķere, visdrīzākais dils nedaudz ātrāk nekā tā, kurai ir mazāka saķere. Tas kaut kādā ziņā ir pavisam loģiski. Bet ir jāsaprot, ka tā ir arī mūsu drošība."

Pirms riepu iegādes Drošas braukšanas skolas direktors ieteica papētīt starptautiski atzītus riepu testus, lai saprastu, kā riepas uzvedīsies lietus laikā, kādas ir manevrēšanas spējas, kāds būs bremzēšanas ceļš, kā arī konsultēties ar speciālistiem.
 
"Pilnīgi noteikti kādam speciālistam paprasīt ne tikai par to, vai tas ir mans izmērs, vai tā riepa atbilst, bet var paskatīties arī svara indeksus, ātruma indeksus. To visu speciālisti zinās. Ne velti ir marķējumi uz riepām, un katram konkrētam automobilim pēc tā svara un ātruma var piemeklēt visatbilstošāko riepu. Tas vienmēr būs patīkamākais un drošākais brauciens," viņš norādīja.

Speciālists neiesaka vasarā braukt ar ziemas riepām pat tad, ja tās nākamajā ziemā vairs netiks lietotas. Ziemas riepas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, un vasarā tās nebūs drošs risinājums ne pašam, ne attiecībā pret citiem satiksmes dalībniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti