Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ceļošana
Tūristi steidz apskatīt komunistisko Kubu

Atkusnis ASV un Kubas attiecībās jau ir manāms komunistiskās salas tūrisma jomā. Amerikāņu tūristu skaits Kubā pēdējos mēnešos ir trīskāršojies, un daudziem tas raisa bažas, ka Kuba drīz mainīsies līdz nepazīšanai.

Stāmerienā attīstību redz līdz ar tūristu pieplūdumu

Gulbenes novada Stāmerienas pagasts ir viena no tūristu apmeklētākajām vietām novadā. Pieci ezeri, pils, krāšņā pareizticīgo baznīca, „Gulbenes – Alūksnes” mazbānītis un skaistā daba - tās ir Stāmerienas vērtības, kuras jau arī līdz šim skatīt brauca daudzi interesenti.

Ceļotājus aicina Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru nacionālajā parkā sestdien - Ceļotāju diena. Šādas aktivitātes Dabas aizsardzības pārvalde Ķemeros organizē jau piekto gadu un to mērķis ir aicināt iedzīvotājus doties dabā.

Sigulda plāno vēl vairāk uzlabot savu konkurētspēju tūrisma jomā

Tūrisma izaugsmes labie rādītāji Siguldā skaidrojami ar galvaspilsētas tuvumu, ar plašu tūrisma piedāvājuma daudzveidību. Taču vajadzīgi arī uzlabojumi, piemēram, ceļu infrastruktūras sakārtošanā. Nozares attīstībai nepieciešamie secinājumi izskanējuši pirmajā Siguldas novada tūrisma forumā.

Pēta velotūrisma iespējas Latgalē un plāno izveidot vienotu maršrutu tīklu

Lai gan Latgalē ir liela līkumotu ceļu un paugurainu ainavu daudzveidība, kas piemērota tieši velotūrismam, novadā riteņbraukšanas tradīcijas nav īpaši populāras. Pagaidām reģionā nav izveidots arī kopējs velomaršruts. Lai veicinātu velotūrisma pieejamību, projekta “Erasmus+” dalībnieki no Rēzeknes novada un citiem Eiropas reģioniem devās pētīt tieši Latgales novada velotakas un trases.

Motociklistu ekspedīcija Kaukāzā izdota DVD

Ceļotāju kustības “On the Way of Freedom” ietvaros DVD formātā izdota jau trešā dokumentālā piedzīvojumu filma, šoreiz tā ir  “Baizeļu piedzīvojumi Kaukāzā”, kas vēsta par četru latviešu motociklistu 2014. gada pavasarī veikto ekspedīciju uz Gruziju, Abhāziju un citām Kaukāza valstiņām – Ingušiju, Čečeniju, Ziemeļosetiju un Čerkesiju.

Āraišu muzejparkam nepietiek līdzekļu, pašvaldība nedrīkst ieguldīt valsts īpašumā

Vai Āraišu ezerpilij atkal būs jānogrimst ezera dzelmē? Protams, tas ir pārspīlēti teikts un nogrimšana vēl jau nedraud, bet problēmu šim Latvijā iecienītajam tūrisma objektam nudien netrūkst. Līdzekļu nepietiek, lai uzturētu rekonstruētās seno letgaļu mājiņas, nemaz jau nerunājot par tūristiem nepieciešamās infrastruktūras sakārtošanu. Amatas novada pašvaldība labprāt iesaistītos Āraišu arheoloģiskā muzejparka attīstībā, bet, tā kā tas pieder valstij, pašvaldība līdzekļus tajā nedrīkst ieguldīt. Kā risināt situāciju un kādus sadarbības modeļus veidot, par to tika diskutēts Āraišu forumā.

Vājais eiro piesaista tūristus Eiropai

Arī Romas pāvests Francisks aicinājis starptautisko sabiedrību palīdzēt Itālijai risināt nelegālo imigrantu krīzi. Vairumam eiropiešu šie imigranti ir vien kadri televīzijas ziņās, bet Lampedūzas salas iedzīvotājiem tas ir pilnībā mainījis dzīvi. Arī tādēļ, ka nemitīgās bēgļu straumes ir aizbaidījušas tūristus, kas savukārt bija galvenais salenieku ienākumu avots. Ar Itālijas katoļu baznīcas atbalstu sākta īpaša reklāmas kampaņa, lai Lampedūza atbrīvotos no bēgļu salas tēla. Kas zina, vai tas nesīs rezultātu, bet Eiropas tūrisma galamērķi pēdējā laikā kopumā kļuvuši vilinošāki. Eiro vērtības kritums veco kontinentu padara daudz lētāku ceļotgribētājiem no visas pasaules, bet jo īpaši no ASV.

Eva Ikstena - Strapcāne: Pasaules apceļošana, sērfojot dīvānos

Viena no manām mīļākajām nodarbēm vakaros ir telefonbildīšu aplūkošana sociālajā tīklā "Instagram". Jau kādu laiku sekoju līdzi dažādiem dabas reindžeru un ceļotāju profiliem, vakaros izpētu, kādus apvāršņus katrs no viņem pa dienu ir atklājis. Fotogrāfijām ar kalniem, teltīm un eksotiskām vietām visbiežāk pievienoti apraksti, kuros paskaidrots, kas tajā redzams, kādi brīnumi piedzīvoti un kādas ķibeles gadījušās. 

Daugavpilī turpmāk darbosies tikai sertificēti gidi

Tūrisma nozarē strādājošie Daugavpilī  jau šobrīd gatavojas jaunajai sezonai un pilsētai ir būtiski, lai ekskursijas vadītu izglītoti un radoši gidi. Taču,  iespējams, neizpaliks arī bez pagrīdes  gidiem – „malu medniekiem uz tūristiem”, kas ceļotājiem  veidos priekšstatu par Daugavpili un tās tēlu. Bet šonedēļ Daugavpilī sākas gidu pieteikšanās sertifikāta saņemšanai un paralēli arī topošo gidu apmācības.

Vasaras sezonā lidostā «Rīga» darbu sāks trīs jaunas aviokompānijas

Starptautiskajā lidostā „Rīga” līdz ar vasaras lidojumu saraksta ieviešanu (no 29.marta) atgriezīsies SAS, darbu uzsāks „Ukraine International Airlines” un „Swiss International Air Lines”. Savukārt nacionālā aviokompānija „airBaltic” atklās vairākus jaunus galamērķus, informēja lidostas pārstāve Sarmīte Rinmane.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt