LSM aptauja: Katrs desmitais paredz Latvijas hokejam medaļu pasaules čempionātā

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien Čehijā aizvadīs pirmo spēli pasaules čempionātā, kur komandai aizsniegšanos līdz medaļām paredz 10% respondentu, kas piedalījās pētījumu centra "Norstat" sadarbībā ar LSM.lv veiktajā aptaujā. 

Uz jautājumu par Latvijas vīriešu hokeja izlases izredzēm pasaules čempionātā, visvairāk aptaujāto – 42% – prognozēja komandas ierindošanos no 4. līdz 8. vietai. Netikšanu ceturtdaļfinālā un valstsvienības finišu jau grupas kārtas spēlēs sagaida 9% aptaujas dalībnieku jeb gandrīz tikpat daudz, cik medaļu prognozētāju.

Tikai 2% aptaujāto lēš, ka pēc pērn izcīnītajām bronzas godalgām Latvijas izlase šoreiz no pasaules čempionāta elites izkritīs, bet 37% respondentu atbildēja, ka nezina, kā valstsvienībai pasaules čempionātā veiksies, vai to ir grūti pateikt.

UZZIŅA:

Aptauja notika no 23. aprīļa līdz 1. maijam, izvaicājot 1006 respondentus. Dati ir reprezentatīvi Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kas vismaz reizi nedēļā lieto internetu.

Latvijas reģionos lielākais optimisms valda Vidzemē, kur 14% aptaujas dalībnieku sagaida medaļas, savukārt teju puse (49%) uzskata, ka latvieši iekļūs TOP8, kur paliks bez medaļām. Vismazāk pārliecināto par Latvijas izlases spēju izcīnīt medaļas ir Kurzemē (8%) un Rīgā (9%), savukārt Zemgalē 47% aptaujāto atzina, ka nezina, kā valstsvienībai pasaules čempionātā veiksies, vai to ir grūti pateikt.

Medaļas Latvijai visvairāk paredz nelielajās pilsētās (14%), savukārt laukos bija visvairāk respondentu (46%), kas prognozēja izlases ierindošanos no 4. līdz 8. vietai. 

Izlases iespējamos panākumus atturējās vērtēt 45% sieviešu, kā arī 29% aptaujāto vīriešu. Turpretim medaļas Latvijai paredz vairāk sieviešu (12%) nekā vīriešu (8%). Vairāk pesimistu aptaujāto vīriešu vidū ir gan par izlases izkrišanu no elites (3%), gan par apstāšanos jau grupas kārtā (12%). Sievietēm valstsvienības netikšanu tālāk par grupas spēlēm sagaida 6% respondentu, savukārt tikai 1% dāmu lēš, ka Latvijas hokejisti zaudēs vietu elitē. 

Latvijas hokejistu spējai izcīnīt medaļas visvairāk tic 18–29 gadus veco respondentu grupā (14%), daudz neatpaliekot arī 40–49 gadus veciem aptaujas dalībniekiem (13%). Latvijas valstsvienības ierindošanos no 4. līdz 8. vietai sagaida 51% aptaujāto 30–39 gadu vecumā. 

Aptaujātie latvieši ir cerīgāk noskaņoti gan par izlases spējām izcīnīt medaļas (11%), gan par aizsniegšanos līdz zemākām TOP8 vietām (46%). Respondentu krievu vidū godalgas valstsvienībai paredz 8%, turpretim 37% aptaujāto uzskata, ka Latvija iegūs 4. līdz 8. vietu. 

Pasaules čempionāts Čehijā startēs 10. maijā, bet Latvijas izlase grupas turnīru sāks 11. maijā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Medaļu ieguvēji pasaules čempionātā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti