Dzīve & stils / Ceļošana
Aicina apceļot laukus un atklāt novadu garšas
Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LKIC) ceļošanas akcijā „Atklāj novada garšu” līdz oktobrim aicina doties četros lauku tūrisma maršrutos dažādu vietējo ražotāju iepazīšanai, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” stāstīja LKIC Lauku attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola.
Rāznas Nacionālo parku ceļotāju dienā aicina apmeklēt nelielā kompānijā
Rāznas Nacionālā parka (RNP) ceļotāju dienā, kas notiks 11. jūlijā, vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji šogad gaida individuālos ceļotājus, ceļotājus ģimenēs un nelielās grupās, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes(DAP)  Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.
Atgādina par priekšmetiem, ko lidmašīnā drīkst pārvadāt tikai rokas bagāžā
Latvijā 2019. gadā aviācijā visbiežāk iespējamus drošības apdraudējumus radīja bīstami priekšmeti pasažieru bagāžā. Aviopārvadājumiem atsākoties, Civilās aviācijas aģentūra atgādina, ka ierīču uzlādes baterijas vai “power bankas”, kā arī litija jonu baterijas lidmašīnās nedrīkst pārvadāt nododamajā bagāžā. Skenēšanas laikā pamanot šādu ierīci, to no nododamās bagāžas izņems, uzsver Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs.
Prom no pilsētas steigas. Eko nakšņošana uz salas ezera vidū jeb glempings Latgalē
Ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā tiek piedomāts par to, kā pēc iespējas interesantāk un apkārtējai videi draudzīgāk uzņemt un izguldināt viesus. Nu jau trešo gadu neskarto Latgales dabu un mieru var baudīt uz salas Dagdas ezera vidū, līdz kurai nokļūt var vienīgi ar laivu. No Dienvidāfrikas Republikas aizgūto ideju šeit realizējis Jurģis Dudko, ekoloģiskā tūrisma un miera baudītājiem piedāvājot glamūra kempingu jeb glempingu “Uz salas”.
Ceļojums uz Tīnūžiem: iepazīsti strēlnieku kauju vietas un apgleznotas pūra lādes
Šovasar Latvijā notiek tūrisma kampaņa „Atklāj Latviju no jauna un ceļo droši!’’. Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti doties uz mazāk zināmām dabas takām un citām neatklātām apskates vietām. Viena no tādām ir Tīnūžu muiža  - kultūras mantojuma centrs Ikšķiles novadā, kur var apskatīt gan apgleznotas pūra lādes, gan ekspozīciju par latviešu strēlnieku kaujām pie mazās Juglas 1. pasaules kara laikā.
FOTO: Lūznavas muižā Latgalē atdzimst smēdes ēka
Lūznavas muiža Latgalē atguvusi savu agrāko spozmi. Tagad tā tiek attīstīta kā starptautisks mākslas, mūzikas un vides izglītības centrs, kā arī semināru, apmācību, plenēru, radošo darbnīcu un dažādu meistarklašu norises vieta. Arī citas muižas kompleksa būves pamazām tiek renovētas un izmantotas jaunām iecerēm. Drīzumā tiks pabeigta bijušās muižas smēdes ēkas atjaunošana.
Laivošana pa Abulu. Maršruti un ieteikumi
Abuls sākas 8 kilometrus uz dienvidiem no Smiltenes, kur no vairākiem strautiem un grāvjiem katrs pats var izvēlēties savu Abula izteku. Lielākie sateku strauti Abuliņa un Spindaga no Vidzemes augstienes 170 metriem virs jūras līmeņa tek lejup pa Vidusgaujas ieplaku ar kopējo kritumu 129 metri. Augštecē un vidustecē vietām kritums ir līdz pat 10 metriem kilometrā, tāpēc Abuls ir straujš. Upes garums līdz ietekai Gaujā ir 79 kilometri. Bebri ir pamatīgi apstrādājuši aizaugušos upes krastus, no kuriem dziļāk zemē plešas egļu vēri.
Zviedrijā durvis ver «mazākais restorāns pasaulē»
Nomaļā Zviedrijas lauku pilsētiņā atvērts “mazākais restorāns pasaulē”. Tajā ir tikai viens galdiņš, viens krēsls, un tikai viens viesis dienā – lai ar mielastu gūtu un izbaudītu unikālu sociālās distancēšanās pieredzi.
Laivošana pa Rēzeknes upi. Maršruti un ieteikumi
Rēzekne jeb Rēzne 116 kilometru garumā plūst no ezera uz ezeru. Tā iztek no Latvijas otrā lielākā ezera, kas dēvēts par Latgales jūru - no Rāznas ezera - un ietek lielākajā Latvijas ezerā - Lubānā. Divpadsmitā garākā upe Latvijā ūdeņus smeļas no ezeriem un purviem, dažviet tā ir pat 7 metrus dziļa. Veselus 10 kilometrus upe plūst caur tāda paša nosaukuma pilsētu.
Laivošana pa Saku. Maršruti un ieteikumi
Saka ir otra lielākā upe, kas ietek Dižjūrā Latvijā. Līdzīgi kā Lielupe, tā ar jaunu vārdu izveidojas, satekot divām līdzīgām un laivojamām upēm Tebrai un Durbei, turklāt - tās garums ir tikai 6,5 km. Saka rāmi plūst vispirms pa Piejūras zemienes laukiem, tad cauri mazpilsētai, līdz ostai un akmeņu moliem, kas pasargā grīvu un ostu no aizsērēšanas ar jūras smiltīm. Upe ir plata un, airējot lejup pa tecējumu, jārēķinās ar raksturīgu pretvēju no jūras puses, kas dzen pretī arī viļņus, jo īpaši taisnē pirms pilsētas tilta.
Laivošana pa Mēmeli. Maršruti un padomi
Mēmele Latvijā ietek pie satekas ar Neretas upi un tad 15 kilometrus (km) zemāk pie Vecmēmeles var uzsākt garo, nesteidzīgo laivu braucienu pa rāmo robežupi, kas savu ceļu uz jūru uzsāk Lietuvā, Augštaitijas augstienē.
Ja «Covid-19» dēļ ceļojumu atceļ. PTAC skaidro ceļotāju tiesības
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatīšanos sagatavojis informāciju ceļotājiem par viņu tiesībām gadījumos, kad ceļojums koronavīrusa izplatības dēļ tiek atcelts, kā arī to, kādus riskus sedz apdrošināšanas kompānijas.
Tūristus piesaista gleznains ezers Ugandā
Tos, kuri mīl mieru un dabu, piesaistījuši elpu aizraujoši skati Ugandā pie Bunjoni ezera. Jauna valdības iniciatīva tuvākajos gados cer divkāršot apmeklētāju skaitu skaistajā vietā.
Norvēģijā  balso par neglītāko baznīcu
Norvēģijas iedzīvotāji balsojumā noskaidrojuši neglītāko baznīcu. Vismazākās simpātijas cilvēkiem rada būve Porsgrunnas pilsētā valsts dienvidu daļā. 
Vaļasprieki
Svarīgākais šobrīd