Tautas panorāma

Olaines novada izaicinājums – infrastruktūra jaunajos ciematos

Tautas panorāma

Ādažnieki par savu novadu ir sajūsmā

Madonas novadā vēlas jaunas darba vietas un atbalstu mazajiem uzņēmējiem

«Tautas panorāma»: Madonas novadā vēlas jaunas darba vietas un atbalstu mazajiem uzņēmējiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

LTV raidījums “Tautas panorāma” turpina apmeklēt katru no jaunajiem novadiem, kuros 5. jūnijā būs jāvēlē jaunās pašvaldības domes. Šoreiz viesojoties jaunajā Madonas novadā.

Sakopta pilsēta ar attīstītiem tūrisma maršrutiem novadā, rūpes par jaunajām ģimenēm, atbalstot bērnudārzus un pilnveidojot sporta un atpūtas vietas. Tomēr arī Madonā un Madonas novadā, līdzīgi kā daudzviet citur, vietējiem ļoti rūp ceļu kvalitāte. Daļai iedzīvotāju nozīmīgas ir arī jaunas darbavietas un atbalsts mazajiem uzņēmumiem.

Pēc pašvaldību reformas līdzšinējais Madonas novads kļuvis par trīs mazākiem novadiem bagātāks. Lubānas novads, Cesvaines novads un Ērgļu novads iekļausies Madonas novadā. Tas kļūs par aptuveni trešdaļu lielāks pēc iedzīvotāju skaita. 

Līdzšinējā Madonas novada domē darbojas deputāti no septiņiem politiskajiem spēkiem, bet jaunajā lielākajā novadā kandidē cilvēki tikai no sešiem sarakstiem. 

Pirms četriem gadiem vecajā Madonas novadā uz vēlēšanām aizgāja nepilna puse balsstiesīgo iedzīvotāju – 47,5%. Ļoti līdzīgi rezultāti bija arī Cesvaines un Lubānas novados. Savukārt Ērgļu novadā vēlēt aizgāja 57% vietējo. 

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti