Par dienesta viltojumu apsūdzētās amatpersonas atgriezušās darbā Preiļu novada domē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Piecām Preiļu novada pašvaldības amatpersonām, tostarp domes priekšsēdētājai Marutai Plivdai un viņas vietniekam Jurim Želvim, kam septembra sākumā Latgales tiesas apgabala prokuratūra uzrādīja apsūdzību par dienesta viltojumu personu grupā, šobrīd ir atļauts atgriezties pie amata pienākumu pildīšanas.

Par dienesta viltojumu apsūdzētās amatpersonas atgriezušās darbā Preiļu novada domē
00:00 / 03:09
Lejuplādēt
Pagājušā gada augusta sākumā trīs Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu domes amatpersonu atbalstu, iespējams, viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā. Novembra sākumā kriminālprocesā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) visām piecām minētajām personām piemēroja drošības līdzekļus. Viens no tiem bija arī aizliegums ieņemt noteiktu amatu. Šā gada septembra sākumā Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore uzrādīja šīm personām apsūdzību.

 

Prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka, komentējot radušos situāciju, skaidroja, ka lietā figurējošajām personām iepriekš piemērotie drošības līdzekļi ir atcelti.

"Iepriekš piemērotie drošības līdzekļi ir atcelti, jo ir beidzies Krimināllikumā noteiktais personu tiesību ierobežošanas termiņš pirmstiesas procesā. Konkrēti šajā procesā tas bija viens gads, un novembra sakumā šie drošības līdzekļi arī tika atcelti. Šobrīd tiek lemts jautājums par pirmstiesas procesa pabeigšanu un tā nodošanu tiesai," klāstīja Eiduka.

Konkrētu datumu, kad lieta varētu tikt nodota tiesai, prokuratūrā pagaidām neprognozēja. Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai nepastāv kādi riski, minētajām amatpersonām atgriežoties pie savu amata pienākumu pildīšanas, Eiduka atbildēja noraidoši, sakot, ka pretējā gadījumā prokurore apsūdzētajiem būtu piemērojusi jaunus drošības līdzekļus.

Maruta Plivda (Latgales partija, Nacionālā apvienība, Latvijas Zemnieku savienība), kas atsākusi pildīt Preiļu novada pašvaldības vadītājas pienākumus, raksturojot pašreizējo situāciju, atzina: "Tas bija tāds procesa virzītāja lēmums.

Visu šo laiku es arī sadarbojos ar izmeklēšanas iestādi un ceru, ka kriminālprocess daļā pret mani tiks izbeigts, jo visu laiku sniedzu visu nepieciešamo informāciju."

Daloties savos nākotnes plānos, Maruta Plivda atzina, ka plāno turpināt pildīt amata pienākumus. Savukārt, kas attiecas uz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, tad par to vēl būšot jālemj. "Nu, te ir jautājums, kas jāizlemj tuvākajā laikā noteikti. Laiks rādīs."

Savukārt Preiļu novada domes opozīcijas deputāts Aigars Zīmelis (Latvijas Reģionu apvienība) par radušos situāciju ir neizpratnē.

"Es uzskatu, ka šāda situācija nav normāla. Es nesaprotu, kas notiek. Ja cilvēkam ir izvirzīta konkrēta apsūdzība, ja viņam ir bijis liegts ieņemt šo amatu vairāk nekā gadu un tagad viņš atkal pilda šos pienākumus, kaut apsūdzība nekur nav pazudusi.

Ja šos cilvēkus notiesās, tad ir jautājums, kā ir ar šiem visiem lēmumiem, kas patlaban tiek pieņemti un tiks pieņemti tuvākajā laikā, kā būs ar to tiesiskumu," vaicāja Zīmelis.

Pēc deputāta domām, jo ilgāk pastāvēs šī situācija, jo lielāku ietekmi tas var atstāt arī uz jauno Preiļu novadu. No tā, kā noritēs šī tiesvedība, lielā mērā būšot atkarīgs arī tas, kādi cilvēki tiks ievēlēti pašvaldībā un kas vadīs jauno novadu.

"Vienkāršajiem cilvēkiem jau liekas, ka viss ir kārtībā. Ja šie cilvēki nav notiesāti, tātad viņi ir attaisnoti, nav vainīgi un viss ir kārtībā. Dome arī piestrādā pie tā, lai publiskajā telpā nonāktu šāda veida informācija, un viss," teica opozīcijas deputāts.

Kāds būs tiesas spriedums šajā lietā un kā atļauja aizdomās turamajiem atgriezties pie savu amata pienākumu pildīšanas ietekmēs turpmākos notikumus, to acīmredzot rādīs laiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti