Jaunajā Augšdaugavas novada domē pie vadības tiek Daugavpils novada partijas vadītājs Kucins

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Ceturtdien par jaunā Augšdaugavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Daugavpils novada partijas valdes priekšsēdētājs, līdzšinējais Daugavpils novada domes vadītājs Arvīds Kucins.

Viņš bija vienīgais amatam virzītais kandidāts un amatā apstiprināts ar 13 balsīm "par". Divi domnieki balsojumā atturējās.

Augšdaugavas novadā administratīvi teritoriālās reformas rezultātā apvienoti Daugavpils un Ilūkstes novadi. Līdzšinējais Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna (Latvijas Zemnieku savienība) šajās vēlēšanās nestartēja.

Vēlēšanu rezultāti Augšdaugavas novadā 

Augšdaugavas novadā teju pusi jeb septiņus deputātu mandātus ieguvusi Daugavpils novada partija, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie rezultāti.

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) un Latgales partija katra ieguvusi trīs deputātu vietas, bet "Saskaņa" – divus deputātu mandātus.

No Daugavpils novada partijas mandātus ieguvis līdzšinējais Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Kucins, novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aivars Rasčevskis un līdzšinējie domes deputāti Aleksejs Mackevičs, Regīna Tamane, Jānis Belkovskis, Aleksandrs Sibircevs. Tāpat deputāta mandātu ieguvis uzņēmējs Pāvils Kveders.

No LZS saraksta mandātus ieguvuši divi līdzšinējie Ilūkstes novada deputāti Maigurs Krievāns un Dainis Millers, kā arī pašvaldības būvvaldes vadītājs Reinis Līcis.

Tikmēr no Latgales partijas saraksta mandātu ieguvuši trīs kandidāti – Vitālijs Aizbalts, Dzintars Pabērzs un Gunta Okmane, savukārt no "Saskaņas" saraksta, kas kopumā ieguvusi divas deputātu vietas, mandātu ieguvis Deniss Sarafaņuks un Viktors Jasiņavičs.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 31 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

7 vietas "Daugavpils novada partija"
3 vietas LATGALES PARTIJA
3 vietas "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
2 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

KONTEKSTS:

5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāteKopumā valstī plašo pārstāvniecību saglabājušas Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošās partijas, Latvijas Reģionu apvienība, ar vairāku zināmu līderu piesaisti labus panākumus guvusi partija "Latvijas attīstībai".

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti