CVK uzdod Saldus novada vēlēšanu komisijai svītrot kandidāti no saraksta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) uzdevusi Saldus novada vēlēšanu komisijai svītrot no Latvijas Zaļās partijas deputātu kandidātu saraksta 2021.gada Saldus novada domes vēlēšanām deputāta kandidāti Solvitu Dūklavu, informēja CVK.

Iepazīstoties ar Saldus novada pašvaldību vēlēšanu komisijas 26. marta sēdes protokolu un Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto izziņu, kā arī konsultējoties ar kriminālo tiesību ekspertiem, CVK secināja, ka Solvitai Dūklavai ir spēkā esošs sods, kas liedz kandidēt vēlēšanās.

Pašvaldības domes vēlēšanu likumā ir noteikts, ka domes vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un domē nevar ievēlēt personas, kuras ir sodītas par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta. Saskaņā ar likumā minēto grozījumus kandidātu sarakstos var izdarīt tikai komisija, kas šo sarakstu reģistrējusi, svītrojot pieteikto kandidātu.

CVK lēmumu triju darbdienu laikā no tā pieņemšanas dienas var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kandidātu saraksta iesniegšana pašvaldību vēlēšanām norisinājās no 17. marta līdz 6. aprīlim. Kopumā pašvaldību vēlēšanu komisijās tika iesniegti 324 kandidātu saraksti. Pašvaldību vēlēšanās 35 jaunizveidojamos novados un sešās valstspilsētās kopumā būs jāievēl 683 deputāti.  Rīgā vēlēšanas šogad nenotiks, jo domi 60 deputātu sastāvā ievēlēja ārkārtas vēlēšanās pērn.

Deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām varēja iesniegt reģistrētas politiskās partijas, reģistrētas politisko partiju apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā apvienībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti