Tautas panorāma

Līvānu novadā vēlas redzēt pārmaiņas uz grants autoceļiem

Tautas panorāma

Gulbenes novadā vēlas vairāk sakārtotu ceļu

Ventspilī vēlme pēc darba un atpūtas iespējām jauniešiem

VIDEO. «Tautas panorāma»: Ventspilī vēlme pēc darba un atpūtas iespējām jauniešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Ventspilī pirms pašvaldību vēlēšanām pilsētas iedzīvotāji bažījas par ostas nākotni un grib, lai vietējā vara vairāk gādātu par darba un atpūtas iespējām jauniešiem.  

Ventspilī dzīvo nepilni 35 tūkstoši iedzīvotāju, un, salīdzinot ar citām valstspilsētām, tas ir neliels iedzīvotāju skaits. Bezdarba līmenis Ventspilī lielo pilsētu vidū ir diezgan augsts. Tomēr pašvaldība ir spējusi saimniekot ar salīdzinoši mazām parādsaistībām un sniegt iedzīvotājiem visai dāsnu sociālo atbalstu, ko te daudzi arī ļoti novērtē.

“Kaut vai pensionāriem uz Lieldienām, uz Ziemassvētkiem, es domāju, arī jebkuram, kam vajag malku sagādāt, jebkā atbalsta.  Sakārtota ir pilsēta,” sacīja Ventspils iedzīvotāja Gunta Roģe.

“Pilsēta mums ir skaista, tīra! Kā lai ar to nelepojas? Es ar to lepojos!” piekrita arī Ventspils iedzīvotāja Nadežda Bastrikova.

“Man liekas, ka pilsētā ir izdarīts labs darbs, viņa ir uztaisīta par tūristu pilsētu, arī iedzīvotājiem – ģimenēm ar bērniem - vienkārši  fantastiska pilsēta!” sacīja Ventspils iedzīvotāja Agnese Vekmane.

“Mūzikas skolas ēka ir diezgan simpātiska. Viennozīmīgi laba lieta ir tas, ka ceļš tiek uzturēts kārtībā ar bruģīti, nav tik daudz bedrīšu jālāpa,” sprieda Jānis Legzdiņš.

“Teiksim, Gāliņciemā tiek celta jauna bibliotēka  un darbs jau neapstājas ar to visu, ka [apcietinātais mērs Aivars] Lemberga kungs nav uz vietas. Dome jau turpina darbu savējo. Tur jau nekas baigi nemainās. Vismaz pagaidām,” norādīja Ventspils iedzīvotājs Normunds Puriņš.

“Agrāk man ļoti patika, [kā pašvaldība strādā], bet tagad jūtams, ka mēs ejam uz slikto pusi. Ventspils bija atkarīga no ostas,” atzina pilsētniece Mārīte Lolita Botvina.

Var teikt, ka Ventspils osta patlaban ir visai tukša un klusa un tās ir sekas pēc amerikāņu sankcijām pret Aivaru Lembergu – no amata atstādināto pilsētas galvu, smagos noziegumos apsūdzēto un nu jau arī  pirmajā instancē notiesāto. Tiek lēsts, ka ostas nestie zaudējumi pilsētas attīstībai ir ap 2 miljoni eiro.

“Slikti ir, ka Lemberga nav te, un viņa dēļ arī aiztaisīja ostu ciet,” noteica Mārīte.

Lemberga pārvēlēšana mēra amatā atkal no jauna ir priekšvēlēšanu temats, par ko Ventspilī runā.

“Es neesmu piedzīvojusi laikus, kad kāds cits būtu bijis. Visu mūžu Lembergs šeit ir bijis vadītājs un mērs. Nu, varbūt, ka nāks jauns kaut kas un notiks ar tādu blīkšķi būs, bet – kas to lai zina,” sacīja Agnese Vekmane.

Ventspilnieks Dainis Paipals savukārt atzina, ka balsotu par Lembergu, ja viņš kandidētu, “nu patīk, nu, ko es varu teikt”.

“Jā, es biju sapulcē, parakstījos par atbalstu Lembergam. Jo uzskatu – viņš ir cilvēks vietā. Kaut arī viņam ir savas problēmas, bet viņš kaut ko izdara pilsētai, kaut ko, saprotams, paņem arī sev, bet dod arī pilsētai, tā es uzskatu,” sprieda Jevgēņijs Lucenko.

Madara Braunere savukārt “gribētu kādam citam dot iespēju būt tajā lomā”, “domāju, ka tas būtu interesanti”.

Rasma Bērziņa, kura kādreiz strādājusi pašvaldības uzņēmumā, stingri sacīja, ka par Lembergu nav balsojusi nekad un arī šoreiz nē.

“Es nenoliedzu, ka viņš ir gudrs, bet viņš grib būt gudrāks par visiem. Vienalga, kādus likumus, kādus lēmumus pieņem, viņš visu apstrīd! Nu, man liekas, ka nevar būt viens cilvēks gudrāks par visu valsti!” sprieda Rasma.  

Bet ko ventspilnieki gaida no savas pašvaldības turpmāk?

“Jauniešiem draudzīgāka, lai ir. Jauniešiem izklaides vietas, kur ko darīt, jo visu laiku vienas un tās pašas. Nu – kaut ko tādu modernāku varbūt! Lai nav baseins vai slidotava tikai, bet varbūt kāds boulings vai kaut kas tāds, kas jauniešiem liktos interesanti,” pieļāva Agnese Vekmane.

“Gribētos, lai būtu kaut kas vairāk jauniešiem. Jo pārsvarā viss ir vairāk bērniem un pensionāriem. Bet jauniešiem ļoti maz ir kaut kas, kur izklaidēties. To gribētos vairāk. Kaut ko tādu aktīvāku tieši jauniešiem,” piekrita arī Tatjana Rumjanceva.

“No Ventspils aizbrauc ļoti daudz jauniešu tālāk studēt un arī dzīvot, uz Rīgu vai uz Liepāju vai arī kaut kur nedaudz tālāk uz Latgales pusi Rēzeknē. Jo, atklāti sakot, Ventspilī nav īpaši ko darīt jauniem cilvēkiem, kas tikko pabeiguši vidusskolu. Tās perspektīvas šeit nav tik ļoti lielas, kur varētu iesaistīties kādos aktivitātes klubiņos, ārpus augstskolas aktivitātēs, kas raisa prieku un mudina tālāk iesaistīties pilsētas pilnveidošanā,” uzskata arī Jānis Legzdiņš.

“Ja mums jumtu te tirgū uztaisītu pāri, tas būtu labi!  Nu, lai mums nav lietū jāstāv, Un lai darba vietas būtu visiem cilvēkiem,” sacīja Ventspils iedzīvotāja Nadežda Bastrikova.

Bet citi atzina, ka priecātos, ja pašvaldība izdomātu, kā padarīt vieglāku pilsētnieku dzīvi pandēmijas laikā.

“Kaut vai lai padzertu kafiju. Tagad iekšā nekur nedrīkst iet, bet varētu izveidot tādas vietas, kur būtu galdiņi. Lai cilvēki kaut tikai uz brītiņu var apstāties un tad atkal iet tālāk. Tādas pieturas vietiņas. Tieši šobrīd tas pietrūkst,” sacīja Alla Vaņukova.

Un vēl citi saka, ka esot apnikušas vienas un tās pašas svētku dekorācijas, kas ik gadu rotā Ventspili.

“Ko es tiešām gribētu, tas ir, lai tās Ziemassvētku dekorācijas vienreiz nomaina, tās spuldzītes, kas ir izdegušas, jo tās ir mūžīgi tik gadus jau izdegušas un tādas pusizdegušas viņas krāmē atpakaļ. Gribas to, lai nomaina. Bet tā īstenībā – pārējais jau  viss ir,” atzina Normunds Purņš.

“Nav svarīgi, kas tiks ievēlēts, bet lai turpina profesionālu attieksmi un lai būtu tā vīzija, kā attīstīt pilsētu. Jo es uzskatu, ka šobrīd tā vīzija ir, nu, viņa var mainīties, protams, var palikt tāda pati, bet, lai būtu vīzija, lai ir struktūra, lai ir skaidrs, uz ko tiecamies!” uzsvēra Ventspils iedzīvotājs Armīns Kleinbergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti